Maldini (48) maakt debuut in proftennis John Heitinga verder als coach van Ajax onder 19 voor Marcel van de club' Bundesligaclubs hebben oogje op Amin Younes 3 het niets' ben je trainer van een instituut te AMSTERDAM Amin Younes (23) heeft over belangstelling niet te kla gen. De Duitse linksbuiten staat op de radar van meerdere clubs uit de Bundesliga en ook het Italiaanse Torino wil de kleine dribbelaar graag inlijven. Net als veel andere Ajacieden is ook Younes door het succesvolle jaar van Ajax in de Europa League in de picture gekomen. De Amster dammers bereikten de finale, mede door het goede spel van de dribbe laar. Younes werd door bondscoach Joachim Löw beloond met een plaats bij de selectie van Die Mannschaft voor het toernooi om de Confederations Cup. In Rusland kan Younes zich nog eens aan de wereld laten zien. Duitsland speelt vanmiddag om 17.00 uur tegen Australië. Recent debuteerde Younes voor het Duitse nationale team in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen San Marino. Duitsland won simpel met 7-0 en de Ajacied scoorde één keer. MILAAN Paolo Maldini maakt volgende week maandag, op zijn 49ste verjaardag, zijn debuut in het proftennis. De voormalig voet baller van AC Mi lan zal dan mee doen aan de Aspria Tennis Cup in Milaan, een Challenger-toernooi. Maldini zal deelnemen aan het dubbel toernooi, samen met zijn trainer Stefano Landonio. Het duo won het toernooi van de tennis club Aspria Harbor Club en ver overde daarmee een wildcard voor het Challenger-toernooi. „Ik wist dat we goed waren", zegt Landonio tegen il Tennis Ita- liano. „Maar dit was ons eerste competitieve toernooi. We had den alleen een paar demonstratie wedstrijden gespeeld voor het goede doel." Landonio: „Of Paolo ook een goede prof tennisser had kun nen worden als hij geen voetballer was geweest? Wie weet. Technisch is er wel wat te verbeteren aan zijn spel. Maar fysiek en mentaal is hij gewel dig. Hij brengt in het tennis de zelfde winnaarsmentaliteit op die hij in het voetbal had. En hij heeft geen moeite met de spanning op beslissende momenten. Hij is echt sterk." Maldini beëindigde acht jaar ge leden zijn voetbalcarrière. Hij speelde zijn hele loopbaan - liefst 25 seizoenen - voor AC Milan. De verdediger won onder meer vijf keer de Europacup t/Champions League en zevenmaal de Italiaanse landstitel. AMSTERDAM John Heitinga neemt komend seizoen het hoog ste juniorenelftal van Ajax onder zijn hoede. De 87-voudig interna tional zette afgelopen jaar de eer ste stappen in zijn trainerscarrière als assistent van Marcel Keizer bij Jong Ajax. De 33-jarige Heitinga wordt nu hoofdtrainer van het elftal onder 19 jaar, voorheen bekend als de Ai. De oud-verdediger van Ajax en Oranje neemt die functie over van Aron Winter, die waarschijnlijk assistent wordt van Keizer bij de hoofdmacht. De Amsterdamse club liet zaterdag weten in gesprek te zijn met Winter over de invul ling van zijn rol in het komende seizoen. Heitinga gaat samen met Frank Peereboom het trainersduo vor men van het hoogte junioren team. „Ik ben trots en blij dat de club me deze kans geeft", aldus Heitinga. Ajax maakte ook bekend dat Cedric van der Gun als trainer te rugkeert bij de club. De 38-jarige Hagenaar, die aan het begin van zijn carrière voor Ajax speelde, gaat zich bezighouden met de jongste jeugd op sportpark De Toekomst. SCCAMBUUR JONG AJAX maandag 19 juni 2017 BEHIE om met Jong Ajax komend sei zoen weer een goed resultaat neer te zetten in de Jupiler League, maar in het voetbal kan het plots anders lopen", vertelt de coach, die momenteel nog vakantie viert, op de mediakana- len van de club. De nieuwe trainer, die nog een kortstondige carrière in het eer ste elftal van Ajax had, trappelt van ongeduld. „Dit is uiteraard een heel mooie kans die ik met beide handen beetpak. Ik kan niet wachten om weer op het veld te staan. We moeten er ge zien het Europese programma (voorronde Champions League eind juli, red.) al vroeg klaar voor zijn. Het doel is om de lijn en speelwijze van het afgelopen jaar door te trekken, waarbij we uiteraard voor de prijzen gaan." Ajacied Amin Younes, gewild in Duitsland en Italië, foto proshots Borussia Dortmund - de nieuwe werkgever van trainer Peter Bosz - is de Europese voetbalclub met de meeste toe schouwers per thuiswedstrijd: 79.653 fans. De club verslaat Barcelona (77.572) en Manllnited (75.290). Ajax is van de Nederlandse clubs de best bezochte (49.551), Feyenoord volgt met 47.500. foto reuters iW-MHtlfji

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32