7 TENNIS RICOH OPEN A Oranje wint laatste duel Met Gilles Müller en Anett Kontaveit kreeg het toernooi van Rosmalen twee tamelijk onbekende winnaars. Een week grastennis in Brabant in drie plussen en drie minnen. <T'. ón Kerber kampt met blessure Het gras De winnaars Het deelnemersveld Het niveau De sfeer De toekomst Russen winnen in Den Haag maandag 19 juni 2017 VOLLEYBAL De Neder landse volleyballers heb ben ook de laatste groeps wedstrijd in de World League gewonnen. In Sportcampus Zuiderpark in Den Haag won het team van bondscoach Gido Ver meulen met 3-1 van Tsje chië: 26-28 25-17 25-21 25- 13. Het duel was voor Oranje niet meer van grote waarde. Dankzij de zege van zaterdag op Slowakije (3-0) verzekerden de vol leyballers zich al van een plek in de top 3 en daar mee van deelname aan de Final Four van komend weekeinde in Australië. Ne derland mag daar proberen promotie naar de A-groep af te dwingen. Nederland won zeven van zijn negen duels. Alleen Slovenië deed het beter. Leuk toernooi, nu nog harder klappen RIKSPEKENBRINK Naam: Gilles Müller Land: Luxemburg Woonplaats: Reckange Leeftijd: 34 Lengte: 1,93 meter Aantal toernooizeges: 2 Positie wereldranglijst: 28 Totaal prijzengeld: 4.602.528 dollar Finale Ricoh Open: 7-6 7-6 zege op Ivo Karlovic (Kro) WINNARES Naam: Anett Kontaveit Land: Estland Woonplaats: Tallinn Leeftijd: 21 Lengte: 1,74 meter Aantal toernooizeges: 1 Positie wereldranglijst: 49 Totaal prijzengeld: 978.950 dollar Finale Ricoh Open: 6-2 6-3 zege op Natalia Vichljantseva (Rus) Mooi groen gras, maar bij de eerste en laatste partijen valt er nog winst te halen bij de kaartverkoop, fotobelga TENNIS Angelique Kerber heeft zich afgemeld voor het grastoernooi van deze week in Birmingham. De Duitse nummer 1 van de wereld kampt met een hamstringblessure. Kerber (29) heeft een slecht gra- velseizoen achter de rug. Ze werd al in de eerste ronde van Roland Garros uitgeschakeld. Simona Halep is haar op de wereld ranglijst genaderd, maar ook de Roemeense ont breekt in Birmingham van wege een blessure. Kerber weet nog niet of ze over een week wel kan deelne men aan het toernooi van Eastbourne. De week daarna start Wimbledon. In de jaren 90 werd het grastoernooi van Rosmalen gespeeld op een ondergrond van zand. De ballen stuiterden metershoog op. Inmiddels ligt er al lang een kleilaag onder de groene matten, maar zelfs vorig jaar kampte toernooidirecteur Marcel Hunze nog met het negatieve imago van de banen. Het weerhield spelers ervan om te komen. Dat is nu verleden tijd zijn. De elf grasbanen zijn van Wimbledon-ni- veau, zei de als eerste geplaatste Marin Cilic. Geen toeval, want de groundsmen van Wimbledon hebben bij een aantal uitwisselingen hun geheimen gedeeld. Over de onderlaag, het zaaien, het maaien en het beregenen. Zelfs na een week tennis was het gras gisteren nog prach tig groen. Juan Martin del Potro, Agnieszka Radwanska en Roland Garros-win- nares Jelena Ostapenko zegden af. Maria Sjarapova had 'Rosmalen' met potlood in haar agenda staan, maar raakte geblesseerd. Ondanks die traditionele afmeldingen bleef het toernooi overeind. Met Cilic, Alexander Zverev en Dominika Ciboelkova bij de vrouwen waren er drie top 10-deelnemers en ook de rest van het veld was sterker dan afgelopen