Marjan Berk Schoonmoede r Geen genade voor coffeeshopbaas bij Thaise rechter 15 Opeen dag ging ze in bed liggen en zei: ik heb er geen zin meer in SAUERLANDSE GASTVRIJHEID en van mijn zoons boekte met zijn kin deren een weekje Bretagne, het land van de heerlijke her inneringen. De jonge jaren van ons gezin speelden zich vele zo mers af op de Bretonse stranden, even boven de monding van de Loire. Zuid-Bretagne heeft het heerlijkste klimaat voor vakan ties met (kleine) kinderen. Warme dagen (er groeit hier en daar zelfs een palm, dat komt door de warme golfstroom langs de kust), koele nachten. Menu: vis! Mosselen, gekookt in cider, bier, witte wijn en/of room. Oesters, die je hier het hele jaar eet. Langoustines met die duivelse klodders Franse mayo naise. Allerlei zompige schelp dieren, die rare geluiden maken op de grote plateaus fruits de mer. Je bestelt ze op zondagmiddagen voor een maaltijd waarbij de hele familie aanschuift en die pas 's avonds eindigt. We drinken droge cider en muscadet... Bretonse vakantie aankondigde, belde ik hem en vroeg hem in helse scherts: „Wat zou je ervan zeggen wanneer ik plotseling voor je neus zou staan?" Ik voelde de rilling over zijn rug... En ik schoot in de lach. Na tuurlijk ben ik de gemeenste moeder ter wereld door mijn zoon de stuipen op het lijf te ja gen met de boodschap dat ik hem zou verrassen met een onaange kondigde verschijning- Ik dacht aan mijn allerliefste schoonmoeder, met wie ik ze ventien keer op vakantie ben ge weest. Zij was geen last, zij was een lust. Veilig voor de zon zat zij in het kleine strandtentje met een hoed op, kriebeltruien met Noorse patronen breiend voor haar nageslacht: truien die mee groeiden tot ze in de kattenmand belandden. Of kaartend met de kleinkinderen. („Oma, je speelt vals!") onder handen. Ik herinner me de jaren dat Marcel Proust werd ver taald. Ik gaf haar het eerste deel. Ze las het helemaal uit, helemaal. „Leuk boek!" was haar commen taar. Als de verhaallijn maar deugde, anders legde ze het weg! Ze verloofde zich op haar 85ste jaar met een verse weduwnaar en trok bij deze vriendelijke baas in, tot beider tevredenheid. Bijna 97 jaar werd ze. Het slotakkoord van haar leven was gelukkig, hij ont voerde haar uit haar bejaarden flatje en maakte haar leven weer rond. Ze trokken bij elkaar in en nodigden ons allemaal hartelijk uit voor de maaltijd, waarbij na tuurlijk haar vermaarde omaatjessoep met zelfgedraaide ballen en vermicelli nog steeds onnavolgbaar lekker was! nieuwe verblijf, gooide met een royale zwaai de deur van de ruime slaapkamer met het grote bed open en riep: „Kijk, hier is het slaapveld!" En wanneer ik bij ze op visite ging, zwaaiden ze mij, gearmd achter het raam staand, hartelijk uit. Op een dag ging ze in bed lig gen en zei: „Ik heb er geen zin meer in." Ze sloot haar ogen en vertrok. Ik denk nog vaak aan haar, ze was een voorbeeldige schoonmoeder. De straf werd bijgesteld van 103 naar 75 jaar. De rechter haalde daar nog eens 25 jaar vanaf. In de praktijk betekent dit volgens zijn advocaat Tim Vis dat hij minimaal twintig jaar cel uit moet zitten. De straf van zijn vrouw is verlaagd van twaalf naar zeven jaar en vier maanden. In Thailand is de zaak nu vrijwel afgerond, al is er nog de mogelijk heid in cassatie te gaan. Of ook Van Laarhoven dat mag, is nog niet dui delijk. „Wat nu moet gebeuren, is dat de Nederlandse staat zijn ver antwoordelijkheid neemt", vertelt Vis. „Johan van Laarhoven en zijn vrouw moeten zo snel mogelijk naar Nederland worden overge bracht, zodat zijn gezin kan worden herenigd. De actie móét nu uit Ne derland komen." Volgens woordvoerder Sentina van der Meer van het ministerie van Justitie is dat niet zo makkelijk. „Het vonnis moet onherroepelijk zijn en dan moet de heer van Laar hoven zijn wens uitspreken naar Nederland te komen", legt zij uit. „Als er nog een mogelijkheid tot cassatie is, is dat nog niet het geval. Ook zal Nederland de voorwaarden van de Thai moeten respecteren." D66 en SP stelden eerder al Kamer vragen over deze kwestie, waarop een soortgelijk antwoord kwam van minister Blok. Van Laarhoven werd in november 2015 tot 103 jaar cel veroordeeld. De