GG5LGGGD 5 i „Het is belangrijk om er in je laatste jaar voor te zorgen dat je goed presteert tijdens je toetsweken. Dan hoefje niet alles op te halen met je examens. Zelf stond ik er re delijk goed voor, ik had in ie der geval geen onvoldoen des. Zo begin je met een veel lekkerder gevoel aan je exa mens dan wanneer je vijven en zessen staat." „Ik heb een plan ning voor mezelf gemaakt, waarin precies stond wat ik wanneer zou leren. Het is belangrijk om daarin ook ontspanning op te nemen. Want het is niet te doen om acht uur te leren. Ik was voor de examens drie weken vrij. Daarin viel ook de meiva kantie, maar ik heb die volle drie weken geleerd. Ik vond het niet erg dat ik dan geen vakantie had. Want je hebt maar één keer examens en die wilde ik graag ook in één keer halen." „Ik heb me geen moment gestrest gevoeld. Mijn wiskunde-examen had ik behoorlijk verknald, maar ik heb me daar niet druk om gemaakt. Gelukkig had ik een redelijk gemid delde voor wiskunde. Maar stress helpt je ook niet. Je kunt er achteraf toch niks meer aan doen." ,,'s Ochtends zijn je hersenen nog fris en kun je veel informatie opnemen. Dan leer je bij lange na het beste. Ik zou dus aanraden om direct te beginnen met leren wanneer je wakker wordt. Twee minuten na dat ik wakker werd, zat ik achter mijn bureau." „Zelf had ik drie weken tijd om te leren. Daarvan heb ik twee weken gewerkt en een week geleerd. Achteraf zou ik er nu voor kiezen om twee weken te leren. Dan zou ik 's och tends leren en 's middags werken. Het heeft geen zin om een hele dag te le ren. Dan neem je niets meer op en dansen de let ters voor je ogen." „Wat je als laatste leert, onthoud je het beste. De moeilijkste dingen kun je daarom beter als laatste leren." „Na een geleerd hoofdstuk nam ik tien minuten pauze, na een boek een uur. Dan ging ik een filmpje kijken of hardlopen. Het is belang rijk om ook voor ontspan ning te zorgen tijdens het leren." MACHTELD BAKKER (18) UIT 'S-GRAVENPOLDER DEED HAVO-EXAMEN AAN HET CALVIJN COLLEGE IN GOES. 7 Zorg dat je in je hele examenjaar goed presteert 2 Begin vroeg genoeg met leren 3 Maak je niette druk RUDY BOUWMAN (15) UIT NIEUWERKERKDEED VMBO-EXAMEN OP HET CALVIJN COLLEGE IN GOES Begin met leren zodra je wakker wordt PDeel je tijd goed in Bewaar de moeilijkste gedeel tes voor het laatst Zorg voor ont spanning Sacha Loppies, Middelburg; Lindy Louwerse, Serooskerke; Bregtje de Mes, Vlissingen; Veerle van Noord, Middelburg; Hannah van der Palm, Middelburg; Marta Sério Ferreira, Middelburg; Paulien Sipma, Melis- kerke; Evi Smolders, Middelburg; Flo- rian Vasiljoek, Vlissingen; Wessel Ver- hage, Middelburg. Vwo, Atheneum, profiel cultuur en maatschappij Eeke Hoogenboom, Middelburg. Vwo, Atheneum, profiel economie en maatschappij Antoine Baaijens, Middelburg; Joran Buijck, Grijpskerke; Luc Chermanne, Middelburg; Rens Dieleman, Seroos kerke; Marjon van Dijke, Middelburg; Shannon Fase, Middelburg; Niek