II Nederlanders maken zich zorgen Vrouw klampt zich vast aan open Sloebrug Van alle Nederlanders maakt 70 procent zich wel eens zorgen over een aanslag in ons land Vier op de tien zeggen beter op te letten wat er om hen heen gebeurt. Timo en Senna wagen vanaf het muurtje van de Kousteensedijk in Middelburg de sprong in het diepe. Beiden zochten dit weekeinde verkoeling in het water. Ook komende week kunnen we nog genieten van zomers weer. Er is veel zon, hoge temperaturen en weinig tot geen neerslag. Dat blijkt uit onderzoek dat het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vandaag pu bliceert. Een groot deel van de mensen zegt in het alge meen meer om zich heen te kijken, vooral op plaatsen waar veel mensen samenko men, zoals treinstations, winkelcentra en evenemen tenterreinen. Toch past maar een 'klein' deel van de men sen z'n gedrag aan: zo stapt 7 procent geen vliegtuig meer in vanwege terreurangst. 70 procent van de Neder landers maakt zich wel eens zorgen over een aanslag in ons land. Maar 'slechts' 4 procent denkt dat de kans groot is zelf slachtoffer te worden van terreur. Vrou wen zijn iets banger dan mannen en in grote steden liggen de percentages wat hoger dan op het platteland. Mensen met een islamiti sche achtergrond in Neder land zijn minder bang voor een aanslag en denken ook minder vaak dat de kans daarop in Nederland groot is. De cijfers van het onder zoek gaan over de eerste helft Na het onderzoek waren er nog aanslagen van 2016. Aanslagen in Frankrijk op de redactie van het satirische tijdschrift Charlie Hebdo en concertzaal Bataclan in Parij s waren toen al geweest. Tijdens het on derzoek vonden de aansla gen in Brussel plaats. Maar na het onderzoek teisterden nog enkele aanslagen verschil lende plaatsen in Europa, zo als recentelijk Londen en Manchester. Toch vindt het CBS de uit komsten niet te gedateerd. „Dat er daarna nog enkele aanslagen zijn geweest, maakt de cijfers mogelijk an ders en nog hoger," zegt Maarten Bloem van het CBS. „Maar ook toen hadden we al een serie aanslagen vlak in de buurt gehad en was dit al het gevoel onder de Nederlan ders. Elet toont de noodzaak voor ons om het nog een keer te doen en te zien wat de ontwikkeling is in dit ge voel." Na de aanslagen in België bleek uit een telefonische rondvraag onder een deel van de geënquêteerden dat de angst voor terreur verder was gestegen. Een tot nu toe onbekende oudere vrouw beleefde gistermiddag een angstig avon tuur. Terwijl ze op de Sloebrug bij Vlis singen met haar fiets stond, of fietste, ging de brug omhoog. Op foto's op Face- book is te zien dat ze zich vastklampt terwijl de brug al gedeeltelijk is geopend. Corrie Marteijn, van Zwemschool Zeeland, was getuige van het incident. Ze vermoedt dat de vrouw, 'zo'n zeven tig jaar oud', op de brug naar de schepen stond te kijken. „Mogelijk had ze niet in de gaten dat de slagbomen dicht gingen en dat de brug open zou gaan." De brug ging volgens Corrie Marteijn zo'n 45 tot 50 graden open en stopte toen. De vrouw hield zich vast aan de re ling en probeerde ook haar fiets vast te houden. „De bestuurder van de eerste auto die voor de brug stond, een man van zo'n veertig jaar, kwam haar te hulp en hield haar en haar fiets vast terwijl hij zich ook vastklampte aan de reling van de brug." Volgens Corrie Marteijn zakte de brug na enige tijd weer waarna de vrouw haar weg richting Oost-Souburg vervolgde en haar redder snel terugliep naar zijn auto. De politie kreeg gister avond rond half acht een melding over het voorval. De brug wordt op afstand bediend vanuit het sluizencomplex in Vlissingen. De provincie, bij wie de brug in beheer is, is een onderzoek gestart naar het incident. Hiervoor worden on der meer de beelden gebruikt die de ca mera's op de brug hebben gemaakt. Vol gens een woordvoerster komt de provin cie vandaag met een nadere verklaring. Nieuwsmedia - -~ FOTO LEX DE MEESTER Terreurangst beklemt ons Victor Schildkamp Rotterdam -Maarten Bloem, Centraal Bureau voor de Statistiek »P7 Emile Calon Vlissingen 29°C Tropisch pzc.nl weer Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1