WEEKEND IS Oud-Goesenaar Heek wint Spinoza-premie Wat ligt er voor klaar? Demissionair vicepremier Asscher belooft ingreep Walcheren magazine Özcan Akyol 'Mijn vader blijft mijn schrikbeeld' IPIus: Elke dag papadag, Enzo Knol, ode aan de dug-out, Groenland Jesse Harte (17) uit Terneuzen is al met vlag en wimpel geslaagd. Toch doet de vwo'er van het Zeldenrust-Steelant College nog herexamen, want hij wil een gemiddelde van een negen halen. Dan is hij 'summa cum laude' geslaagd. Zijn doel: toegelaten worden tot een prestigieuze Amerikaanse universiteit.zeeland2 Jeroen van Dijen havenarbeider én SP-politicus 'Er is nog een wereld te winnen' Demissionaire kabinetten stellen zich doorgaans bescheiden op, maar de huidige bewindsploeg kondigt aan niet op zijn handen te gaan zitten. „Ik kan nooit mede verantwoordelijk zijn voor een be groting - ook niet demissionair - met een onfatsoenlijke koop krachtverdeling", zegt demissio nair vicepremier Lodewijk Asscher in een interview met deze krant. Daarnaast wil Asscher dat de sa larissen van leraren in het basison derwijs omhoog gaan. Het is een van de redenen waarom veel scho len deze maand gaan staken. „Zo'n maatregel kost geld, maar we zul len het doen." Tempo Hoeveel de salarissen omhoog zouden gaan, kan Asscher nog niet zeggen. „Laat het een oproep zijn voor de onderhandelende partijen om tempo te maken. Anders doen wij het." Maar die onderhandelingen kunnen nog wel even duren. Infor mateur Tjeenk Willink zei deze week dat er nog maar twee opties zijn voor een nieuw kabinet: een samenwerking van WD, CDA en D66 met de PvdA of met de Chris tenunie. PvdA-leider Asscher blijft er bij dat hij dat nooit gaat doen. Waarom hij in 2012 wel in een Zo'n maatregel kost geld, maar we zullen hetdoen rechts kabinet stapte? „Het land zat in een gierende crisis. We hadden 38 zetels, nu heb ik er 9." En ook ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers heeft er steeds minder zin in. Hij vindt dat de Par tij van de Arbeid aan zet is en niet zijn partij. Segers is gepikeerd door de manier waarop D66-leider Pechtold hem een paar weken ge leden afserveerde in de formatie. De manier waarop de grote par tijen met Tjeenk Willink praten zint Segers niet. „Ze gaan nu met z'n drieën iets knutselen waar een vierde partij bij moet aanschuiven. Het speelveld is dan niet gelijk. Wij zijn geen opvulling van drie par tijen om op te tellen naar 76 zetels. We zetten niet onze handtekening bij het kruisje." P8 19e EEUWSE SCHILDERIJEN UTRECHT Oud-Goesenaar Albert Heck en zijn collega Alexander van Oudenaarden hebben allebei een NWO-Spinoza-premie gekregen. Dit is de hoogste wetenschappe lijke onderscheiding in Nederland en wordt beschouwd als 'de No belprijs der Lage Landen'. Heck en Van Oudenaarden zijn verbonden aan de Universiteit van Utrecht. Iedere wetenschapper ontvangt 2,5 miljoen euro. Ze mo gen dit geld vrij besteden aan we tenschappelijk onderzoek. Heek brengt alle eiwitten in het menselijk lichaam in kaart. Daar naast maakt hij inzichtelijk welke rol eiwitten spelen in onze cel len. Heck en Van Oudenaarden worden wereldwijd gezien als pio niers binnen het biomoleculair onderzoek. De 52-jarige Heck is geboren en getogen in Goes. In 1983 behaalde hij zijn diploma atheneum aan het toenmalige katholieke Sint Willi- brordcollege. Nieuwsmedia ZEELAND14 Kijk snel verderop in deze krant! 'Salaris juf en meester omhoog' Als de formatie zich nog lang voortsleept, zal het demissio naire kabinet een begroting in dienen. Lodewijk Asscher kon digt aan dat de salarissen van leerkrachten in het basisonder wijs omhoog gaan. Zowel hij als CU-leider Gert-Jan Segers blijft erbij dat ze nu niet zullen aan schuiven bij de formatie-onder- handelingen. Deborah Jongejan Hanneke Keultjes Den Haag -Lodewijk Asscher EEN COLLECTIE WERKEN DOOR OUDE MEESTERS Veiling: maandag 26 juni, 14 uur Kijkdagen: vrijdag 23 t/m zondag 25 juni Catalogus: www.veilinghuisaag.com •j UUII Amst A m 1 R Amsterdam Lekstraat 63 1079 EM T 020-301 29 50 info@veilinghuisaag.com zaterdag 17 juni 2017 Zomers weekeinde 24°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1