Broers De Nooijer halen hun schoenen toch weer uit het vet Duinkerke en Van Duyn winnaars op NK ID Kevin Blomme laat darters RCT juichen 11 al is het vandaag maar vriendschap pelijk." 1050euro Het duel in Sint-Maartensdijk vormde de afsluiting van een door de Vrienden van Siem georgani seerde voetbaldag. Die stichting za melt geld in voor onderzoek naar kanker en haalde de afgelopen jaren al 159.000 euro op voor het goede doel. Dit keer gaat de opbrengst naar het UMC Radboud ziekenhuis in Nijmegen. De aftrap van de wed strijd werd verricht door de uit Tholen afkomstige Feyenoorder Bart Nieuwkoop. De voetbalschoe nen die de rechtsback in de kampi oenswedstrijd van de Rotterdam mers droeg tegen Heracles Almelo werden na afloop van het oefenduel geveild. Ze leverden liefst 1050 euro op, voor het UMC Radboud zieken huis in Nijmegen. Dennis en Gérard de Nooijer heb ben donderdagavond laat op de valreep nog overschrijving aange vraagd naar Apollo'69 uit 's-Gra- venpolder. De broers, die een ver leden als profvoetballer hebben, komen over van Philippine. „We gaan de komende tijd kijken hoe dit te combineren valt met onze andere bezigheden", stelt Dennis de Nooijer. Het contact met Apollo'69 kwam onlangs toevallig tot stand. De 48-jarige broers gaven onlangs een clinic in 's-Gravenpolder, vanwege het vijftigjarig bestaan van de zaterdag-vierdeklasser. „We wilden sowieso naar een za terdagvereniging", vertelt Dennis de Nooijer. „Ik heb niet de be hoefte om in een vierde elftal of lager te voetballen. We kennen trainer Rohan de Geus goed uit onze JVOZ-tijd. Na een aantal WhatsApp-berichtjes ging het balletje rollen." Kustmarathon Het tweetal sluit aan bij de eer ste selectie. „We weten nog niet of we één of twee keer per week gaan trainen", stelt Dennis, die deel name aan de Kustmarathon in ok tober als zijn sportieve hoofddoel ziet. De ex-prof staat na de zomer aan het roer bij zondag-tweede klasser Zeelandia Middelburg. Gérard de Nooijer heeft nog altijd eerstedivisionist FC Dordrecht onder zijn hoede. Philippine Dennis en Gérard de Nooijer speelden in het verleden samen bij Sparta, Heerenveen en RCS. Nadat ze eigenlijk gestopt waren, pakten ze de draad een paar jaar geleden weer op bij Philippine. In het seizoen 2015-2016 werden ze samen - Dennis als trainer, Gé rard als speler - met de Zeeuws- Vlaamse club kampioen van de vierde klasse. Dit seizoen kwam Gérard niet meer in actie en kon digde Dennis zijn vertrek aan als trainer. Hij eindigde met Philip pine in de derde klasse op de vierde plaats. De Souburgse broers bekijken in de komende tijd hoe ze het zelf voetballen gaan combineren met hun andere bezigheden. „We we ten nog niet of we minuten zullen maken bij de hoofdmacht. Het is zelfs de vraag of we überhaupt gaan voetballen als het seizoen begint. Maar we blijven het spel letje te leuk vinden om te stop pen." Joannathan Duinkerke is gisteren Nederlands kampioen geworden op het onderdeel ID Paracycling. De wielrenner uit Goes was de sterkste op het Eemland wieier- circuit in Amersfoort. In een levendige wedstrijd ont stond direct na de start een kop groep, waarbij onder meer twee tandems betrokken waren. Zeven andere renners, onder wie dus Duinkerke, completeerden de kopgroep. Uiteindelijk bleven er vijf ren ners over waarvan Duinkerke de langste adem had. Na ruim dertig kilometer kwam hij als eerste over de finish, voor Davey Mertens uit Oudenbosch en Walter Pollet uit Hulst. Voor Duinkerke was de winst een absolute opsteker aan gezien hij de laatste zes jaar steeds genoegen moest nemen met de tweede plaats. Bij de vrouwen won Irma van Duyn uit Schoondijke op het zelfde onderdeel. Van Duyn bleef Roxanne de Boeff uit Dordrecht en Naomi Schouten uit Breda voor. Van Duyn won vorig jaar ook de wegwedstrijd. Vervolgens pakte zij ook de titel op het onder deel tijdrijden. Na de riante 9-3-winst in de Round Robin, eindigden de singles en de dubbels gelijk. In de singles was de ploeg uit Overijssel te sterk. De laatste solopartij moest de doorslag geven. Daarin zette Kevin Blomme een 2-0-achterstand om in een 2-3- voorsprong, maar zijn tegenstander maakte de 3-3. De Belgische darter van RCT bekroonde zijn uitste kende optreden met een 80-finish op tops, voldoende voor de 4-3- zege, nadat hij ook in de singles had gewonnen. RCT was in zijn sterkst mogelijke opstelling naar Kampen afgereisd. Ook Fabian de Lange, Pieter Otten en Rowdy Schoremans hadden hun aandeel in het succes. „Het was heel spannend. Het was heel lang niet te zeggen wie er zou gaan winnen. We zijn heel blij dat we ons hebben kunnen handhaven in de Superlea gue", zei teamcaptain Wesley van Hoeijen na afloop. Blomme gooide ook nog zes 180'ers. Volgens Van Hoeijen zal de ploeg volgend seizoen intact blijven. RCT is de enige Zeeuwse dartvereniging in de Superleague. De debutant stond lang op de laatste (degrada- tie)plaats, maar wist uiteindelijk op de voorlaatste stek te eindigen. Dat betekende het spelen van een play- offwedstrijd, die in het voordeel van de Terneuzenaren uitviel. maandag 19 juni 2017 laat nog het verschil dueleert met Jong Zeeland-speler Levi Mombarg. foto johan van der heijden van de Thoolse selectie, dueleei Len Wolters 's-Gravenpolder Dennis (links) en Gérard de Nooijer Juriën Dam Amersfoort De darters van Racketcentrum Terneuzen spelen ook volgend seizoen in de overgangsklasse van de Superleague. De beslis sende wedstrijd in de play-offs werd zaterdag in Kampen met 6-4 van Dartclub Woonboot ge wonnen. Aector Doorns Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44