Oreel is ingetogen na brons op het NK LTV Vianen is maatje te groot voor tennissers van Animo 12 Wielrenner uit I Jzendijke (35) pakt Nederlandse titel Het geaccidenteerde parkoers leek eigenlijk niet iets voor sprinter Oreel te zijn. „We reden acht rondes met telkens drie be klimmingen. Onderweg waren er verschillende aanvalspogin- gen en zelf heb ik het ook meer dere keren geprobeerd. Toch bleef de koers lang gesloten", analyseerde de renner uit Goes. Oreel besloot om zich in de laat ste twee rondes te sparen voor de massasprint. Die kwam er echter niet. „In de slotronde ontstond alsnog een kopgroep, maar ik was alert en kon de oversteek maken. Met zo'n zes renners hebben we vervolgens om de zege gesprint." De jonge renner droomde stiekem van de Neder landse driekleur, maar strandde op de derde plaats. „Kort na de fi nish overheerste de teleurstel ling, maar ik besef dat het eigen lijk niet beter had gekund op dit parkoers." Voor Oreel kwam deze korte klassering op het juiste moment. Een hardnekkige knieblessure verstoorde zijn voorbereiding op dit seizoen, maar inmiddels heeft hij de goede lijn weer te pakken. Zijn derde plaats is ook goed met het oog op de toe komst. „Volgend jaar maak ik de overstap naar de beloften. Mijn ploeg Van Moer Logistics heeft geen elites en beloften, waardoor ik sowieso naar een nieuw team moet zoeken. Dit seizoen is dus erg belangrijk voor mij." Slechts drie renners van het Arrow Cycling Team stonden aan het ver trek van het NK voor elites zonder contract in Montferland. Toch liet de ploeg zich nadrukkelijk zien in de wedstrijd. „De koers bleef lang gesloten, maar mijn neef en ploeg genoot Pieter van Oirschot brak de koers open met een aanvalspoging. Hoewel hij werd teruggepakt, was vanaf toen het spel op de wagen. Ook Jimmy de Bruyn (twintigste) reed uitstekend", keek Dekkers te rug op de wedstrijd. Hij twijfelde lange tijd of hij de sprint moest afwachten. Toen zijn sterk rijdende provinciegenoot Thijs de Lange in de slotronde het hazenpad koos, kon hij zich niet langer bedwingen. „Het was een gok. Ik durfde niet af te wachten en ging in de aanval, maar het peloton kwam terug. Ik vreesde voor mijn sprint, maar ik bleek nog voldoende kracht te hebben." Ondanks zijn eerdere aanvalspo ging was Dekkers met afstand de snelste in de eindsprint. „Het is ge weldig dat ik op deze wijze de trui kan pakken. Het is voor mezelf een bevestiging dat ik nog steeds goed kan koersen. Het is lastig om te winnen in wielrennen, dat ik nota bene op het NK mijn eerste sei zoenszege boek, is schitterend.'" Dekkers pakte als jeugdrenner verschillende Nederlandse titels en Vorige week kampte Hans Dekkers nog met een blokkade aan zijn rug ook op de baan kroonde hij zich al eens tot Nederlands kampioen. Maar deze titel zal altijd een speci aal plekje in zijn hart hebben. „Hoewel je als jeugdrenner mis schien nog uitbundiger bent met een Nederlandse titel, geeft de drie kleur bij de elites toch meer aan zien. Ik ben ontzettend blij." Hoe anders zag de situatie er vo rige week uit. Dekkers had tot dan toe een goed seizoen gereden met talloze korte uitslagen, maar de overwinningen bleven uit. Tot overmaat van ramp kampte hij met een blokkade aan zijn rug. „Dat is tijdig verholpen. Ik merkte eerder deze week al in Belsele dat ik weer in goede doen was. Op het NK had ik het geluk aan mijn zijde en dan zie je dat alles op zijn plaats valt." Dekkers mag nu een jaar lang in de Nederlandse driekleur fietsen. „Dat is geweldig. Ik kijk ernaar uit. Vorig jaar was ik blij met een derde plaats, maar tegelijkertijd reali seerde ik me dat enkel de overwin ning telt in zo'n kampioenschap." Het seizoen is in één klap zo goed als geslaagd voor Dekkers. „Het is eigenlijk de grootste wedstrijd