Suijk, Middelburg; Anissa Vork, Vlis singen; Casper Willeboordse, Zoute- lande; Romy Wolfert, Middelburg. Vwo, Atheneum, profiel economie en maatschappij en cultuur en maatschappij An Harinck, Koudekerke; Maurice Joosse, Grijpskerke; Nadia Lenselink, Middelburg; Julia Slabbekoorn, Mid delburg; Annefleur de Witte, Middel burg. Vwo, Atheneum, profiel natuur en gezondheid Richard Dingemanse, Biggekerke; Tim van Niekerk, Middelburg; Marleen Willemsen, Koudekerke. Vwo, Atheneum, profiel natuur en techniek Victor Burger, Middelburg; Lars Dek ker, Middelburg; Jarno Herrmann, Middelburg; Levi Peene, Westkapelle. Vwo, Atheneum, profiel natuur en techniek en natuur en gezondheid Marijn Boogert, Middelburg; Simon Bosselaar, Aagtekerke; Christine Breunesse, Koudekerke; Steffie Da- vidse, Zoutelande; Lars Dominicus, Biggekerke; Stephan Geissler, Oost- kapelle; Jager Huang, Middelburg; Stijn Kouwenberg, Middelburg; Joost Onderdijk, Serooskerke; Bart Ooster- hoff, Veere; Luc Rijnders, Middelburg; Kelly Sanderse, Grijpskerke; Sanne Seymour, Arnemuiden; Simone Sturm, Serooskerke; Matthijs Verdaasdonk, Middelburg; Kirsten te Winkel, Middel burg. Vwo, Gymnasium, profiel economie en maatschappij Romy Depuydt, Vlissingen; Harmen Goudappel, Grijpskerke; Kim Lange- rak, Grijpskerke; Celina Rijk, Oost- Souburg; Ezra Scheermeijer, Nieuw en Sint Joosland. Vwo, Gymnasium, profiel economie en maatschappij en cultuur en maatschappij Daphne Dellebeke, Oost-Souburg; Iris Francke, Koudekerke; Nika van Gel der, Middelburg; Sem Laport, Middel burg; Ruben Riemens, Middelburg; Maud Roelse, Middelburg; Ties van der Vlugt, Middelburg. Vwo, Gymnasium, natuur en ge zondheid Mirjam Geschiere, Middelburg. Vwo, Gymnasium, profiel natuur en techniek Jesse Bijleveld, Middelburg. Vwo, Gymnasium, profiel natuur en techniek en natuur en gezondheid Eli van der Bent, Middelburg; Jaap de Bruin, Middelburg; Jannieta Domini cus, Westkapelle; Demi Focke, Oost- Souburg; Jonathan Gaalswijk, Arne muiden; Merel Groot, Middelburg; Noa van Helleman, Middelburg; Koen Kou semaker, Serooskerke; Guido Lucieer, Middelburg; Maurits Roelofsen, Arne muiden; Féline Smits, Middelburg; Gijs Stavast, Gapinge; Anne Stroo, Zoute lande; Tom Wal, Middelburg; Job de Witte, Middelburg. CSW BESTEVAÊR, VLISSINGEN Vmbo, gemengde leerweg, econo mie Lars Francke, Vlissingen; Ezra van de Geer, Vlissingen; Naomi Roelse, Mid delburg. Vmbo, gemengde leerweg, zorg en welzijn Vinu Rambhadjan, Vlissingen. Mavo Amos in 't Anker, Middelburg; Zeynep Arikan, Vlissingen; Farah Azoum, Vlis singen; Sanne Bertijn, Oost-Souburg; Sem Brans, Vlissingen; Djennah van den Broek, Vlissingen; Yorick de Bruijn, Vlissingen; Jaïro da Conceigao Pereira Lopes, Vlissingen; Floor van Gelder, Vlissingen; Raymon Hilie- brand, Koudekerke; Michal Jaku- bowski, Vlissingen; Simone Jumelet, Vlissingen; Tim de Kam, Vlissingen; Daria Kochowicz, Vlissingen; Kirthie Lalbiharie, Vlissingen; Iris