Oh, oh, Nederlanders 'Dode in busje is vader bewoonster' Dronken bestuurder klem gezet op de weg m Pieter en Adriana Geeris belandden voor de rechter in Oeganda 12 m Dit jaar vieren 7,8 miljoen Neder landers vakantie over de grens. En die werken zich soms flink in de nesten. Zoals Pieter en Adriana met een nijlpaardtand. Het kon opgelost worden, maar daarvoor moesten we wel 4.000euro betalen. Gewoon corruptie Pieter en Adriana Geeris (69 en 68 jaar) uit Amsterdam zijn behoor lijk bereisd. Dus zó snel zullen de oud-kermisexploitant en zijn vrouw geen stomme dingen doen. Maar toen ze in maart van dit jaar in Oeganda waren, ging het toch mis. „We waren op jeepsafari, met z'n tweeën en een chauffeur", ver telt Pieter. „Tot we op een plek kwamen waar leeuwen een nijl paard hadden opgegeten. Dus er lagen overal botten, her en der. En daartussen een tand, zo'n ronde van 10 centimeter lang. Ja, er ston den wel overal borden van 'raap niks op'. Maar dit lag zo overal ver spreid dat m'n vrouw dacht: 'Ach, maak ik thuis schoon, leuk souver- nir.' En hop, de handtas in." Dat ging goed, tot bij de douane op de dag van de terugreis. „Tas op de scanner, ja, en openmaken dus", zegt Pieter. „Bovenop lag die tand. 'Dat mag niet', zeiden ze. 'Oh, wist ik niet', zei m'n vrouw. Nou ja, vergissing, die tand bleef daar en wij mochten door. Tot vlak voor het boarden. Werden we eruit gepikt. 'U moet mee, politie bureau'. Bleek dat zo'n tand van ivoor is." Lichte paniek sloeg langzaam toe. De Oegandezen maakten er werk van. Pieter en Adriana moesten op het bureau blijven. De cellen zaten vol met stropers dus daar hoefden ze niet in. Maar een leuke nacht werd het niet. „Zaten we de hele nacht op een bankje." Nog minder leuk werd het de vol- gende dag: ,,'U moet voor de rechter verschijnen', zeiden ze", vertelt Pieter. „Ik zeg: 'Hoe lang duurt dat?' Tja, kon morgen zijn, maar ook veertien dagen later." Advocaat Pieter en Adriana mochten het dorp niet uit, maar wel naar een ho tel. Via Buitenlandse Zaken kwa men ze bij een advocaat. „Toen we binnenkwamen en ik hem zag grijnzen, zei ik al tegen Adriana: 'trek de portemonnee maar.'" Pieter kreeg gelijk. Volgens de advocaat gebeurden dit soort din gen 'zo vaak'. Pieter: „Het kon op gelost worden. Als ik hem 2.000 euro betaalde, de rechter 1.000, de landsadvocaat 250 en ik moest re kening houden met een boete van 600-700 euro. Zo'n beetje 4.000 euro dus. Gewoon corruptie. Maar dan zou het echt 100 procent goed komen. Ik zei tegen hem:Laten we dat maar doen dan.' We konden een dag later meteen bij de rechter terecht." Alles verliep daarna zoals de ad vocaat zei. Vijf dagen later dan ge pland konden Pieter en Adriana het land eindelijk verlaten. „Je weet dat je bestolen bent", kijkt Pieter terug. „Maar ja, we hadden die tand misschien toch beter laten liggen." GOUDA De dode man die vrij dagnacht met een busje naar het politiebureau in Gouda werd ge bracht, is de vader van de be woonster van het huis in Bode graven waar een ruzie fataal af liep. Drie personen verbijsterden de agenten toen ze met de overle den man bij het politiebureau kwamen. Zij werden daarop aan gehouden en zitten sindsdien in beperking, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben. Later werd nog een vierde verdachte aangehou den. De man zou zijn omgekomen bij een uit de hand gelopen ruzie in een woning aan de Ingelanden in Bodegraven. Daar werd diezelfde nacht en zaterdagochtend onder zoek gedaan door de politie. Het huis werd vervolgens verzegeld, omdat het als plaats delict wordt beschouwd. Volgens dorpsgenoten zou het slachtoffer de vader zijn van de vrouw die op het adres woont. „Een man die nogal eens een ak kefietje had", zegt een van hen. De politie wil op dit moment nog geen bevestiging geven over de identiteit van de overleden persoon is. „Omdat de verdach ten in beperking zitten, kunnen wij geen informatie geven", zegt een woordvoerder. Het onder zoek naar de zaak is in volle gang. ZUNDERT Twee automobilisten hebben zaterdagavond de auto van een zwaar beschonken man klem gereden zodat hij niet verder kon slingeren. Rond zes uur 's avonds reed een slingerende auto op de Wernhout- seweg richting Zundert. Een an dere weggebruiker vertrouwde het niet en seinde met zijn licht. De dronken bestuurder stopte, maar ging er vervolgens weer vandoor. De andere man ging er achteraan, haalde de bestuurder in en remde af. Een andere bestuurder zette zijn auto achter die van de verdachte. De vluchtende bestuurder kon daar door geen kant meer op. Uit een blaastest bleek dat de 47- jarige man meer dan drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Zijn rijbewijs is inge nomen en de man mocht de nacht doorbrengen op het bureau. maandag 19 juni 2017 GO 'Die nijfpaardtand hadden we moeten laten liggen' Victor Schildkamp Amsterdam —Pieter Geeris <4 Adriana Geeris tussen de nijlpaard- botten in Oe ganda. „We zaten de hele nacht op een bankje in het politiebureau." Nederlanders in de penarie halen met enige regelmaat het nieuws. Beroemd zijn Dylan Snel die zich in zijn blootje op een heilige berg in Maleisië liet fotograferen (drie dagen cel) en Klaas Haytema die vorig jaar in My anmar een stekker uit de ver sterker van een heilige dienst trok (drie maanden cel). Buitenlandse Zaken waar schuwt: bereid je voor op je reis. En geeft enkele voorbeel den van het afgelopen jaar, hoe het mis kan gaan: In India moest een Nederlan der halsoverkop vluchten nadat hij met een blik bier een heilige tempel binnenwandelde. In Oe ganda werd een vrouw gear resteerd omdat ze - ondanks het verbod - over een hekje klom van een kermisattractie. In de Verenigde Arabische Emiraten schold een vrouw openlijk op de sjeik. Ze zat weken in de cel. In Turkije maakte een Neder landse man met kogeltjes een lantaarnpaal kapot. Gevolg: op- name in een psychiatrisch zie kenhuis. In Oman arresteert de politie een vrouw die knuffelt met haar vriend. Dat mag daar niet. In Thailand deden twee be roofde Nederlandse vrienden aangifte bij de politie, trokken uit meligheid een politiepet en jasje aan en konden vervolgens zelf een enorme boete betalen. Datzelfde overkwam de jonge ren die in Griekenland het meu bilair van een hotel in het zwembad gooiden. 'Om niks' Buitenlandse Zaken inschakelen gebeurt ook. Neem die Nederlander die in zijn eentje kampeerde in Zwe den en doodsbang werd omdat er volgens hem beren rondlie pen. De ambassade kon hem geruststellen: waar hij zat zijn geen beren. En als uitsmijter: een echtpaar kreeg ruzie in Bulgarije. De man stapte woe dend uit de auto en de vrouw reed door. De man liep dagen in zijn zwembroek rond zonder geld of telefoon. Uiteindelijk kon hij de ambassade bellen voor hulp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12