II Lsd-drank illegaal, maar goéééd 12 Hoe verdedigt president zich tegen onderzoek naar Kremlin-connectie? De emotionele toestand van de pre sident van de Verenigde Staten was ooit een goedbewaard geheim - tot Donald Trump het presidentiële humeur democratiseerde. Zo rond 7.00 uur 's ochtends, als hij ge woonlijk zijn eerste tweet ver stuurt, kan het Amerikaanse volk ontcijferen met welk been zijn lei der uit bed is gestapt. De afgelopen dagen was het zijn verkeerde. Donderdagochtend, 6.55 uur: „Ze verzonnen een nepverhaal over sa menzwering met de Russen, von den nul bewijs, dus gaan ze nu voor belemmering van de rechtsgang rond dat nepverhaal. Leuk." Twee minuten later: „Jullie zijn getuige van de grootste heksenjacht in de Amerikaanse politieke geschiede nis - geleid door heel slechte men sen met een belangenconflict!" Kwestie 's Middags om 15.45 uur zit de kwestie hem weer hoog. „Waarom worden de betrekkingen met Rus land van Hillary Clintons familie en de Democraten niet bekeken, en mijn non-betrekkingen wel?" Het is duidelijk dat Trump in zijn maag zit met wat The Washington Post meldde en hij in zijn tweets be vestigt: hij is hoogstpersoonlijk on derwerp van onderzoek geworden. Niet zozeer vanwege een complot met Poetin, maar vanwege gedrag dat lijkt op het hinderen van een onderzoek, obstructie van de rechtsgang. Mueller onderzoekt ook mogelijke financiële misdaden in de entourage van Trump. Mueller heeft een groepje juridi sche zwaargewichten om zich heen verzameld met specialisaties in witteboordencriminaliteit en Rus sische georganiseerde misdaad. Een andere partner heeft ervaring in het Jullie zijn getuige van de grootste heksenjacht in de politieke historie politieke schandaal waar dit alles wel wat op lijkt, de Watergate-af faire van president Nixon. Daartegenover staat namens de president Mare Kasowitz, een agressieve, vermaarde Wall Street- advocaat die Trump door zakelijke De Wit (24) studeert advertising op de Willem de Kooning academie in Rotterdam. Vrijdag studeert ze af op Limitless, de merknaam van haar drankje. Kleine doseringen lsd hebben volgens haar een positief effect, ontdekte De Wit, die adhd heeft. „Ik werd er creatiever van en socialer en energieker." conflicten en echtscheidingen sleepte, maar geen ervaring heeft in complexe onderzoeken in de poli tieke wereld. Kasowitz vertegen woordigde Trump in een zaak over beschuldigingen van fraude bij Trump University. Hij hielp hem een schrijver aanklagen die zijn vermogen te laag had ingeschat. De twee partners van Kasowitz komen vaak op tv, maar hebben ook niet de expertise die Mueller bijeen heeft geroepen. Trumps ad vocaat werkt samen met een ster op het vlak van zakelijke geschillen (Michael Bowe) en een jurist die voor het hooggerechtshof religi- Het Trimbos Instituut raadt af om zelf te experimenteren met lsd om dat de dosis moeilijk te bepalen is. Bovendien zou lsd ook in kleinere doses psychoses kunnen veroorza ken. De Wit heeft het zelf vier weken gebruikt, net als de groep van vijf mensen waarop ze haar drankje heeft getest. Nadat ze met Ritalin en Concerta, medicijnen die ze ge bruikte om haar adhd te beheersen was gestopt, zocht ze naar manie ren om zich beter te voelen. De Wit ging sporten en gezonder eten. „Ik gebruik ook wel recreatieve drugs. Ik merkte dat ik me een dag of twee nadat ik MDMA had genomen goed voelde. Al googelend kwam ik uit bij microdoseringen." euze vrijheid verdedigde (Jay Seku low). Diverse topadvocaten weiger den volgens anonieme bronnen van de Amerikaanse media het aan bod om met Trump te werken. Ze vreesden dat hij niet zou luisteren. Hallucineren Kasowitz en Trump kiezen voor een oude verdedigingstactiek: de aanval. De president en zijn bond genoten trekken de