Inwoners zijn blij met hun wijk Dauwendaele Bouw zonnepark start juli 22 WALCI Mijlpaal voor dertienjarige ringrijder i'll Biken Damian Jansen van Rosendaal, Renzo de Kraker en Jelmer en Wes- sel de Voogd vinden Dauwendaele een hartstikke leuke wijk. De jeug dige Middelburgers speelden zater dag op het grote springkussen bij het feest ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van hun wijk. Volgens de vier is Dauwendaele een gezellige wijk waar veel te doen is voor kinderen. Dat vindt de negen jarige Alyssa Djesus ook. Alleen mist ze een hockeyveld in haar wijk. „Nu moet ik ver fietsen." Een aantal wijkbewoners had een groot feest georganiseerd om het jubileum te vieren. Helaas kwamen er minder bewoners op af dan ge hoopt. Volgens Rob Bastian was er veel concurrentie van andere fees ten in Middelburg en de rest van Walcheren. „Maar ik ben blij dat nog een behoorlijk aantal wijkbe woners naar het feest is gekomen." Onder hen ook Ahmed Chasim, die al 23 jaar in Dauwendaele woont. „Het is een prachtige wijk waar bewoners nog veel respect hebben voor elkaar." Ook noemde hij het vele groen in de wijk als een groot pluspunt. Chris de Voogd vindt dat ook een van de sterke punten van de wijk. „Ik kom uit Rotterdam. Daar moet je het groen echt zoeken." Wethouder Saskia Szarafinski vindt dat het steeds beter gaat met de wijk. Kort geleden stond de wijk niet zo goed bekend omdat er onder meer veel criminaliteit was. Vol gens de wethouder gaat het nu be ter. „We maken vorderingen." Dat gaat soms minder snel dan gehoopt, aldus de wethouder. „Maar we gaan vooruit." Binnen twee tot drie weken start de bouw van het zonnepark naast woonboulevard De Mortiere bij Middelburg. Ontwikkelaar en uit voerder van het project, het in Hee renveen gevestigde bedrijf Groen- Leven Zonne-Energie, meldt dat. Het bedrijf verwacht dat het maxi maal twintig weken nodig heeft om de bouw te voltooien. Het totale gebied waar de zonne panelen komen te liggen is onge veer veertien hectare groot. Op twaalf hectare hiervan is plaats voor 55.000 zonnepanelen in een oost/westopstelling. Deze panelen wekken jaarlijks ongeveer 14 mil joen kWh stroom op. Dat is volgens het bedrijf genoeg om bijna 4500 huishoudens van stroom te voor zien. Via een zware kabel van bijna 3,5 km lengte en een speciale aan sluiting die aangelegd wordt door Enduris, zal de stroom op het hoog spanningsstation aan de Elektra- weg worden afgeleverd. Aan de zuidzijde van het terrein blijft twee hectare grond onge bruikt liggen. Het wordt ingericht als een natuurterrein. De bestaande poelen, waar veel watervogels op af komen, blijven behouden. Een klein deel van de zonnepa nelen komen in bruikleen bij be woners van de Middelburgse bin nenstad. Zij mogen vaak geen zon nepanelen op hun daken leggen en kunnen via dit park wel zonne- energie opwekken. TntClCM Jlvo f3' loodde Piet Ovaa en Anouk Lampert heb ben de koppelwedstrijd ringrijden in Zoutelande gewonnen. Zij lieten zeventien koppels achter zich. De dertienjarige Stijn de Visser werd persoonlijk dagkampioen. Hij stak voor het eerst in zijn loopbaan der tig ringen. In Ritthem reden acht koppels de sjezenwedstrijd. Irina Trujillo en Koos Zijl staken als enigen alle 75 ringen en wonnen de wedstrijd. Gevolgd door Adrie Buijs en Linda Minderhoud met 74 ringen. De derde plaats ging naar Jan Wisse en Leaticia den Boer met 73 ringen. De boerenronde werd gewonnen door Levi de Witte en Daphne Ma- chielse. In Gapinge was Zeeuws kampioen Sebastiaan Sturm ijzer- sterk en zegevierde. Hij stak samen met Andre van Maldegem en Den nis Willeboordse alle dertig ringen. De eerste beker werd een prooi voor Willeboordse. Onthulling De