■■fl Portugal laat zege in blessuretijd glippen tj 5 1 Scepsis De aanpak van bondscoach Stani- slav Tsjertsjesov lijkt aan te slaan. Hij ging onverstoorbaar aan de slag, ondanks alle scepsis. Ook toen hij, voor zijn baan als bonds coach, aan de slag ging in Polen bij Legia Warschau, moest hij veel argwaan wegnemen. Een Rus in Polen en ook nog een voormalig keeper, dat leek onbegonnen werk. Acht maanden later had hij met Legia de beker en de landstitel ge wonnen en stapte hij over naar de Russische bond. Om het Russi sche voetbal eindelijk weer nieuw leven in te blazen. De eerste grote stap zette hij tegen Nieuw-Zee- land. Voldoende om de scepsis voor even de kop in te drukken. KAZAN/MOSKOU Portugal is de strijd om de Confederations Cup gisteren begonnen met een gelijkspel. De Europees kampi oen kwam in Kazan tegen Mexico niet verder dan 2-2. Rusland, dat zaterdag Nieuw-Zeeland met 2-0 aan de kant zette, gaat na de eerste speelronde aan kop in groep A. Ricardo Quaresma zette Porugal op 1-0, nadat daarvoor een goal van Pepe was afgekeurd. Dat ge beurde op basis van televisiebeel den. Daaruit bleek een speler van de Portugezen, in de aanval die even later leidde tot het doelpunt, buitenspel te hebben gestaan. Het is voor het eerst dat bij de Confe derations Cup gebruik wordt ge maakt van de videoscheidsrech- ter. Mexico kwam langszij via Ja- vier Hernandez. Cédric leek in de 86ste minuut Portugal aan de zege te helpen, maar ex-PSV'er Héctor Moreno kopte in blessuretijd de gelijkmaker binnen. In poule B had Chili het moei lijk met Kameroen. Zeven minu ten voor tijd opende Arturo Vidal de score. Eduardo Vargas bepaalde in blessuretijd de eindstand op 2- 0. In de eerste helft zagen beide ploegen ook een doelpunt afge keurd worden na ingrijpen van de videoscheidsrechter. De treffer van Ngadeu werd ongeldig ver klaard omdat Aboubakar een overtreding had gemaakt. De goal van de Chilenen telde niet omdat Eduardo Vargas buitenspel stond. Speelschema Confederations Cup 2017 Poule A Poule B u u u Halve finales Finale 19 maandag 19 juni 2017 naar liefde van eigen fans HFedor Smolov (9) vormt het middelpunt van een Russisch feestje na zijn goal. fotoafp Datum Stad Tijd Uitslag Rusland Nieuw-Zeeland zaterdag Sint-Petersburg 17.°° 2 - 0 Portugal Mexico gisteren Kazan 17.°° 2 - 2 Rusland Portugal 21 juni Moskou 17.°° Mexico Nieuw-Zeeland 21 juni Sotsji 20.°° Mexico Rusland 24 juni Kazan 17.°° Nieuw-Zeeland - Portugal 24 juni Sint-Petersburg 17.°° Kameroen Chili gisteren Moskou 20.°° 0 - 2 Australië Duitsland vandaag Sotsji 17.°° Kameroen Australië 22 juni Sint-Petersburg 17.°° Duitsland Chili 22 juni Kazan 20.°° Duitsland Kameroen 25 juni Sotsji 17.°° Chili Australië 25 juni Moskou 17.°° winnaar A runner-up B .gj J 28 juni Kazan 20.°° 1 winnaar B runner-up A 29 juni Sotsji 20.°° MM »Ki .\*1' Locatie: Nieuwe Zenitstadion 28 juni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35