ff Jan Nagel stopt ermee Tijdgebrek door Netf lix en Facebook speelt mogelijk rol Jongeren beginnen later aan seks. Met 18,6 jaar heeft de helft van de jongeren voor het eerst het bed gedeeld, in 2012 was dat nog met 17,1 jaar. Ook de eerste zoen wordt uitgesteld Een gesprek over 60 jaar politieke avonturen en heibelP12 Voetjes in het water en een drankje bij de hand. De dames v.nKe-M.naernouu v"^- Joziasse-Simonse houden het zo wel uit. Zorgcentrum Hof t Seijs in Middelburg heefthe 'interne hitteprotocol' geactiveerd. De komende dagen blijft het tropisch warm en heR heeft dan ook het nationale hitteplan in werking gesteld. Mensen, dieren, maar ook spu mn»tAn beschermd worden tegen de warmte.P4 en zeeland 2 Ondanks het gemak waarmee jongeren via internet contact met elkaar leggen en naaktfoto's kun nen delen, duurt het langer voor dat ze daadwerkelijk seks hebben. Ook de eerste ervaringen met tongzoenen, masturberen en orale seks vinden één tot ander halfjaar later plaats dan vijfjaar geleden. Dat blijkt uit onderzoek van Rutgers en Soa Aids Nederland onder ruim 20.000 jongeren tus sen de 12 en 25 jaar, dat vandaag wordt gepresenteerd. „Mogelijk hanteren jongeren een andere norm als het gaat om de leeftijd waarop je seks hoort te hebben", zegt Rutgers-onderzoeker Han neke de Graaf. „Van de jongeren die geen seks hebben, zegt ruim de helft dat ze zichzelf te jong vindt." Jongeren hebben het volgens De Graaf mogelijk 'te druk' voor seks. „Tegenwoordig besteden ze steeds meer tijd aan school, club jes, sport en media. Tieners kijken hele weekeinden naar Netflix. En ze houden voortdurend Facebook bij. Dat kan ten koste gaan van de tijd voor interactie met seksueel aantrekkelijke jongeren." Ruim 40 procent gebruikt geen condoom bij een onenightstand Als andere mogelijke verklaring noemt De Graaf de enorme hoe veelheid porno op internet. „De prikkel om zelf seks te hebben, kan door het kijken naar seksueel getinte beelden kleiner worden. Afgestompt is een groot woord, maar het wordt toch allemaal wat minder spannend als je het overal kunt zien." Steeds minder kinderen tussen de 12 en 14 jaar hebben seks. „Dat is gunstig, want jongeren die heel vroeg beginnen met seks, worden vaker gedwongen of overgehaald en doen het vaker onveilig", zegt onderzoeker De Graaf. Uit het on derzoek blijkt dat de kennis over seksualiteit onder jongeren de laatste vijfjaar is afgenomen. Bij de eerste keer doet 30 pro cent van de jongeren het zonder Van de jongeren die geen seks hebben zegt de helft dat ze zichzelf te jong vinden condoom. Daarna wordt dat voor behoedsmiddel nog minder po pulair. Bij een onenightstand ge bruikt ruim 40 procent van de jongeren geen condoom. Jongeren laten zich niet snel op geslachtsziektes testen, ook niet als ze veel wisselende partners hebben gehad. Slechts 13 procent van de jongens en 18 procent van de meisjes liet zich het afgelopen jaar testen. Nieuwsmedia FOTO DIRK- JAN GJELTEMA Tiener begint later aan seks Hanneke van Houwelingen Peter Winterman Utrecht »P8 29°C Hittegolf pzc.nl in de maak Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1