Oostkapelse Ringrijders Vereni ging hield ter ere van de onthulling van het standbeeld voor Zora van Eindje de Rondte, een wedstrijd. Kevin Maljaars was de sterkste bij deze wedstrijd. Twintig rijders na men deel aan de wedstrijd van Ringrijders Vereniging Zuid Beve land tijdens de Fair bij Nieuw Sande in Ovezande. Jasper van der Maas werd de winnaar van deze wedstrijd. Hij stak bij twintig beur ten twintig ringen. IN DE REGIO Symposium Oostkapelse Vierdaagse Kids Colleges MIJN DORP, MIJN STAD maandag 19 juni 2017 WA Zaterdag vierden wijkbewo ners het vijftigjarig jubileum van de Middelburgse wijk Dauwendaele met een feest. Bewoners zijn positief over hun woonomgeving. Emile Calon Middelburg Dayron Mvambanu (9) geniet op het springkussen. FOTO LEX DE MEESTER Emile Calon Middelburg Leo Joosse Tweewielers Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke info@leojoossetweewielers.nl Tel. (01 18) 581 306 Martijn Minderhout Zoutelande Kijk voor meer informatie op www.ringrijden.nl. DOMBURG Strandsport Zee land en adviesbu reau Janse Janse houden morgen het symposium 'STERK, onbeperkt ervoor gaan' in het ge meentehuis Veere in Domburg. Door middel van het sym posium wil de orga nisatie de ervaring en het doorzet tingsvermogen van paralympische sporters verbinden met het bedrijfsle ven. Peter Karre- man, Karin van der Haar en Pim Scher- penzeel geven le zingen over hun er varingen in de para- volleybalsport. Het symposium duurt van 13.00 tot 18.00 uur. Een ticket kost PROMOMARKT -T twintig euro en is te koop via www.sym- posiumsterk.nl. OOSTKAPELLE In Oostkapelle wordt van maandag 19 tot en met don derdag 22 juni de vierdaagse gelopen. Er kan gekozen worden tussen vijf en tien kilometer. De start vindt plaats bij de plaat selijke voetbalver eniging. Inschrijving aan de start vanaf 18.00 uur. Brass band Crescendo zorgt donderdag voor muziek. VLISSINGEN Een nazaat van Mi- chiel de Ruyter (twaalfde genera tie) geeft morgen twee Kids Colleges. Frits de Ruyter de Wildt vertelt over de Tocht naar Cha tham', die 350 jaar geleden plaats vond. Hij geeft het eerste college in het Zeeuws mari tiem muZEEum in Vlissingen van 13.30 uur tot 14.30 uur. Van 15.30 tot 16.30 uur is hij in de Aula van ZBIPIan- bureau en Biblio theek van Zeeland in Middelburg. De Kids Colleges zijn bedoeld voor kin deren van groep 6, 7 en 8. Het college in Vlissingen zit al vol. In Middelburg is nog plaats. Aanmelden kan via info@wkzeeland.nl. VLISSINGEN Wel gezellig, maar niet druk. Zo vatte Frans Meijer de sfeer samen van de tweede editie van de Bellamy Promomarkt op het Bellamypark. Een week geleden start ten ondernemers met de markt om de toeristen en inwoners zondags nog iets meer te bieden dan strand, boulevard en terrassen. Maar door het uitzonderlijk warme weer kozen velen toch voor het eerste. Meijer verzekerde dat de onder nemers door blijven gaan met de Promomarkt. „We gaan dit seizoen door tot begin september." foto lex de meester DOMBURG Weststraat, Markt en Ooststraat, 12.00-19.00 uur - Toeristenmarkt KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen OOSTKAPELLE Kasteel Westhove, Duinvlietweg 8, 10.00-17.00 uur - Expositie 'De mens en omgeving' door Ron Kalle; Magnoli alaan 33, vanaf 18.00 uur-Start Avondvierdaagse OOST-SOUBURG Gymzaal Tweemas ter, 16.00-17.00 uur - Kleutergym; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakke- laarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, 14.00-15.30 uur - Volksdansen ZOUTELANDE De Tienden, 14.00- 16.00 uur - Crea tieve middag met handwerken; Ten nisbanen Westka- pelseweg, 19.00 uur - Tennisinstuif voor 18 jaar en ouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22