Van Maaren wint op droevige crossdag O CD 0 O m 10 De Koning wint in een wereldrecord Rillandia winnaar Reimerswaalcup Driebanders maken zich op voor finales OEFENWEDSTRIJD VOOR GOEDE DOEL past wel bij het Thoolse voetbal van dit seizoen. De selectie van coach Erwin de Nijs moet in Sint-Maartensdijk toch een nederlaag slikken (0-1), door een late treffer van Sjoerd Verhulst. In de slotfase toch nog onderuit gaan; het Pararoeier Corné de Koning heeft ook de tweede wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. In het Poolse Poznan was de Goe- senaar zaterdag samen met Annika van der Meer veel te sterk voor de andere equipes in de finale van de klasse TA Mix2. In mei won nen ze ook al in het Italiaanse Gavirate. Het Nederlandse duo finishte ook nog in een wereldrecord: 8.06,21 minuten. De Koning en Van der Meer, die pas sinds kort samenwer ken, lieten de concurrentie liefst veertien se conden achter zich. De olympisch kampioen van Rio de Janeiro, Groot-Brittannië, kon dus ook geenszins volgen. De elfde editie van de Reimerswaalcup is ge wonnen door Rillandia. De zaterdag-derde klasser toonde zich in Waarde de sterkste. Het won van zowel Waarde, Yerseke en Krabben- dijke. Rillandia is de opvolger van Yerseke, dat in zowel 2015 als in 2016 het toernooi op haar naam schreef. De editie van afgelopen zater dag was er een met een uitgekleed deelne mersveld, aangezien Kruiningen zich vorige week ook had afgemeld, nadat Hansweerste Boys dat in een eerder stadium al had gedaan. Er speelde ook een talententeam mee: een ge legenheidsselectie van andere spelers uit Rei- merswaal. Zij verloren niet, al werden hun wedstrijden niet verwerkt in de uitslag. Het Kees Verbeek driebanden koppeltoernooi, dat met 24 koppels op de grote tafel en 46 op de kleine tafel is volgeboekt, nadert zijn einde. Komend weekeinde zijn de finales. Opvallend was de uitschakeling van het Belgische koppel Francis Forton/Rene Collart, dat op beide ta fels in de derde ronde strandde. De favorieten- rol wordt nu bekleed door Tonny van Iwaar- den, op de grote tafel gekoppeld aan André Schouwenaar en op de kleine aan Nico Pee- ters. Vader en zoon Gilles/Martin Sturm zijn op beide tafels nog in de race, net als Michael Vink/Rinus Pankow. Wim/Joey de Kok ma ken nog kans op de winst op de grote tafel. Poleij Wielrennen Tieleman Sjoerd Verhulst werd zaterdagavond match winnaar in het oefen duel tussen Jong Zee land en de Thoolse se lectie. De speler van Oostkapelle schoot drie minuten voor tijd een afgeslagen hoekschop achter Noad'67-doelman Pjotr Mossel man: 0-1. De wedstrijd had weinig om het lijf. Dat vond ook Nick Corré, sa men met Mohamed el Bekkaoui coach van Jong Zeeland. „Serieuze conclusies kun je hier niet aan ver binden. Het was duidelijk een wed strijd op het eind van het seizoen." Voor de partij begon was het al ver warring troef, met twee teams die beiden in het blauw van start wil den gaan. Na een kleine verkleed partij kwam Jong Zeeland in het wit de mat van sportpark Haestinge Het was duidelijk een wedstrijd op het eind van het seizoen op, zonder rugnummers. Ook in het veld ging veel mis, aan beide zijden. Beide partijen hielden elkaar lang in evenwicht, waarbij de door Erwin de Nijs geleide Thoolse selectie voor rust het dichtst bij een openingsdoelpunt was. Verdediger Jop Dekker (Goes) wist op het nip pertje een treffer van Sander van 't Hof te voorkomen. Met de pauze in zicht miste Stavenisse-spits Adri- aan Janssen, oog in oog met doel man Karim Ben Sallem. Dominanter De Nijs was halverwege niet on tevreden over het spel van zijn ge legenheidsformatie. „Ik had een do minanter Jong Zeeland verwacht." Je wilt toch met een plan de wedstrijd in. Ook als het vooral om het goede doel gaat In aanloop naar het duel had De Nijs zijn team op donderdagavond bij elkaar geroepen. „Om elkaar be ter te leren kennen. En ook om ver dedigend wat afspraken te maken. Je wilt toch met een plan de wed strijd in, ook als het eigenlijk alleen om het goede doel gaat." In het tweede bedrijf kreeg