jaren. Hunze hoopt dat hij door de graskwaliteit die lijn kan doortrekken. „Maar Roger Federer of Rafael Nadal gaan we hier niet zien, denk ik." En bijvoorbeeld Novak Djokovic of Stan Wawrinka? „Dan heb ik net zo lief Zverev. Hij is de toekomst." Met alleen al in het enkelspel 23 driesetters kregen de toeschouwers waar voor hun geld. Veel partijen waren spannend, het niveau over het algemeen goed, terwijl het voor alle spelers toch het eerste grastoer nooi was. Omdat het de hele week droog was, voor het eerst in tijden in Rosmalen, liep de kaartverkoop goed. Op de meeste dagen was het centre court uitverkocht. Hunze: „Nu moet ik nog iets verzinnen voor het probleem dat bij de eerste en laatste partij van de dag de tribunes niet vol zitten." Michael Stich, Richard Krajicek, Patrick Rafter en Lleyton Hewitt bij de mannen. Martina Hingis, Kim Clijsters, Mary Pierce en Justine Henin bij de vrouwen. Op de lijst van winnaars in Rosmalen prijken mooie namen. De laatste jaren zijn ze veel minder aansprekend. Anett Kontaveit won gisteren haar eerste WTA-titel door de Russische Vichljantseva te kloppen (6-2 6-3). Bij de mannen versloeg Gilles Mül ler in een weinig verheffende finale Ivo Karlovic: 7-6 7-6. Rally's waren er amper, aces des te meer. Hier hadden eigenlijk Cilic en Zverev moeten staan, maar zij verloren zaterdag van de servicekanonnen. Richel Hogenkamp dacht even na of ze er wat over zou zeggen en deed het toch. Ja, ze had in haar tweederondepartij tegen Ana Konjuh support gemist van de Nederlandse toeschouwers. „Toen ik in de derde set een 3-0-voorsprong verspeelde, kakte ik in en met mij het publiek. Terwijl je juist dan wat extra steun kan gebruiken." De Neder landse tennissers hadden afgelopen week niet of nauwelijks thuis voordeel. Ook bij Kiki Bertens, Robin Haase en Arantxa Rus klapte het publiek in Rosmalen net zo hard voor de tegenstanders. Misschien heel sportief, maar een beetje meer chauvinisme kan geen kwaad. Rus: „In het buitenland gebeurt dat meer." Vorig jaar klopte Ricoh, toen voor het eerst naamgever van het toer nooi, zichzelf uitgebreid op de borst in de grote en volledig ingerichte ruimte op het Autotron-park. Het ging onder meer over het maat schappelijk belang van sportsponsoring. Een jaar later is die ruimte een parkeerplaats. Het IT-bedrijf heeft het zwaar, er vond een reorga nisatie plaats en er zit een nieuwe ceo. Geen goede voortekenen voor het toernooi, dat nog zeker één jaar Ricoh Open heet. Mocht het be drijf daarna stoppen, komt er ongetwijfeld een opvolger. Maar voor de continuïteit en herkenbaarheid zou het goed zijn als het enige Neder landse grastoernooi eens wat langer dezelfde naam draagt. BEACHVOLLEYBAL Nikita Liamin en Vjatsjeslav Kra- silnikov hebben bij de man nen het toernooi uit de World Tour in Den Haag gewonnen. De Russen wonnen in de finale van de Spanjaarden Pablo Herrera en Adrian Gavira: 23-21 22- 20. Liamin en Krasilnikov rekenden zaterdag in de kwartfinale al af met het Nederlandse duo Alexan der Brouwer en Robert Meeuwsen: 21-14 21-13. Bij de vrouwen versloegen de Braziliaansen Maria Anto- nelli en Carolina Solberg het Zwitserse koppel Anouk Vergé-Dépré/Joana Heidrich: 21-17 21-11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38