Masterclass van een échte artiest, ook al ken je hem niet 22 Als een project stopt, gaat het gewoon door Samenbrengen, stimuleren, ver binden. Van die typische welzijns- termen die opduiken bij buurtpro- jecten, waar Schouwen-Duiveland er een hoop van heeft. Hart van Leefbaarheid was daar één van. Een project met allemaal deelprojecten die te maken hadden met leefbaarheid, zoals de Inwo nerskrant en Thuis in de Kern. Dit project wordt nu stopgezet. Niet omdat het geen nut meer heeft, maar omdat alle deelprojec ten zelfstandig verder kunnen of omdat ze zijn opgepakt door andere organisaties. De Inwonerskrant gaat, na een succesvolle handtekeningenactie, ook wel door na het aflopen van de subsidie en Thuis in de Kern is op gegaan in Hart van Poortambacht. Om maar iets te noemen. „Alleen de gemeente en Zeeuw- land zaten nog in de projectgroep Hart van Leefbaarheid", legt wel zijnswethouder Cees van den Bos uit. „En dat heeft natuurlijk niet zo veel nut. Als de projecten ook zon der platform goed lopen, kan dat platform stoppen. Zo werkt dat va ker. „Het Odensehuis loopt, diverse projecten van SMWO lopen. Alle maal geslaagde missies. In beleidsregels staat zwart op Verhoog je de leefbaarheid, dan verlaag je de kans dat mensen een beroep doen op zorg wit dat de gemeente Schouwen- Duiveland pleit voor het in stand houden van stads-, dorps- en wijk raden die leefbaarheid bevorderen. Ook steunt ze initiatieven vanuit ongeorganiseerde bewoners, die datzelfde doel nastreven. Activitei ten die zijn gericht op traditie, fol klore en volksfeesten worden door de gemeente gefaciliteerd. De be dragen die daarmee gemoeid zijn, liggen allemaal vast. „Wij doen mee aan al die projec ten omdat elke kern anders is geor ganiseerd", zegt Van den Bos. „Op die manier kun je toch alle mensen bereiken. En verhoog je hun leef baarheid, dan verlaag je de kans dat ze een beroep doen op zorg." Dat is niet alleen theorie, dat ziet de wethouder ook in de praktijk. „Vrijdag nog, toen ik in Nieuwer- kerk mocht mee eten in het dorps huis. De dames die de gerechten hadden bereid, zouden anders thuis zitten. Dit is heel waardevol voor hen. En voor de rest van de sa menleving." Ze zijn beiden opgeleid tot muziek docent, maar alleen Cathy Kotoun staat voor de klas. René Geelhoed staat op het podium. Samen met The Royal Engineers reist hij door het land, tot in de Verenigde Staten toe. En zaterdag was de geboren Zonnemairder in Zierikzee, waar hij 'de kinderen van Cathy' een masterclass gaf, met de nadruk op singersong. Heel eerlijk gezegd hadden Ro sette Schot en Sarah Klink (allebei 14) nog nooit van de artiest ge hoord. Poprock is niet hun genre. „Maar hij was wel héél goed", glun derde Rosette. „Hij kan zomaar al les naspelen op de piano, echt ge weldig. Dat zou ik ook wel willen." Maar wat Geelhoed nog het aller beste deed, was de meiden zelfver trouwen geven. Sarah: „Hij leert ons wat durfis. Hoe we ons kunnen uiten in muziek, al klinkt dat mis schien wat zweverig. Hij haalde ge woon het beste uit ons." Nu is de akoestiek in de Nieuwe Kerk sowieso bijzonder goed, maar dat waren de jonge componisten ook. Let maar eens op Tanja Beije, fluisterde Kotoun. En inderdaad, wat er uit de keel van dat meisje kwam was om stil van te worden. De kleintjes, die tot dat moment frivool door de kerk hopten, keken om het hoekje sprakeloos toe. Ook de master zelf was onder de indruk. „Ze hebben bijna allemaal talent, ik sta er gewoon van te kij ken. Er zijn veel talenten, maar op de één of andere manier komt dat er in Zeeland niet zo goed uit. Ik zeg altijd: Zonnemaire heeft geen Para- diso. Maar met Cathy heb je dat niet meer nodig. En met deze formule wil ik wel vaker meedoen." IN DE REGIO Workshop hairstyling en