Louwerse, Oost-Souburg; Johanna van der Mheen, Middelburg; Kimberley Mies, Oost-Souburg; Jersey van de Pavert, Vlissingen; Milou Phoelich, Vlissingen; Selma Riemens, Middelburg; Jeroen van Rijswijk, Vlissingen; Nikola Risticevic, Vlissingen; Kiki Schroevers, Vlissingen; Stephanie Smith, Vlissin gen; llyza Wandelaar, Oost-Souburg; Gilmoure Willemse, Vlissingen. EDUDELTA COLLEGE, GOES Vmbo BL, sector landbouw en na tuurlijke omgeving Justin Bakker, Kamperland; Quinten Goossens, Goes; Clementine Huis- son, 's-Heer Arendskerke; Chiara Ja- kobsen, Waarde; Simon Kouyzer, Bier vliet; Esmee Ribbens, Goes; Alysha Schipper, Hansweert; Jaimy Schutte, Goes; Denisha Schweigert, Biervliet; Gohan Sikon, Hoek; Tessa Snijders, Wissenkerke; Emy Verstelle, Wol- phaartsdijk; Jaccolijn van der Wek ken, Kerkwerve; Yasmine Wesdorp, 's- Gravenpolder. Vmbo GL, sector landbouw en na tuurlijke omgeving Julia Carp, Goes; Laura Dey, Klooster- zande; Demi van Dijke, Borssele; Romy Fasol, Goes; Leeroy de Graaf, Vlissingen; Karin de Groote, Vlissin gen; Stefan op 't Hof, Heinkenszand; Famke de Jager, Kloetinge; Jacque line Korshuize, Kloetinge; Thinka de Korte, Renesse; Nick Moerdijk, Wol- phaartsdijk; Janneke Oppeneer, Axel; Kiki Quist, Heinkenszand; Simon Steijn, Kwadendamme; Melissa van Stel, Hansweert; Chelsea de Visser, Kortgene; Gerard Weststrate, Wol- phaartsdijk; Carlo de Wit, 's-Graven- polder. Vmbo KL, sector landbouw en na tuurlijke omgeving Lotte Adriaansen, Rilland; Nathalie Buhler, Kerkwerve; Daisy van Dalen, Kamperland; Sanne den Dekker, 's- Gravenpolder; Jomi van Dongen, Zie- rikzee; Pieter van den Dorpel, Krab- bendijke; Eva van Driel, Hoek; Tommy Geleijnse, Nisse; Jop Hanse, Kerk werve; Lace Harrison, Goes; Christi- aan van den Hoek, Kerkwerve; Meinte Holl, Goes; Rens Hoogerland, Goes; Annemarie Hoogstrate, Kloetinge; Henrik van der Hout, Arnemuiden; Gijs van Houte, Schoondijke; Willianne de Jonge, Wilhelminadorp; Lyzenka Klaassen, Borssele; Famke Klippel, Heinkenszand; Sherine Koot, Noord- gouwe; Demi Matthyssen, Terneuzen; Anna Michielsen, Nieuwdorp; Anouk Nieuwenhuijse, Nisse; Sabine Raas, 's-Heer Arendskerke; Niels Schrier, Kruiningen; Anouk Verstelle, Wol- phaartsdijk; Noa Verwoerdt, Middel burg; Gijs de Visser, Zoutelande; Lynn van der Weele, Goes. PRAKTIJKSCHOOL HET BOLWERK, MIDDELBURG Heftruckcertificaat Alexandre de Almeida Duarte, Middel burg; Peter van der Gein, Middelburg; Dario Schot, Middelburg; Bilal Azzan- nagui, Vlissingen; Ramon Kaljouw, Oost-Souburg; Justin Gans, Vlissin gen; Christopher Corba, Middelburg. Houtcertificaat Julian Nightingale, Oost-Souburg. Werken in het hout Marwan Achekhlaf, Vlissingen; Abdi Dheiso, Middelburg; Mahmutcan Gümüs, Middelburg; Alihan Özcelik, Vlissingen; Max Peeters, Vlissingen; Martijn van Sparrentak, Vrouwenpol der. Werken in de detailhandel Mike van Belzen, Middelburg; Jenner- fer Borsboom, Vlissingen; Ashley Cappon, Middelburg; Siham