k Duitsland Voordeelweek 7 BANG VOOR AANSLAG Uit angst voor een terroristische aanslag kijken Nederlanders beter om zich heen. We zijn alert op vreemd gedrag. Ondertussen leeft vrijwel iedereen gewoon door. Bent u door alle aanslagen extra alert? 'Ik let meer op vreemd gedrag' 'Stel iemand heeft hier een bom' 'Mot Ajax was het zo druk...' Tienduizend mensen doen mee aan rustig verlopen gaypride Kiev We houden buitenlanders, men sen met rugzakken, mensen die zich raar gedragen en verlaten tassen en koffers extra in de ga ten, maar we leven ondertussen gewoon door. De meeste mensen althans. Zo mijdt 'slechts' 3 pro cent van de Nederlanders tegen woordig het openbaar vervoer. Daarnaast stapt toch 7 procent niet meer in het vliegtuig. Zo blijkt uit onderzoek van het CBS. Van al onze vakantiebestem mingen heeft Turkije het meeste last van onze angst voor aansla gen. Dat land mijden we als va kantiebestemming nu het meest. Maar wel houdt bijna de helft van de Nederlandse vakantiegangers rekening met terreur bij de va kantiekeuze en geeft aan be paalde bestemmingen te mijden in verband met een mogelijke ter roristische aanslag. Van alle volwassenen geeft 7 procent aan bepaalde plaatsen in Nederland te mijden in verband met een mogelijke aanslag. Het i Nederlanders letten meer op verdachte situaties, maar leven wel door gaat dan vooral om grote evene menten met veel bezoekers, zoals voetbalstadions, festivals of eve nementen zoals met Koningsdag. Waakzaam De 'toegenomen waakzaamheid' in Nederland leidt af en toe tot overlast. Vorig jaar was Schiphol in rep en roer vanwege raar ge drag van een dronken Pool. In maart van dit jaar werd in Breda een perron ontruimd vanwege een 'verdachte koffer'. Een maand daarvoor gebeurde dat ook op sta tion Almere. Op meerdere stati ons in Nederland was er afgelo pen jaar af en toe paniek om een koffer of verdacht persoon. Politici en buitenlandse diplo maten hebben zondag deelge nomen aan een gaypride in Kiev. Volgens de organisatie deden aan de mars zo'n 10.000 mensen mee. Er was veel politie op de been, die had echter weinig te doen. De tocht verliep zonder noe menswaardige incidenten. Wel protesteerden er zo'n tweehon derd mensen, van wie een tien tal probeerde door het veilig heidskordon heen te breken. Zes van hen werden aangehou den. De pro-Europese regering van Oekraïne maakt zich de laatste tijd hard voor de rechten van homo-gemeenschap. Op deze manier toont de overheid haar goede wil en wil zo dich ter naar de Europese Unie be wegen. Zo is er een wet aange nomen die discriminatie op de werkvloer moet tegengaan. In de praktijk zou de weerzin te gen homo's en lesbiennes in het land nog wijdverbreid zijn. In 2015 werd de optocht ver stoord door knokploegen. Amerika is een wetteloze boevenstaat Korting op alle reizen naar Duitsland I Kras.nl/duitsland otbei0900-909770cpg korting p.p maandag 19 juni 2017 GO Nederlanders houden elkaar in de smiezen Victor Schildkamp Rotterdam Vera Schouten 63, Delft „Ja, absoluut. Ik ben veel alerter. Zeker in grote menig ten. Ja hoe dan, om me heen kijken, naar tassen, naar mensen met raar gedrag. Sinds een jaar ongeveer, sinds Brussel. Ik kom uit Delft, daar is het zeker nu met lekker weer druk met toeristen. Ik ben niet bang hoor, maar je kijkt om je heen in de massa. Kortgeleden liep er ook iemand zo raar te doen. Hing maar rond in een steegje, was ergens mee aan het pillen. Ik heb toen zelfs een fotootje gemaakt. Nee, geen politie gebeld, na een tijdje stapte hij op de trein. Maar ik lette dus wel op." Kees van der Wilk 67, Rotterdam Nee, eigenlijk niet. Hoewel, laatst na die aanslagen in Lon den, sta je er toch weer iets meer bij stil. Er was een festival letje hier ergens in Delfshaven in Rotterdam, dan denk je toch: iemand kan hier makkelijk een bom laten ontploffen. Uiteinde lijk ben ik ook niet gegaan, al kwam dat meer omdat het te warm was. Maar je staat er dus wel even bij stil. Ook in de trein, ik reis veel naar m'n vriendin in Amsterdam, maar ik stap dus wel gewoon in. Ik blijf niet thuis. Ik laat niet mijn leven erdoor be heersen." Maartje van den Munckhof 25, Amsterdam „Ik ben er niet mee bezig. Tenminste, over het alge meen niet. Ik ben nu naar Rotterdam gekomen met de trein. Als ze op Schiphol om roepen dat je op tassen moet letten die zijn achtergelaten, dan kijk je inderdaad even om je heen. En toen Ajax de halve finale speelde, was het zó druk in het centrum van de stad. Dan vraag je je wel even af of je zal gaan. Het was zo ongelooflijk druk op het Museumplein. Maar het zijn momenten. Over het al gemeen ben ik er niet mee bezig." OEKRAÏNE woordvoerder Noord-Korea Het land is boos dat Noord-Koreaanse diplomaten bij aankomst voor een VN-conferen- tie in New-York een pakketje moesten inleveren. Tientallen verstandelijk gehandicapten beleefden afgelo pen zaterdag een topdag. Ze mochten met vrachtwagen chauffeurs meerijden in de cabine. De stichting Sport en Spel Gehandicapten had ongeveer honderd truckers bereid gevonden hun vrije dag op te offeren. De tocht voerde door het land van Heusden en Altena. fotocordekock Zie: kras.nl/actievoorwaarden DAG VAN HUN LEVEN De wereld is Kras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7