Krachtpatser College neemt in appartementencomplex Kop Noordstraat bieb en horeca op Vijf jaar na de sloop van de panden aan de Noordstraat presenteert Terneuzen haar plan De Kampanje Er komen appartementen boven een bibliotheek. Verkoeling voor bezoekers bij zinderend ZeelandJazz De Kampanje, genoemd naar het schuin oplopende achterdek van oude zeilschepen, betreft een staps gewijs naar zeven verdiepingen omhooglopend gebouw met 26 ap partementen. De begane grond gaat ruimte bieden aan de bibliotheek en een horecaruimte van driehon derd vierkante meter. Bij horeca denken burgemeester en wethou der aan een leescafé dat aan kan sluiten bij een bibliotheek. Het ontwerp van VG Architecten uit Sas van Gent moet een geleide lijke verbinding vormen tussen de hoogbouw aan de Axelse dam en de lagere huizen richting de Noord straat. Het gebouw neemt niet het gehele grasveld in beslag. Er blijft nog ruimte over voor een plein met planten en bomen en een strook waar auto's kunnen parkeren. Tus sen de Schoolweg en de Vlooswijk- straat is een nieuwe verbinding voorzien. In het voorstel neemt het college van B en W afscheid van het idee om op die locatie grootschalige de tailhandel te vestigen. In plaats daarvan is gekozen voor herhuis vesting van de bibliotheek. Omdat de bieb voor sommige activiteiten gebruik zou kunnen maken van de horecavoorziening, zou een opper vlak van 1100 vierkante meter moe ten kunnen volstaan. Voor extra kantoorruimte zou de bibliotheek elders een oplossing moeten zoe ken. De gemeente koopt voor 1,1 miljoen de ruimte, werkt deze af en de bibliotheek huurt deze van de gemeente en zorgt zelf voor de in richting. Rudi Crombeen, directeur van de bibliotheek vindt het een prachtige locatie maar had liever wat meer ruimte gekregen in het nieuwe on derkomen. „De locatie is op zich prima met de aansluiting op Ken- Beetje weinig ruimte, maar ik zie ook kansen voor een prachtig leescafé nedylaan-West en meer parkeer ruimte voor auto's en fietsen in de omgeving, al had ik graag wat meer ruimte gehad voor andere activitei ten. Maar ja, ik zie ook kansen voor een prachtig leescafé waar je een lekkere kop koffie kunt drinken." Al met al verwacht het college dat het plan Terneuzen 2.329.000 euro gaat kosten. Een deel wordt betaald met de opbrengst van de verkoop van de huidige bieb, een deel uit de verkoop van gronden en een deel uit reserves. Een van de grondverkopen waar mee de gemeente het bedrag afdekt betreft de verkoop van de grond waar voorheen de panden van Naeye Verstraten stonden. Zaak is dan wel dat de gemeenteraad de plannen die ontwikkelaar Impact met die locatie heeft, ziet zitten. Over dit laatste stukje van het zeer oude Kop van de Noordstraat-dos- sier wordt na de zomer een beslis sing genomen. De plannen van Im pact voor Naeye-Verstraten worden dan aan de gemeenteraad voorge legd. It maandag 19 juni 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl »P24 Meer soorten whiskey dan je kunt verzinnen. Kilts, zover het oog reikt. Bijlenwerpen, volksdans, Wolfshonden, oude ambachten en natuurlijk grote, sterke mannen die met zware dingen gooien. Zo'n beetje alles wat Schots, Iers of Keltisch was, was te vinden of te beleven tijdens de High- land Games in Hulst. Toby de Brouwer (foto) won de B- klasse bij de Highland Games, Tommy de Bruijn was overall de sterkste. fotocamileschelstraete Eindelijk plan Noordstraat Guido van der Heijden Terneuzen -Rudi Crombeen, directeur bieb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57