Behouden koers helpt Racing Derde plaats Steven Kruijswijk in Ronde van Zwitserland bevestigt beeld van 4 Amper drie weken na de Giro-zege van Dumoulin rijdt Steven Kruijswijk naar de derde plek in de Ronde van Zwitserland. Het kan momenteel niet op in het wielrennen. sink alle druk te dragen. In 2013 ver dreven Mollema en Laurens ten Dam in de Tour als het duo 'Bau en Lau' nog het cynisme bij het pu bliek. Zij werden uiteindelijk zesde en dertiende in Parijs. Die resulta ten lijken nu ineens 'normaal' te zijn geworden. In mei startten er drie mannen uit ons vlakke land met podiu mambities in de Giro. „Succes went snel", zegt Lotto-Jumbo ploeglei der Addy Engels. Door de winst van Dumoulin in de Giro verbleekt ineens een sterke zevende plaats van Mollema. „Dat was een paar jaar geleden nog super. Dat geldt ook voor wat Kruijswijk hier in Nuchterder in het peloton dan Pie- ter Weening uit Harkema krijg je ze niet. Praat met hem onder de snikhete Zwitserse zon over de op eenstapeling van bijzondere Ne derlandse prestaties in zijn sport en dan klinkt dat lange tijd ongeveer als volgt: „Mwoah. Goh. Tsja. Jawel. Mwoah." Maar na enige tijd kan ook Wee ning niet anders dan concluderen dat 'we' met een uitzonderlijke ge neratie te maken hebben. „Ik ben gewoon niet zo emotioneel aange legd", zegt de renner van Roompot. Toch is het tijd voor hosanna. „Ik mag hopen dat de mensen thuis dit heel leuk vinden. Want wat Tom Dumoulin in de Giro deed, is hele maal outstanding. En nu rijdt Steven Kruijswijk hier weer super sterk en heel knap." Zo zat Kruijswijk twee weken geleden nog een tikje jaloers voor de televisie toen hij Tom Dumou lin in het roze in Milaan zag staan. En nu staat hij na een tijdrit zonder verschuivingen in het klassement zelf op het podium van de Ronde van Zwitserland, zij het op de derde plaats achter Simon Spilak en Damiano Caruso. „Hier ben ik toch wel erg blij mee", zegt Kruijswijk terwijl er een druppel zweet van zijn neus valt. „Het is mooi om deel uit te maken van zo'n bijzondere generatie ronderenners. Ik merk echt dat het leeft, al merk ik ook dat Kruimels Jarenlang moest Nederland het veelal met de kruimels doen, enkele uitschieters daargelaten. Zo duurde het na Weenings ritzege in de Tour van 2005 negen jaar voordat hij met Lars Boom een opvolger kreeg. Dankzij Dumoulin duurde het daarna een stuk minder lang. Hij won vorig jaar twee ritten in de Tour. En dan zijn er ook de klassie kers om in te lijsten. Niki Terpstra in 2014 (Parijs-Roubaix) en vorig jaar Wout Poels (Luik-Bastenaken- Luik) en Mollema (Clasica San Se bastian). In de grote rondes hoeft allang niet meer een man als Robert Ge- de verwachtingen toenemen. Men verwacht al gauw dat je een ronde wint, of op het podium rijdt. Of van mij en Bauke Mollema dat we gaan werken voor Tom als hij in het roze rijdt. Hier moet iedereen gewoon van genieten, denk ik." Speel gratis mee en maak de Tour nóg spannender! ,(VJ) "w Als asfalt kon praten. Dan zouden er meeslepende verhalen te rapen zijn op het Circuit de la Sarthe. Over racesterren die geboren wor den en anderen die in Le Mans het leven laten. Levens waren er deze 85ste editie van de mythische uit- houdingsproef voor mens en ma chine niet in het geding. Reputa ties wel. Zoals die van Toyota, de verliezer van het weekeinde, dat concurrent Porsche zag winnen. In de supermarktbusiness kun je Frits van Eerd (50) om een boodschap sturen. In de auto sport, zijn grootste liefhebberij, stak de Veghelse ondernemer zijn nek uit door Racing Team Neder land in gang te zetten. Hoofddoel: deelnemen en finishen in de 24 uursrace van Le Mans. Met de teambaas zelf achter het stuur bij start en finish. Gistermiddag om drie uur vol bracht hij de missie. Met vochtige ogen ging hij onder de finishvlag door. Het meest emotionele mo- maandag 19 juni 2017 PC Nederlandse weelde in het Kruijswijk tij dens de afslui tende tijdrit in Zwitserland. Op het po dium poseert hij als nummer drie naast win naar Spilak en Caruso. FOTO'S COR VOS Pim Bijl Schaffhausen Daag jouw vrienden, collega's en familie uit. Team Nederland in de ochtendzon van Le Mans. foto photo news Racing Team Nederland debu teerde met een veertiende plaats in de 24 uur van Le Mans. Heel blijven was het motto voor Frits van Eerd, Jan Lammers en Rubens Barri- chello. Marcel Luyckx Le Mans Doe nu mee! Ga naar pzc.nl/wielerspel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34