Tilburger houdt de Nederlandse staat verantwoordelijk voor die dra matische wending in zijn leven. „Johan heeft in Thailand niks mis daan", aldus Vis. „Verhoren in Den Haag hebben aangetoond dat in elk geval de Thaise getuigenverklarin gen van Nederlandse politieambte naren in de zaak op zijn minst on volledig zijn geweest. Dit toont aan dat de Thaise rechter de verkeerde instantie was om dit te beoorde len." Het Openbaar Ministerie vroeg Thailand in de zomer van 2014 zeer nadrukkelijk om een onderzoek te beginnen naar Van Laarhoven, die daar enkele jaren eerder was gaan wonen. Tien dagen later werd de nu 56-jarige Tilburger gearresteerd. Het Nederlandse onderzoek in deze strafzaak is afgerond. Het OM Zeeland West-Brabant zal deze maand volgens NRC vier mensen dagvaarden omdat ze zich tussen 2008 en 2014 onder meer schuldig zouden hebben gemaakt aan wit wassen, valsheid in geschrifte en belastingfraude bij de exploitatie van The Grass Company, waar Van Laarhoven tot 2011 eigenaar van was. Woordvoerder Martine Pilaar kon dit gisteren niet bevestigen. Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl Exclusieve Lezersreis woensdag 21 juni 2017 V~ Enfin, toen mijn zoon zijn „O nee!!!" En lezen, ze had altijd een boek Trots showde ze ons haar Zijn straf is wel verlaagd, maar veel heeft de Tilburgse oud-cof- feeshophouder Johan van Laar hoven daar niet aan. Gisteren werd hij in een Thaise rechtbank ook in hoger beroep veroor deeld voor witwassen van het geld dat hij verdiende met ge doogde coffeeshops in Tilburg en Den Bosch. Yvonne van Beek Bangkok/Tilburg De straf voor Johan van Laar hoven ging in hoger beroep van 103 naar 50 jaar. Winterberg, bekend van de wintersport, is ook in het voorjaar en in de zomer een fantastische vakantieplek. Ideaal voor natuurliefhebbers en wandelaars. Boek nu het speciale arrangement en je geniet niet alleen 's ochtends van een heerlijk ontbijt, maar ook 's avonds van een buffet of een driegangen menu naar keuze. En natuurlijk is het uitzicht, waar je ook bent, verbluffend! ledereen die er al eens geweest is, kan het je vertellen. In Winterberg barst het van de activiteiten en bezienswaardigheden voor een fantastische vakantie, ook buiten de winter. Het Sauerlandse stadje ligt in een schitterend natuurgebied waar lekker gewandeld en gefietst kan worden. Er bevinden zich in de nabije omgeving drie fantastische uitzichtpunten, te weten: de 400 meter lange Panoramabrug, de Kahler Asten Toren op één van de hoogste bergen in Sauerland en niet te vergeten de skischans. Je verblijft in Hotel zur Sonne, een bekend familiehotel met een aangename en ongedwongen sfeer. De comfortabele kamers beschikken over een badkamer met douche, toilet en kabeltelevisie. Het hotel is makkelijk te bereiken en ligt aan de rand van het bos en de natuur. Stap het hotel uit en begin aan de Rothaarsteig, de beroemde wandelroute (van 156km)dievanBrilondoorhetRothaargebergte naar Dillenburg loopt. Of wandel een stuk van de Hochsauerland-Tour. Deze prachtige route voert je over de vier hoogste bergtoppen van Sauerland. Ontdek waarom Sauerland 'het land van de duizend heuvels' wordt genoemd. In het hotel ontvang je als gast ook de 'SauerlandCard'. Met deze kaart kun je o.a. gratis reizen met bus en trein in Sauerland, of deelnemen aan de wandelingen die de VVV organiseert. Ook krijg je met de card korting op entreeprijzen bij tal van evenementen en gelegenheden. Hotel zur Sonne 6 79,00 p.p. 2 overnachtingen 2 x dagelijks ontbijtbuffet 2 x 3-gangendiner of buffet drankjes tegoedbon van €5 per volbetalende persoon •SauerlandCard sieraad EXOAL cadeau Actievoorwaarden kortingen Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. 2 kinderen t/m 3 jaar gratis en van 4 t/m 12 jaar 50% korting. Toeslag 1-persoonskamer: €2,50 per nacht. Toeristenbelasting: 2,25 p.p.p.n. (vanaf 16 jaar). Boekingskosten: 15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel zur Sonne naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1727 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl NUWEGi Hotel zur Sonne 3 dagen half pension gastvrij familiehotel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15