J Guus bezorgt Boeckhout titel in Vrouwenpolder 13 Marsha Moeliker wint toernooi op het zand in Sas van Gent «K»., Nieuw Zeeuws record Versluijs HOOGVLIET Raas elfde op NK wielrennen D'Hooge nieuwe trainer Zaamslag 'O ja, daar ligt ze weer', met drie speelsters met Sasse roots, werd tweede. Anke van der Meijden, Janna van Dorst, Manon Goethals kwamen ooit voor Savok uit en zorgden met Nadia Philipsen (Du- namis) bijna voor een verrassing. Ze maakten het 'De Belgen met die Hollander' knap lastig, wonnen de eerste set (16-14) en capituleerden pas in de slotfase van de tweede set (13-18). De Terneuzense Marsha Moeliker, die bij het winnende team met een overtal aan Belgische speelsters meedeed, keek terug op een toer nooi met een goed niveau. Moeli ker, die met haar Belgische teamge noten enkele jaren met Focus uit Stekene in de tweede divisie uit kwam, zei eerst aan inschrijving bij de recreanten te hebben gedacht. „We spelen allemaal al een paar jaar niet meer en moesten gelijk vanaf het begin scherp staan. Je merkt dat je allemaal wel kunt volleyballen, maar het was toch zoeken naar techniek. We moesten het vooral van ons fanatisme hebben. Je doet mee voor de lol, maar wilt ook graag winnen. Het was een leuke competitie, waarin ploegen aan el kaar gewaagd waren." Timing In het zand valt niveauverschil niet zo op, zei Moeliker. „Je moet er fee ling voor hebben. Het is bijvoor beeld lastig om je timing aan te pas sen, zeker als je zoals wij allemaal een paar jaar niet hebt gespeeld. Je moet het van je opslag hebben. Als die goed is, kom je een heel eind. Zodra je moet gaan opbouwen en afmaken, wordt het lastig." I V c -J* .'k 3' w, - Dat was vooral het geval in het laat ste treffen. 'O ja, daar ligt ze weer' gaf aanvankelijk geen krimp en had passend een prima antwoord op de opslag van het favoriete team. Het leidde in een spannende eerste set (via 6-2, 6-6, 8-6 naar 12-11) tot winst voor het team met Sasse roots: 16-14. Ook in het tweede be drijf gaf de underdog lang geen krimp. Pas op 11-11 kwam de latere winnaar voor het eerst langszij, om uiteindelijk met 18-13 aan het lang ste eind te trekken. Door het gelijk spel bleef de in de voorgaande vijf duels opgebouwde marge van één punt behouden. De strijd bij de mannen op het hoogste niveau werd een Brabants onderonsje. Twee teams van Rowi uit Etten-Leur stonden in de finale tegenover elkaar. De Garnalen (Stevo) werd derde. Op het tweede niveau bij de mannen legde The Smashing Pumpkings net als vorig jaar beslag op de winst. Volleybal trainer Gerard Gillesen had daarbij volgens zijn medespelers de dag van zijn leven. De 71-jarige Gillesen was gedreven als een jonge hond en hield het in het rulle zand pas na vier van de zes partij en voor gezien. De Zeeuwen sleepten gisteren in Vrouwenpolder het merendeel van de titels van het KNHS mendistrict West in de wacht. Op de tweede dag van de nationale menwedstrijd veroverde Wendy Boeckhout uit Nieuw- en Sint Joosland bij het en- kelspan pony's klasse L, na een bloedstollende finale tijdens de af sluitende marathon, verrassend het goud. Boeckhout leidde na de dressuur en de vaardigheid met de achtjarige pony Guus, met een voorsprong van slechts zeventiende punt. In een bloedstollende marathon vloog Boeckhout met Guus in 49.42 se conden over het parkoers. Het bleek niet voldoende voor de eindzege. Die ging naar Manon van Laarho ven uit Best, die zich in de mara thon tweetiende sneller toonde dan de Zeeuwse aanspanning. Omdat Van Laarhoven uitkwam voor het district zuid, ging de titel alsnog naar Boeckhout. „Ik ben er ontzet tend blij mee", vertelde ze. „Twee jaar geleden werd ik met Guus Ne derlands kampioen vaardigheid en pakten we