enkel de naar Bruse Boys vertrekkende Sander van 't Hof nog een kopkans. Aan de overzijde raakte Sil Rie- mens (Serooskerke) met een van richting veranderde vrije trap de lat. Het duel werd steeds rommeli ger, ook door de vele wissels aan beide kanten. Corré was blij dat zijn selectie het potje er op de valreep nog wist uit te slepen. „Die jongens van Tholen lieten zich goed inzak ken en probeerden ons vanuit de omschakeling pijn te doen. Voor rust lukte dat ze aardig." De late treffer van Verhulst paste in het plaatje van het Thoolse voet- bal dit seizoen. Tholense Boys, SPS én Smerdiek grepen op het beslis sende moment naast de prijzen. Dat uitgerekend Verhulst scoorde, de grote plaaggeest van Tholense Boys in de nacompetitie, was ook De Nijs niet ontgaan. Lachend: „Dat maakt het wel een beetje zuur, ook In Axel bezetten opvallend veel buitenlandse rijders de hoogste trede van het podium. Bij de MX 1 bestond het podium zelfs geheel uit buitenlanders. Zo won de Frans man Milko Potisek beide manches, voor de Belgen Robin Bakens en Erik Willems. Roy Gijsel uit Hei kant mocht in de eerste manche een aantal ronden de meute aan voeren, maar moest daarna het hoofd buigen voor het trio achter volgers. Met een zesde en vierde plaats in de manches werd Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen wel winnaar bij de MX 2 4-takten. Bij de 85 cc toonde Mats Leeu- westeijn uit Vlissingen zich de sterkste, voor Dylan Serrrarens uit Lamswaarde en Jason de Jong. Bij de MX 2 2-takt vrijetijdsrijders ein digden de gebroeders Timo en Luca Dhanis uit Terneuzen als eerste en tweede in de dagklassering. Bij de dames werd Merel Zuidhof uit Hoedekenskerke tweede. Patrick Piessens uit Heikant zag in de eer ste manche na een valpartij zijn winstkansen in rook opgaan. Wel won hij de tweede reeks en ein digde daardoor nog als tweede in het dagklassement. maandag 19 juni 2017 ROEIEN VOETBAL Pierre Borgo (midden) kopt raak namens Krabbendijke. foto johan van der heijden BILJARTEN De mannen en vrouwen van Beach Soccer Zeeland hebben in Scheveningen een teleur stellend weekend achter de rug. De mannen konden zaterdag in de tweede speelronde geen vervolg geven aan hun goede start van vorige week, waarin ze twee overwinningen behaalden. De eerste wedstrijd, 7-7, werd na strafschoppen gewonnen van BS Bergen op Zoom, maar in de tweede wedstrijd was BSK Moerdijk met 4-3 te sterk. De derde wedstrijd werd ruim gewonnen van Brasil Mehlor (7-2). De BSZ Ladies raakten gisteren in de derde speelronde hun ongeslagen status kwijt. De wedstrijd tegen Beach Soccer Rotterdam ging met 7-0 verloren, terwijl HTC BS Zwolle in de tweede wedstrijd te sterk was: 7-2. GO 5 Wielrenner Arjan Poleij uit Kruinin gen heeft gisteren in Rijen zijn vijfde overwinning be haald bij de nieu welingen. Al zeer vroeg in de koers reed hij weg bij het peloton en in zijn eentje bouwde hij die voorsprong uit tot één minuut. i Wielrenster Quinty van de Guchte uit Driewegen reed gisteren naar een derde plaats in het Belgische Rom- sée. De wedstrijd in Wallonië was er een voor de cate gorie junioren en nieuwelingen dames. Het was een dag nadat ze 25e werd op het Nederlands Kam pioenschap. l Sharona Tieleman uit Terneuzen en Isa Pothof zijn op genomen in de voorselectie van het Nederlands Beachsoccer- team. De speel sters van Beach Soccer Zeeland maken kans om in juli deel te nemen aan het Europees landentoernooi in Portugal. Ben van den Aarssen Sint-Maartensdijk - Nick Corré, coach van de selectie van Jong Zeeland - Erwin de Nijs Laurens Bovenberg (midden) Het recente overlijden van Ma- nuela Meeusen uit Sluiskil hing als een schaduw over de vijfde clubcross van RES Axel. Veel crossers en hun familieleden waren in Axel afwezig omdat ze de crematieplechtigheid van de 44-jarige moeder van jeugd- crosser Dylan van Mastrigt bij woonden. Meeusen was onder meer als vrijwilligster actief tij dens het Open Zeeuws kampi oenschap. Herman Heuvink Axel a Jong Zeeland maakt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43