Van Assche moet weinig toegeven op Van Gelder Terugkeer van wielerwedstrijd in Aardenburg smaakt meteen goed Martens walst over zijn opponenten heen 14 Rapide verslaat kampioen Vrouwen, derde klasse. Rapide- Derby 2-1 (1-0): Tien jaar lang was trainer Mark-Jan de Jonge verbon den aan de vrouwen van Rapide. Een mooier afscheid had hij zich niet kunnen wensen. Zijn team nam direct het initiatief en was al in de derde minuut dicht bij de ope ningstreffer. De strafbal van Tat- sjana van den Eynde werd echter De vrouwen van Olympia verliezen van Walcheren, de mannen gaan onderuit in Vlijmen gestopt door de keepster van Derby. Toch slaagde Rapide er in de eerste helft nog in om de leiding te ne men via Teddie van Remortele. Na de rust was Derby de bovenlig gende partij. Het sprong echter te slordig met de kansen om. Dat werd door Rapide afgestraft. Uit een counter scoorde uitblinkster Eva d'Hooghe de 2-0. Vrij snel daarna werd het toch nog 2-1. Een ver moeid maar verbeten vechtend Ra pide hield die minimale marge knap vast. pia 5-0 (1-0): Dit duel stond vooral in het teken van afscheid. Olympia- aanvoerster Desiree Muller be dankte na afloop haar teamgenoten voor vier leuke seizoenen. Zij haakt af door studie. Bij Walcheren na men zelfs zes speelsters afscheid. Het Terneuzense team, met twee prima spelende jeudspeelsters in de gelederen, bood in de eerste helft goed tegenstand. Caro Schuitema opende de score via een strafbal. Na rust zakte een niet compleet Olym pia duidelijk weg. Walcheren liep vervolgens weg naar een 5-0-zege. Mannen, vierde klasse. Berlicum- Rapide 2-3 (2-2): Rapide, met jeugdspelers Victor de Stolker en Benoit de Booy in de gelederen, speelde conditioneel een dijk van een wedstrijd. De tegenstander had legio wisselspelers, maar Rapide kwam in de tweede helft als sterk ste uit de strijd. Nog voor de rust boog het een ach terstand om in een voorsprong door treffers van de afscheid nemende Joris Meerdink en gelegenheids- spits Jasper Vonk. Nog voor de rust werd het 2-2. In de 59ste minuut liet Jasper Vonk zelfs 2-3 noteren. Ra pide kwam daarna niet meer in de problemen. Vlijmen-Olympia 6-3 (2-1): Onder leiding van gelegenheidscoach Ger- ben Schram hield Olympia qua score langdurig gelijke tred met de thuisploeg. In het begin en vooral in de slotfase was Vlijmen het ge vaarlijkst en meest effectief. Martijn Lafarre zorgde nog wel voor ï-r, Paco Vingerhoets voor 2-2 en Koen Boerjan via een strafbal voor 3-3, maar in het laatste kwartier had Vlijmen nadrukkelijk de regie in handen. De thuisploeg scoorde nog drie keer en boekte zo een ruime 6-3-zege. „Ik ben hier wel heel blij mee", zei de uit Sas van Gent afkomstige turner. „Ik wilde vandaag echt sco ren op dit toestel. Dat is gelukt." Van Assche refereerde aan een minder optreden tijdens het EK af gelopen april in Cluj Roemenië. „Dat ik de focus nu op ringen heb gelegd betaalde zich uit in deze zil veren medaille." Yuri van Gelder werd beloond met 24.300. Van As sche haalde 14.150 punten. Delta Sport-turnster Marika Padmos had zich bij de senioren in de eerste divisie voor de Ahoycup geplaatst. Padmos keek tevreden terug op haar optreden, hoewel er van alles misging. Padmos nam het risico een nieuw element (dubbel- salto) te turnen. „Dit was op mijn eerste onderdeel vloer en daar ging het meteen fout, want het nieuwe element lukte niet." Hoewel een slechte start de concentratie geen goed deed, herstelde Padmos zich wel enigszins. „Eigenlijk was het beste toestel mijn balkoefening." Dat ik de focus nu op ringen heb gelegd betaalde zich uit in deze zilveren plak Padmos sloot het NK af met een score van 42.225 en plek 29. Frederique Snijders van Turn school Zeeland turnde tijdens de Ahoycup bij de junioren. Snijders draaide een goede wedstrijd en eindigde op een verdienstelijke veertiende plaats. Op sprong, met twee tsukahara's, scoorde ze 12.715. Op brug liet Snijders een prima oe fening zien met een bijzondere af sprong; salto voorover met een halve draai (11.500). Fraaie elemen ten op balk leverden een moeilijk heidgraad van 5.2 op, de hoogste D- score van het hele deelnemersveld. Een val na de pirouette zorgde