make-up Symposium Kids Colleges MIJN DORP, MIJN STAD maandag 19 juni 2017 SD Eenleven na het leefbaarheidsfonds Als het gaat over leefbaarheid, struikel je op Schouwen-Duive- land over de projecten. Maar die blijven lang niet altijd bij eenma lige weldoenerij. Wendy Wagenmakers Zierikzee - Cees van den Bos, wethouder Durf, dat was zaterdag het thema van de masterclass voor jonge componisten in Zierikzee. En durven deden ze, de dertig jonkies die in één dag hun eigen muziek maakten én ten gehore brachten aan hun eigen familie. Wendy Wagenmakers Zierikzee Tanja Beije achter de piano. Geelhoed: „Ze hebben bijna allemaal talent." foto dirk jan gjeltema SINT-ANNALAND Jeugd- en jonge renwerk Tholen houdt morgen, dins dag, een activiteit in Sint-Annaland met hairstyling, make-up en een fotoshoot. Deelnemers maken hier onder leiding van Mireille Zuid- weg van Mir Haar kennis met hairsty ling en kunnen zich zelf of elkaar opma ken. Daarna volgt een fotoshoot met Sylvia Willemen. De activiteit is in het jeugdhonk van Sport- en gemeen schapscentrum Wellevaete in Sint- Annaland. Meedoen is gratis, aanmelden kan via nvm@tho- len.nl of telefoon nummer 06- 48166295. DOMBURG Strandsport Zee land en adviesbu reau Janse Janse houden morgen het symposium 'STERK, onbeperkt ervoor gaan' in het ge meentehuis van Veere in Domburg. Door middel van het symposium wil de organisatie de erva ring en het doorzet tingsvermogen van paralympische sporters verbinden met het bedrijfsle ven. Peter Karre- man, Karin van der Haar en Pim Scher- penzeel geven le zingen over hun er varingen in de para- volleybalsport. Het symposium duurt van 13.00 tot 18.00 uur. Een ticket kost twintig euro en is te koop via www.sym- posiumsterk.nl. VLISSINGEN Een nazaat van Mi- chiel de Ruyter (twaalfde genera tie) geeft morgen een Kids Colleges. Frits de Ruyter de Wildt vertelt over de 'Tocht naar Cha tham', die 350 jaar geleden plaats vond. Van 15.30 tot 16.30 uur is hij in de Aula van ZB| Plan bureau en Biblio theek van Zeeland in Middelburg. De Kids Colleges zijn bedoeld voor kin deren van groep 6,7 en 8. Aanmelden kan via info@wkzeeland.nl. ND-650-K BURGH-HAAMSTEDE Een Ferrari, een Lotus, een Chevro let en wat Porsches stopten zaterdagmiddag op de parkeer plaats van lunchboerderij Molenberg in Burgh-Haamstede. Daar stapten tien ALS-patiënten uit, om even later aan te schuiven bij een luxe lunch. Die werd hen aangeboden door de eigenaar van Molenberg, die ook elk jaar honderden oud jes laat glunderen bij Goud voor Oud van Aemstie Alive. „Tja, hij kan ook gewoon lekker cashen", beaamde bedrijfsleider Marcel Willemse, „maar zo zit mijn baas niet in elkaar. Hij wil zijn geluk met anderen delen." Hij doet dat slim, door de golfclub te betrekken en een grote kreeft te veilen op Ame rikaanse wijze, zodat ieder zijn steentje bijdraagt. Maar hij doet het toch maar. Willemse wijst naar de proostende ALS- patiënten. „Daar doet hij het voor." foto dirk jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Musea ge opend; Dorpshuis, 19.00- 20.00 uur: EGA Af- slankclub, 19.00 uur: Vrij inloop darten BURGH- HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leer lingenorkest; 19.00- 20.30 uur: Tai-Chi DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Kaarten maken NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis RENESSE Atelier Uit de Kunst, 10.30-17.00 uur: Ex positie Vrouwen Exposeren op Schouwen; Dorps huis, 20.00 uur: Fo togroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep Luctor et Emergo ZIERIKZEE fiZi, 20.00 uur: Beauty and the Beast; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Beklimming toren ZONNEMAIRE Dorpshuis, 09.00- 10.30 uur: Dansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50