Dahraoui, Vlissingen; Brian Francke, Westka pelle; Angelika Majewska, Vlissingen; Manouk Oreel, Zoutelande; Khatereh Parvizi, Veere; Jessica van de Vreede, Middelburg. Werken in de winkel Laura de Jager, Middelburg; Sylvana Jansen, Oost-Souburg; Sylvana Kloek, Vlissingen; Lindy Maljers, Se rooskerke; Thomas Westrik, Middel burg. Aankomend Verkoopmedewerker Daniel Bajda, Vlissingen; Walter Goedbloed, Gapinge; Hans Immink- huizen, Middelburg; Melissa Puskaric, Vlissingen. Werken in de winkel plus Sascha Briggs, Arnemuiden; Res- heina Buis, Middelburg; Büsra Gümüs, Middelburg; Sylvana Hopic, Middel burg; Esmeralda Naydenova, Vlissin gen; Melanie de Ruijsscher, Oost Souburg. Werken in de keuken Mamadou Ba, Middelburg; Kimberly Doorenbosch, Vlissingen; Joey Jans sen, Oost-Souburg; Kacper Masze- rowski, Westkapelle; Kevin Mies, Vlis singen; Naomi Onderstal, Oost-Sou burg; Kjeld Palm, Middelburg. Werken in de keuken plus Leandro Augusto Gomes, Vlissingen; Lesley Bronkhorst, Middelburg; Ra- side Coskun, Vlissingen; Meivin Joosse, Oost Souburg; Deyanira Lan- gezaal, Oost-Souburg; Shareté Lunes, Oost Souburg; Yannick Nahon, Goes; Chahayri Romano, Middelburg; Rior- dan Rosaria, Vlissingen; Karei Rui- tinga, Middelburg; Jamie van Sabben, Vlissingen; Chayenne van Tatenho- ven, Arnemuiden; Dylan Tienpond, Oost Souburg; Romeo Weeda, Vlis singen. Werken in de metaal Mohamed Alabdallah, Middelburg; Justin Brandt, Middelburg; Burak Cetin, Vlissingen; Dylan Jacobs, Mid delburg; Rodney Tyssenraad, Veere; Justin van der Weg, Vlissingen; Ro bert Ziga, Vlissingen. MAG lassen niveau 1 Jaimy Hoogesteger, Middelburg; Nino Manuhuwa, Middelburg; Dylan van der Weele, Middelburg. TIG lassen niveau 1 Christopher Corba, Middelburg; Christiaan Davidse, Vlissingen; Dario Schot, Middelburg. Werken in het groen 1 Joey van den Dries, Ritthem; Twan Grozema, Middelburg. Werken in het groen 2 Jos Allaart, Middelburg; Christian Jansen, Vlissingen; Fernando Meeuws, Arnemuiden. Doorstroom naar MBO 1 Melih Kandemir, Middelburg. Doorstroom naar MBO 2 Bilal Azzannagui, Vlissingen; Ramon Kaljouw, Oost-Souburg; Shyeim Lunes, Oost-Souburg; Jonathan Sol, Koudekerke; Benny Ndontoni, Oost- Souburg; Mike de Nooijer, Middelburg. MBO Entree Bilal Azzannagui, Vlissingen; Ramon Kaljouw, Oost-Souburg; Shyeim Lunes, Oost-Souburg; Narmin Mirzo- jeva, Gapinge; Benny Ndontoni, Oost- Souburg; Charel Nightingale, Oost- Souburg; Mike de Nooijer, Middelburg; Denise Snoek, Nieuw- en Sint Joos land Jonathan Sol, Koudekerke. Met een baan van school Alexandre de Almeida Duarte, Middel burg; Selina Boeckhout, Oost-Sou burg; Kevin van den Bovenkamp, Mid delburg; Jurgen Kroeze, Vlissingen; Timmy de Looff, Vlissingen; Victoria Nauta, Middelburg; Dylan Rotte, Me- liskerke; Jasmijn Serier, Vlissingen; Anne van der Schoor, Middelburg; Randy Schuit, Oost-Souburg Wendy Verwei, Middelburg; Nicola Zigova, Oost-Souburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54