w 8L wat een droogte r -■ =1 Treinreiziger grijpt op veel stations al in de ochtendspits mis Vandaag bij deze krant *6 'v 7V' Het is kurkdroog in de tuin. Wie zijn planten in leven wil houden, moet ze veel water geven. Conny Walraven is er maar wat druk mee en vult in deze dorstige tijden vele gieters. De vraag naar de geel met blauwe huurfiets van de Nederlandse Spoorwegen is in mei 2017 met 35 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, blijkt uit cijfers die deze krant bij NS heeft opgevraagd. Dit jaar verwacht NS dat er drie miljoen fietsritten worden ge maakt, een kwart meer dan de 2,4 miljoen ritten in 2016. Daarmee is de OV-fiets met afstand de popu lairste deelfiets van Nederland. Volgens reizigersorganisatie Ro ver vinden gebruikers het fijn om van deur tot deur hun eigen plan te trekken en bijvoorbeeld niet afhan kelijk te zijn van bustijden. Keerzijde Het ongekende succes van de OV- fiets heeft een keerzijde, toont on derzoek van OV-Magazine en de Rijksuniversiteit Groningen aan. „De kans is erg groot dat je als rei ziger op een aantal stations een OV-fiets misloopt", zegt onderzoe ker Luuk van der Meer van de Geo- dienst van die universiteit. Zijn analyse leert dat de beschik baarheid tussen 06.00 uur en 09.00 uurenorm snel afneemt. Bij afhaal- punten in Amsterdam (Zuid, Lely- laan en RAI), Den Haag (Buitenhof, Grote Markt, HS) en Utrecht (Mo- reelsepark, Stationsplein en Uithof) zijn dan bijvoorbeeld niet of nau welijks fietsen verkrijgbaar. Op sommige grote stations - zoals Hoofddorp, Duivendrecht en Den Haag Laan van NOI - is er sowieso maar een handvol fietsen beschik baar. Zeeland Voor Zeeland zijn alleen gegevens van de zomerperiode 2016 bekend. Toen waren er vrijwel altijd vol doende OV-fietsen beschikbaar. „De Zeeuwse stations doen het dus beter dan gemiddeld", aldus Van der Meer. Om aan de gestegen vraag tege moet te komen, schaft de NS dit jaar ongeveer zes keer zoveel nieuwe fietsen aan. „Normaal gesproken worden er per jaar ongeveer dui zend fietsen bijbesteld. Dit jaar zijn er al tweeduizend fietsen bij geko men op bijvoorbeeld Amsterdam Zuid, Den Haag en Utrecht Cen traal. In september volgen er nog vierduizend", meldt NS-woord- voerster Corien Koetsier, die stelt dat de situatie 'echt fors is verbe terd'. Het totaal aantal OV-fietsen is daarmee bijna verdubbeld tot zo'n vijftienduizend. Sinds begin dit jaar is de OV-fiets laagdrempeliger geworden, omdat het abonne mentsgeld van tien euro is afge schaft. Het huren van de fiets kost nu 3,85 euro per 24 uur.P3 Nieuwsmedia Pm... u hOTO RUBbN ORLhL OV-f iets snel foetsie De OV-fiets is zo populair, dat hij niet is aan te slepen. Op tiental len stations is de kans groot dat reizigers in de ochtendspits mis grijpen. NS rukt duizenden fiet sen aan om aan de gestegen vraag tegemoet te komen. Marcia Nieuwenhuis Utrecht Koele dag met stevige en frisse wind pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1