Share a Perfect Day Zeeland Jazz vindt zichzelf opnieuw uit 24 ZE Het festival Zeeland Jazz heeft zichzelf opnieuw uitgevonden. De formule van uitgekiende concerten op kleinere locaties heeft geleid tot een verdubbeling van de bezoekersaantallen. Optreden van My Baby. foto lex de meester 60% korting van 25r voor PZC ONLINE Tot vorig jaar programmeerde het Jazzfestival Middelburg, toen al op gegaan in Zeelandjazz, een samen werkingsverband met het voorma lige Scheldejazz in Terneuzen, be roemde artiesten op een enorm po dium op het Middelburgse Abdij plein. Dat leverde prachtige concer ten op, maar de publieke belang stelling was gering, waardoor de lo catie kil en sfeerloos oogde. Dit jaar is het roer omgegooid. De Kloveniersdoelen is het centrum van de Middelburgse festivalpoot geworden, met jazzfilms in de ci nema, intieme concerten in de tuinkamer en uitbundige optre dens op twee podia in de tuin. In plaats van internationaal ver maarde jazzsterren is gezocht naar muzikale pareltjes uit binnen- en buitenland. Voor een acceptabel bedrag krijgen bezoekers daardoor een gevarieerde muzikale ontdek kingsreis aangeboden. Zo zong zaterdagavond Lucy Woodward, een Amerikaanse zan geres met Nederlandse roots, de sterren van de hemel naast de moestuin van de Kloveniersdoelen. In de traditie van de Amerikaanse jazzdiva's, met net dat goede krasje op de stembanden, maar een reper toire dat sterk leunde op soul en Americana. Tegelijkertijd zette het Gentse BLOWtrio de verduisterde tuinka mer op stelten, een groter contrast was nauwelijks denkbaar. Twee saxofonisten en een drummer, alle drie gemaskerd, die iedere luiste raar dwongen te dansen. Dansen, springen, schreeuwen, zingen, was ook het motto van het Broken Brass Ensemble, een stelle tje studentikoos ogende blazers met een hedendaagse variant van de swing uit New Orleans en een vleugje ska a la Madness. Ze beëin digden hun meeslepende optreden met een polonaise door het publiek. Tot laat op de avond, zonder jas, met blote voeten swingen in het gras; het prachtige zomerweer maakte de locatie perfect. De boompjes in de tuin verplichtten de bezoekers dicht op de artiesten te gaan staan. Wie een plekje op het constant gevulde terras wist te be machtigen had geen ideaal zicht, maar kon toch meegenieten van de energieke optredens. De zondagmiddag was het best bezocht. De faam was My Baby, het powertrio dat onlangs uitblonk op Pinkpop, overduidelijk vooruitge sneld. In de festivaltuin, die behalve door de tropische zon was opge warmd door DJ - dit keer niet saxo fonist - Benjamin Herman en de jonge honden van Funky Organi zers, hing een sfeer van verwach ting die volledig werd waarge maakt. Op een onstuitbare groove van drums en bas wist zangeres Cato van Dijck met haar trance achtige vocalen de honderden aan wezigen compleet in vervoering te brengen. Het vernieuwde Zeelandjazz manifesteerde zich als een zinde rend tuinfeest met nachtelijke af terparty's in De Spot. Met zo'n ge degen programmering als vorige Tot laat op de avond, zonder jas, met blote voeten swingen in het gras week in Porgy Bess in Terneuzen en deze avontuurlijkheid in Mid delburg is Zeelandjazz een festival geworden waar muziekliefhebbers elk jaar naar gaan uitkijken. Met zo'n 1500 betalende bezoekers is het aantal aanwezigen van vorig jaar nu al verdubbeld. Bij welke clubs is rugnummer 7 nog niet vergeven? #dtv #CR7503 Een gezellige dag uit met vriendinnen! Gebruik actiecode: AD17SAPD Ga naar pzc.nl/perfectday maandag 19 juni 2017 Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie £1 facebook.com/depzc (l) @pzcredactie Zinderend feestje in de tuin PC ONLINE TOP 5 1. VMBO'ers uit Middelhar- nis haalt in Goes VWO-di- ploma 2. Tanken in België vanaf zaterdag nog goedkoper 3. 3 Eigenaren weigeren grond af te staan voor ver breding Tractaatweg 4. Gebroeders De Nooijer gaan naar Apollo'68 5. Uitslaande brand in paar- denmanege op grens bij Koewacht Ernst Jan Rozendaal Middelburg Het nieuws kwam vrijdag als donderslag bij heldere hemel: Cristiano Ronaldo wil vertrekken bij Real Ma drid. De Portugees, die in Spanje wordt aangeklaagd voor belastingontduiking, zou zijn vertrekwens mede door het juridische gedoe nadrukkelijk hebben uitge sproken. TWITTER Dick Buitenhuis @Butendoar Hoe lang is het geleden dat u samen met vriendinnen op stap bent geweest? Juist, veel te lang! Kom daarom op 30 juni, 1 of 2 juli naar Share a Perfect Day. Geniet van concerten van topartiesten (zoals Kensington, Guus Meeuwis, Jan Smit, Miss Montreal, Edwin Evers Band, Kris Kross Amsterdam, Lange Frans, Do, DI-RECT, Nielson, Vengaboys, Sunnery James Ryan Marciano), doe mee aan workshops (van o.a. topstylist Fred van Leer en schaatskampioen Mark Tuitert) en ga lekker shoppen. Dat allemaal onder het genot van lekker eten en drinken. Zorg dat u erbij bent en beleef dit perfecte dagje uit samen met vriendinnen! 30 juni, 1 en 2 juli 2017 I Hilvarenbeek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24