Het gaat nog steeds goed met foodtrucks op de Brouwersdam Landhuis De Drie Wilgen Schuur De Wilde Boerderij Oud-Brabers Middeleeuws kerkje 23 KUNSTSCHOUW17 25 JUNI Gi-gan-ti-sche jurken, poppen gemaakt van tape, negenhonderd geverfde enveloppen en een bejaarde die opgaat in haar zitbank. En dat is dan nog maar één boerenschuur van de Kunstschouw. ELLEMEET BRIJDORPE BURGHSLUIS NOORDWELLE De bermen zijn weer bezet met au to's, het eiland stroomt vol kunst liefhebbers uit het hele land, die toeren langs de kenmerkende Kunstschouw-vlaggen. En dat valt niet mee, want veel andere artistiekelingen maken van de gelegenheid gebruik en hangen óók een witte vlag buiten met een verwijzing naar kunst. Zo liften ze mee op het succes van de Schouwse kunstmanifestatie. Slim, want bij de Kunstschouw kom je niet zomaar binnen. De ene deelnemer slaat eigenlijk alle ver dere kunstmanifestaties af, de an dere exposeerde onlangs nog in Boymans Van Beuningen en laat zijn kunst binnenkort zien in een museum in Bangkok. De lijst aan vragen was dit jaar zo lang dat de or ganisatie van de Kunstschouw voor het eerst streng moest selecteren. Dat betekent dat de beste over blijven. Wie nieuwsgierig is, kan de werken met als thema Design nog tot en met 25 juni bekijken. Het grasveldje aan de Grevelingen stroomde dit weekend weer vol. Eerst met oude bussen, later met dorstige toeristen. De zon boven je, de zee achter je, een biertje voor je en de dag van Michael Dorland is weer goed. „We gingen eerst naar het strand en zagen vanochtend al borden van Smaak aan Zee. Dat klinkt goed, zeiden we." Zijn vriendin Eva zet twee bak jes sushi op de picknicktafel. „We zijn voor het eerst samen op va kantie", zegt ze dromerig. „Kam peren, maar dat gaspit je wil nog niet zo lukken. Dus gingen we maar hierheen. Als je dan toch uit eten moet, dan liever hier dan in een saai restaurant." Saai is het allerminst bij de tweede editie van het foodtruck festival aan de Grevelingen. Er staat constant iemand op het po dium, kinderen kunnen zwieren in een ouderwetse draaimolen en wie alles vanaf grote hoogte wilde bekijken, kon óf in een bungee óf naar boven klimmen in het Inspi ratiecentrum. Knorrende magen waren uitge sloten. Met hamburgers, oesters, taco's en taart hoefde niemand honger te hebben. Daphne Mos mans uit Rotterdam serveerde friet met truffelmayonaise en gar nalenkroketten vanuit een mooie rooie Citroën HY. De mensen stonden ervoor in de rij. „Het gaat nog steeds goed met foodtrucks. Wij staan elk weekend wel ergens in het land, tot in Heerlen toe. En nu hier, waar we vorig jaar ook wa ren. Prachtig plekje!" maandag 19 juni 2017 Kleurrijke kunst bij witte vlaggen Wie over de grote rotonde rich ting de Brouwersdam wil, wordt afgeleid door een torenhoge roestige slungel met een impo sant geslachtsdeel en een kleine geoxideerde dikzak er naast. Slechts één van de werken van kunstenaar Jan Ketelaar, die speciaal uit Drachten naar Elle- meet is gekomen. „Ik stond laatst nog een maand op Ame land en dat heeft me alleen maar geld gekost. Hier wordt mijn transport geregeld, mag ik in een pipowagen slapen en krijg ik nog een zakcentje mee ook. Kijk, dan kom ik graag." 'Voelen mag' staat op een briefje bij één van de twee gebeeld houwde Kakwijven, met een ontblote buste. Ze zijn vervaardigd door Hannemiek van lersel, wier oude vader zater dagmiddag een paar uur in een stoel bij de ingang zat met zijn vriendin Annie. Er blij ven maar mensen de schuur binnenlopen. „Het is leuk hoor", zegt Annie, „maar we heb ben ook nog twee kleinkinderen op de kunstacademie, dus we hebben nogal wat om achteraan te lopen. Maar die Kakwijven zijn mooi. Die hebben we echt zien groeien. Nor maal staan ze in de tuin. In Brabant." Hier is alles groot, gro ter, grootst. De jurken van Inge van Rijsber- gen, de plakbandpop pen van Ingerid Opstel ten en de enveloppen- collectie van Els van Baarle. Die laatste was al eerder op het eiland te zien, toen ze in 2008 met negen andere tex tielkunstenaars in Burghsluis exposeerde. Nu beschilderde, zeef- drukte en stikte ze het levenswerk van wijlen Henk Wakkee, die on derwijzer was in Re- nesse. Eigenlijk om de enveloppen en postze gels te redden van de papierversnipperaar. Het is alsof ze voor de kunst gemaakt zijn. Prachtige perkamenten, schitterende maskers, maar je ogen worden toch echt verleid naar het kamertje achterin de kerk. Daar is het licht, in zachte pastel tinten, dat schijnt op een jurk gemaakt van zonnehoedjes. Onmo gelijk om te dragen, maar je blijft kijken. „Wij ontwerpen niet vanuit mode, maar vanuit per soonlijkheid", vertelt Rabin Huissen, die samen met Robert Stroomberg het duo Corsage Studio vormt. Ze stonden in museum Boymans van Beunin- gen in Rotterdam en gaan later dit jaar nog naar Bangkok. Wendy Wagenmakers Burghsluis Een creatie op de expositie. Een fluorescerende jurk. Knorrende magen waren uitgesloten op de twaalfde editie van foodtruckfestival aan de Grevelingen. fotodirkjangjeltema Je zou denken dat het publiek inmiddels wel genoeg groene smoothies aangereikt heeft ge kregen vanuit vintage Ford Transits. Maar niets is minder waar. Wendy Wagenmakers Brouwersdam Werk van Jan Ketelaar, fotos dirk-jan gjeltema Een impressie van de expositie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51