integriteit van Mueller en zijn team in twijfel. Het onderzoek wordt geleid door 'slechte mensen', schreef Trump. En waar zijn kompaan Newt Gin grich aanvankelijk lof uitte voor De groep van vijf mensen op wie ze Limitless testte, dachten te gaan trippen. „Ze verwachtten een mind- blowing effect. Maar dat bleef uit, na een tijdje merkten ze dat ze creatie ver werden, dat ze meer verbanden legden, dat ze energieker waren, ge motiveerder, empathischer en soci aler. Degene die - zonder dat hij het Ik werd er creatiever van en socialer en energieker Mueller ('uitmuntende keuze'), noemt hij de aanklager nu 'de top van de deep state die Trumps presi dentschap probeert te vernietigen of op zijn minst ondermijnen'. „Re publikeinen hallucineren als ze denken dat hij eerlijk zal zijn. Kijk wie hij aanneemt." In kamp-Trump wordt gewezen op politieke donaties die sommige teamleden van Mueller in het ver leden hebben gedaan. Ze maakten enkele duizenden dollars over naar Democraten. Mueller zeifis boven dien goed bevriend met James Co- mey, de FBI-baas wiens ontslag tot het onderzoek naar belemmering van rechtsgang leidde. Trump heeft overwogen na Co- mey ook de speciaal aanklager te ontslaan, iets wat hoogstwaar schijnlijk politieke zelfmoord zou zijn. Obstructie is dan haast niet meer te ontkennen. Zelfs zijn vrouw Melania probeerde het uit z'n hoofd te praten. Houd hem weg van Twitter, lieve God, houd hem weg van Twitter De Republikeinse partij stelde een lijst op met argumenten om de president te verdedigen. Er is geen bewijs voor obstructie, staat erop, en geen bewijs van samenzwering met Rusland. Dat de speciaal aan klager er nu obstructie bijhaalt, zou een poging zijn 'om zijn gezicht te redden'. Het echte probleem, vindt men, is dat onderzoeksinformatie op straat ligt. „De lekken zijn hier de enige misdaad." Boze tweets maken géén deel uit van het strijdplan. Kasowitz advi seerde Trump om zijn frustraties niet langer met de wereld te delen - alles kan tegen hem gebruikt wor den. Gevraagd naar het actieplan zei een hoge ambtenaar tegen de nieuwssite The Daily Beast„Houd hem weg van Twitter, lieve God, houd hem weg van Twitter." wist - gewoon water kreeg, was juist teleurgesteld dat hij niks merkte." De Wit erkent dat de groep te klein is om de werking te bewijzen. „Maar er is ook echt wetenschappe lijk onderzoek gedaan. Uit hersen scans blijken de positieve effecten: functies verbeteren en het is niet verslavend. En er is niet gebleken dat lsd schadelijk is. Tenzij je al een psychose hebt: lsd-gebruik kan dat versterken." Zelf is ze inmiddels gestopt met Limitless. „Mijn lsd is op en ik vind het wel een heel gedoe om met een dealer af te spreken voor een nieuwe voorraad. Het voelt alsof je fout bezig bent, drugshandel zit toch in het criminele circuit." woensdag 21 juni 2017 pc. Trump met gestrekt been erin Een van de juristen in Trumps kamp: Jay Sekulow Trump (boven) voelt zich veronge lijkt. Hij haalt hard uit naar iedereen die hem 'met nep- verhalen' on deruit pro beert te halen. Speciaal aanklager Ro bert Mueller. FOTO'S AP EN AFP Donald Trump is ongerust over een nieuwe wending in het on derzoek naar mogelijke connec ties met het Kremlin. Speciaal aanklager Robert Mueller heeft de president zelf in het vizier. Hoe verdedigt hij zich? Karlijn van Houwelingen Washington Yvette de Wit met haar Isd- drankje. foto frank de roo —Donald Trump Een drankje op basis van de psy chedelische drugs Isd. Studente Yvette de Wit, die er haar afstu deerproject van maakte, is er ra- zendenthousiast over. Het enige probleem: het is illegaal. Dus is ze er zelf mee gestopt. Nadia Berkelder Rotterdam —Yvette de Wit hoge ambtenaar over Trump

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12