reservetitel in de dres suur. En nu dit, bij ons debuut in de samengestelde wedstrijd. Onge looflijk." Boeckhout is enorm te spreken over Guus. „Het is een pony met een geweldig karakter, die altijd voor je wil werken. Ik train hem bijna dagelijks in de dressuur, de basis van de mensport. De mara thon is zijn ding. Daar moet je ei genlijk niet voor trainen. Als Guus het fluitje hoort is hij niet te hou den en gaat hij er voor." Galopsprongen Moeder Linda en dochter Sanne Janssen uit Baarland kunnen zich samen opmaken voor het NK, dat begin september wordt gehouden. Sanne stuurde bij het enkelspan paarden de met enorme galop sprongen door de marathon dra vende ruin Alexios naar de titel. De aanspanning sleepte ook nog de overall Marathon Prijs in de wacht. „Ik rij Alexios nu een jaar. We zijn rustig aan begonnen. Het is een paard met een echte winnaars en- taliteit en hij snel leert", vertelde Sanne Janssen. Haar moeder Linda eiste bij het dubbelspan pony's de klasse M/Z op. In de klasse enkelspan paarden greep Bram Maranis (Aagtekerke) met de zeventienjarige ruin Trayco de titel. ..Dit had ik niet verwacht", bekende Maranis. „Trayco was niet fit en daardoor heb ik heel het in- doorseizoen geen wedstrijd gere den. Mijn eerste wedstrijd was vijf weken geleden in Winterswijk. Die heb ik ook meteen gewonnen. Ook dit weekend liep T ray co weer super. Ik ben dik tevreden." Willeke Goudzwaard (Zierikzee) was met Joep de beste aanspanning in enkel span paarden klasse Z. In het enkel span pony's M liep Sibren Eversdijk (16) uit Kapelle met de van Freek van 't Westeinde geleende viervoe ter Rambo naar de titel. maandag 19 juni 2017 ERTVELDE Frédérique Versluijs heeft dit weekend haar Zeeuws record op de 3000 meter verbeterd. De atlete uit Zuidzande reali seerde zaterdagavond in het Belgische Ertvelde een tijd van 10.33,26 minuten bij de Masters V45. Haar oude Zeeuwse record stond op 10.48,07 minuten. Het was niet het eerste succes voor Versluijs in de afgelopen weken. Eerder al behaalde ze goud op de 1500 meter en brons op de 5000 meter bij het mas- terskampioenschap in Gouda. In Ertvelde liet ze zien nog steeds in uitste kende vorm te verkeren. Op het bijnummer van de halve marathon van Hoogvliet finishte Natalie Sinke op de tweede plaats overall op de 5 km met een tijd van 21.55. MONTFERLAND Eloy Raas is elfde geworden op het NK Elite Z/C. De wielrenner uit 's-Heer Hendrikskinde ren zag Thijs de Lange uit Kattendijke lange tijd in een ontsnapping zitten. Samen met twee anderen werd De Lange op vierhonderd meter van de finish terug gepakt. In de massasprint toonde ex-profwielrenner Hans Dekkers uit IJzen- dijke zich de sterkste. ZAAMSLAG Voetbalvereni ging Zaamslag heeft een nieuwe trainer gevonden. De Belg Dominique D'Hooge (40) staat met in gang van het nieuwe sei zoen voor de groep bij de naar de derde klasse gede gradeerde zaterdagclub. D'Hooge is de opvolger van Tom Nieuwelink, die on danks een nog doorlopend contract moest vertrekken. Boeiend slot Savok Beach Savok Beach kreeg gisteren bij de vrouwen een boeiende ont knoping. Als laatste duel in een halve competitie stonden twee ongeslagen teams in een recht streekse confrontatie tegenover elkaar. Beide ploegen hielden el kaar in evenwicht (1-1), waardoor de eindzege naar 'De Belgen met die Hollander' ging. Peter van Kouteren Sas van Gent •"■T" V" Marsha Moeliker (links) in actie met haar team 'De Belgen met die Hollander', fotocamileschelstraete Het team van 'O ja daar ligt ze weer' werd tweede. De formatie telde met Anke van der Meijden, Janna van Dorst, Manon Goethals drie oud-speelsters van Savok. Lucien Roelandt Vrouwenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66