die je bij de elites kan winnen. Ik wil me natuurlijk ook tonen met de Nederlandse driekleur om mijn schouders. Maar ook al win ik de komende tijd niets als Nederlands kampioen, dit pakken ze me niet meer af', aldus Dekkers. Na de vier enkelpartijen was het al 4-0 voor de kampioen van de regio Midden-Nederland. Vandaar dat de beide dubbelpartijen niet meer ge speeld werden. De 27-jarige Animo-aanvoerder Jeroen Alliët moest het in de eerste partij opne men tegen Kevin Boelhouwer, de nummer 19 van Nederland. De Ter- neuzenaar, die tegenwoordig in Vleuten (bij Utrecht) woont, vocht voor wat hij waard was. Alliët speelde een goede partij, maar moest toch met twee keer 6-2 capi tuleren. In de tweede single kreeg Ruud Martens (22) uit Koewacht te ma ken met oud-Terneuzenaar Thor- sten Sollie (19) uit Oostvoorne. De degelijke Martens kwam in de eer ste set met 5-2 voor, maar Sollie herstelde zich door drie games op rij te winnen. Uiteindelijk pakte de Oost Zeeuws-Vlaming toch met 7-5 de eerste set. Martens was dicht bij de eindzege toen hij in de tweede set met 5-4 en 30-0 voor kwam. Desondanks sleepte Sollie deze set via de tiebreak binnen. Martens kon lange tijd de ballen goed diep houden, maar Sollie kon in de derde set meer initiatief ne men. Beide spelers zijn van nature vrij behoudend ingesteld en be hoorlijk vast. De vele lange rally's begonnen echter hun tol te eisen, waardoor de voormalige Terneuze- naar veel last van kramp had. Sollie nam veel tijd bij het wisselen van speelhelft en er moest zelfs een masseur aan te pas komen. De strompelende Sollie restte in de slotfase niets anders dan alles of niets te gaan spelen en dat pakte voor hem goed uit. Bij 5-3 kreeg hij zijn eerste match point, maar Martens bleef koeltjes en behield zijn service: 5-4. Bij die stand buitte Sollie het voordeel van zijn service ten volle uit en ver gaarde met 40-0 drie matchpoints op rij. Martens retourneerde half court en Sollie maakte het karwei af: 5-7 7-6 6-4. Kevin de Rooij (28) was gelijkwaar dig aan Sven den Exter (20) maar verloor in drie sets: 6-2 4-6 6-4. In valler Björn Klaassen (26) kon het niet bolwerken tegen de gerouti neerde Kenny Kandel (36): 6-2 6-1. Ruud Martens krijgt Torsten Sollie bijna op de knieën maar gaat toch nog onderuit maandag 19 juni 2017 Montferland Dekkers wil zich nu in de driekleur laten zien Lars Oreel behaalde zaterdag een derde plaats op het Ne derlands kampioenschap voor junioren op de weg. De 17-jarige renner van Van Moer Logistics moest na een las tige wedstrijd van 132 kilome ter alleen Adne Koster en Jesse de Rooij voor zich dul den. „Een derde plaats op het NK is mooi, maar het kan al tijd beter", bleef Oreel na af loop wat ingetogen. Job de Feijter Hans Dekkers weet dat de buit binnen is. foto dicksoepenberg/orange pictures Hans Dekkers won gisteren het Nederlands kampioenschap op de weg bij de elites zonder con tract. De 35-jarige renner uit IJ- zendijke, die voor het Arrow Cy cling Team rijdt, was na een wedstrijd van 165 kilometer de snelste van het peloton in de massasprint. „Het is fantastisch dat ik mijn eerste seizoenszege nota bene op het NK boek", ju belde de kersverse Nederlandse kampioen na afloop. Job de Feijter Montferland Het avontuur van de tennissers van TC Animo in de landelijke ti telstrijd voor regiokampioenen strandde in de halve finale. Op het park van LTC Groenewegen in Santpoort (gemeente Velsen) was LTV Vianen zaterdag een maatje te groot voor de Zeeuw se kampioensploeg. Henk van de Voorde Santpoort De dubbelpartijen van de halve finale tussen LTV Via nen en TC Animo hoefden niet meer gespeeld te wor den omdat het na de vier enkelpartijen al 4-0 stond en het duel beslist was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65