voor wat aftrek maar Snijders mocht toch 11.950 punten bijschrijven voor deze oefening. Ze sloot af met een prima vloeroefening, die haar 12.050 punten opleverde. De to taalscore op de meerkamp van 48.175 punten was voldoende voor een veertiende plek in het sterke deelnemersveld. Bij het kampioenschap springen in Ahoy kwam Turn'87 goed voor dag op de grote trampoline, met de bekende springers Guitho de Wolff, Anouk Engelen en Peer van Eenennaam. Nard Tieleman (Forza Gymnastica) gooide ook hoge ogen gooide. Bij de individuele finales airtumbling en minitrampoline was er succes voor Turn'87, Olym pia Kapelle en MTV Middelburg. Aardenburg staat weer op de wie- lerkaart. Het was alweer jaren ge leden dat er in het Zeeuws- Vlaamse dorp een wielerkoers werd georganiseerd, maar het eer ste optreden van de nieuwe orga nisatie stemde tot tevredenheid. Iets meer dan honderd deelne mers kwamen opdagen voor deze wedstrijd die - en dat viel ook wel te verwachten - gewonnen werd door een Belg. Kevin van Raem- donck boekte in de Kikkerstad zijn achtste overwinning van het seizoen. De nieuwe organisatie was meer dan tevreden. In de eerste plaats over het aantal deelnemers maar daarnaast ook over het ver loop van de wedstrijd, die eigen lijk al vrij vroeg in een beslissende plooi werd gelegd. Acht man re den weg en het was meteen dui delijk dat dit wel eens de beslis sende ontsnapping zou kunnen zijn. De uiteindelijke kopgroep was sterk bezet, met daarbij Jacob Wijnstra, Roy Guequierre, Gerard van Haaften en de Belgen Kevin van Raemdonck, Ron Vanden- bussche, Guillaume de Coninck en Nils van Daele. Dit zevental had er zo de wind onder dat ze steeds verder weg reden van het peloton. Een sprint moest vervol gens de beslissingen brengen. Wie anders dan Van Raem donck kon en mocht zijn armen in de lucht steken. „Dat is op dit moment geen verrassing meer. Momenteel win ik behoorlijk wat wedstrijden in de spurt. Vandaag kon ik die ook naar mijn hand zet ten en betekende het dus mijn achtste overwinning van dit jaar. Daar kun je alleen maar tevreden over zijn", was de gelukkige reac tie van Van Raemdonck, die Jacob Wijnstra en Roy Guequierre naar respectievelijk de tweede en derde plaats verwees. De 16-jarige Wout Martens was heer en meester in de 4-categorie van het Open Vlastennistoernooi van TV De Eikenhof in Koewacht. De jongste telg uit de tennisfamilie was veel vaster dan Beny Ysebaert (6-16-0) en Michel Pateer (6-0 6-0). Martens oefent veel druk uit met zijn forehand. Doordat de jeugdige Koewachtenaar in de afgelopen ja ren flink gegroeid is, kan hij veel meer kracht zetten. Ysebaert won het duel om de tweede plaats in straight sets van Pateer: 7-6 6-4. In de 6-fmale maakte Terneuzenaar Bas Dingenouts met twee keer 6-2 zijn favorietenrol waar tegen lokale favoriet Zoë Schelfhout. In de mixed-5 werd het echtpaar Beny en Laurika Y sebaert toernooiwinnaar. In de mixed-6 zegevierde het Koe- wachtse koppel Machteld Kips/Er- win van Regenmortel via 10-6 in de supertiebreak over Miriam Bun/Josko Simic: 2-6 6-3 7-6. In de beoogde dubbelfinale bij de mannen verloor Van Regenmortel echter, samen met Sjakco de Braai, met 10-7 in de supertiebreak van Ferry van der Veeke en Erwin van de Wege (2-6 6-3 7-6). Bij de vrou wen klopte Linda Millenaar in de fi nale Bonny Bogaerd (7-6 6-2). maandag 19 juni 2017 De Jonge krijgt fraai afscheid Anthony van Assche, hier in april in actie in Cluj, pakte in Ahoy een zilveren plak. fotorobertghement De hockeysters van Rapide slo ten een degelijk seizoen in de derde klasse af met een fraaie zege (2-1) op kampioen Derby. In de vierde klasse bij de mannen won een slechts met één wissel spelend Rapide knap met de- zelde cijfers bij Berlicum. Peter Snelders Hulst Vierde klasse. Walcheren-Olym- Tijdens het gymsportspektakel van de KNGU in Rotterdam, waarbij tevens het NK turnen werd gehouden, pakte Anthony van Assche zilver op het onder deel ringen. Hij moest Yuri van Gelder voor zich dulden, hoewel het slechts 0.15 punt scheelde. Janny Vermeule Rotterdam - Anthony van Assche Wim de Vos Aardenburg Henk van de Voorde Koewacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67