Aanhouding loopt volledig uit de hand Brandje in magnetron in Willibrord Brand Koewacht door negen wagens geblust 21 AFSLUITINGEN A58 IN JUNI DOOR WERKZAAMHEDEN slag 's-Gravenpolder van de A58 te sturen. Maar uiteindelijk voeren al leen de gele borden met een T het verkeer via 's-Gravenpolder, Nisse, Heinkenszand en 's-Heerenhoek richting de Westerschelde- tunnel. Automobilisten richting Walcheren worden pas bij Goes omgeleid. Daarna verdeelt het ver keer naar de kust zich als vanzelf; rechtsaf langs 's-Heer Arendskerke en via Lewedorp, of rechtdoor via Noord-Beveland. Het is zaterdag en zondag wel drukker op de secun daire wegen, maar dat leidt niet tot grote problemen. MIDDELBURG Twee agenten zijn vrijdagavond rond 20.45 uur aan hun armen gewond geraakt toen de politie optrad na een melding van huiselijk geweld in Middel burg. Een agent scheurde een pees. Na de melding van huiselijk ge weld en bedreiging met een mes ging de politie naar een woning in Veldmaarschalk Montgomery- laan. Daar troffen de agenten twee vrouwen en één man aan. De vrouw die was bedreigd en mis handeld door haar vriend, wilde geen aangifte doen. De aanwezige vriendin van de vrouw, die ook was bedreigd, wilde dat wel, aldus de politie. De 41-jarige man uit Goes werd aangehouden en liep gewillig met de agenten mee naar de bus. Volgens de politie ging op dat moment zijn vriendin volledig door het lint omdat ze niet wilde dat hij werd meegenomen. De po litie zag zich daardoor genood zaakt ook de vrouw aan te hou den; zij verzette zich heftig, waarop de politie pepperspray ge bruikte en haar uiteindelijk boeide. Toen hij dat zag, begon haar vriend zich alsnog te verzetten. Ook tegen hem werd pepperspray gebruikt. De beide verdachten zijn afgevoerd naar Torentijd. MIDDELBURG Een brandje in een magnetron in verpleeghuis Sint Willibrord in Middelburg zorgde zaterdag voor een forse inzet van de brandweer. Bij een brandmelding in een zorgcentrum neemt men geen enkel risico. Drie blusvoertui- gen, een ladderwagen en een am bulance werden naar de Bachten Steene gestuurd. Het bleek dat er een kleine brand was geweest in een magnetron in een kamertje naast de huiskamer in de gesloten afdeling van het zorgcentrum. Na dat de brandweer de ruimte had ge ventileerd konden de bewoners te rug naar de afdeling. KOEWACHT Bij een uitslaande brand aan de Tragel op de grens bij Koewacht is zaterdagavond een schuur met hooi volledig uit gebrand. Aanvankelijk bestreden Nederlandse brandweerkorpsen de brand, later werden ze afgelost door Belgische collega's. In totaal werden er bij de brand negen wagens van de brandweer ingezet, waarvan vier waterwa gens. Via een honderden meters lange slang werd bluswater uit de kreek gepompt. Hoewel de brandweer het vuur vrij snel meester was, ging het na blussen nog lange tijd door. Om dat hierbij bij vlagen wat rook en stoom vrijkwam, waarschuwde de gemeente Terneuzen omwo nenden de ramen gesloten te hou den. Asbest Na de brand was er niets meer over van het golfplatendak van de schuur. Bij direct omwonenden ontstonden meteen zorgen omdat het terrein niet werd afgesloten en er vrees bestond voor asbestdeel- tjes. Eduard Suij, die tegenover de af gebrande schuur woont. „Ik was bang dat ze met die rommel dwars door het dorp zouden rijden. Nu is het nat, maar wat gebeurt er wanneer het weer opgedroogd is?" maandag 19 juni 2017 A58 is dampende klus A Het is bloedheet boven het warme, verse asfalt van de A58. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN ■19 juni 20.00-20 juni 06.00 uur: Vlaketunnel (beide richtingen) 20 juni 20.00 - 23.00 uur afritten Ritthem, Middel burg en 's Gravenpolder ■23 juni 19.00 - 24 juni 05.00 uur 's-Gravenpolder - de Poel ■23 juni 20.00-26 juni 06.00 uur Stelleplas - Arnemuiden 26 juni 20.00 - 27 juni 06.00 uur Middelburg - knooppunt Roode Leeuw ■26 juni 20.00-27 juni 06.00 uur Arnemuiden - knooppunt Roode Leeuw ■26 juni 21.00-27 juni 06.00 uur Stelleplas - Sloedam ■27 juni 19.00-28 juni 06.00 uur Stelleplas - Sloedam ■28 juni 09.00 -16.00 en 19.00-22.00 uur Heinkens- zand - Stelleplas 29 juni 09.00 -16.00 en 19.00-22.00 uur Heinkens- zand - Stelleplas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21