GESLAAGD! Met (^complimenten van de staatssecretaris II II m Wachttijd voor verbouw of nieuwbouw loopt op Mensen die een nieuwe woning willen laten bouwen of willen verbouwen moeten geduld hebben. Het aantal opdrachten is zo toegenomen, dat wachttijden oplopen en prijzen stijgen. Londen in rouw na - inferno in torenflatP4 THOLEN Ralph Danen (16) uit Tholen wist woensdagmiddag met wat hem overkwam. Terwijl hij vol spanning zat te wachten op een telefoontje, belde staats secretaris Sander Dekker aan. „Gefeliciteerd, je bent geslaagd!" Taart, bloemen, een prachtige cijferlijst, camera's en micro foons. Ralph moest even wennen aan al die aandacht. „Dit is een heel grote verrassing", stamelde hij. „Is dit allemaal voor mij? Ik had wel een beetje verwacht dat ik geslaagd was, maar hieraan had ik niet gedacht toen ik van- 1 morgen opstond." Ralph heeft vmbo-examen I gedaan op 't Ravelijn in i Steenbergen. Staatsse cretaris Dekker noemde Ralph een r 'ambassadeur voor het vmbo', omdat hij zo uitblonk tij- I dens zijn stage, en 1 omdat hij zo'n 1 mooie cijferlijst heeft. Dekker wilde niet alleen Ralph feliciteren, maar ook het vmbo in het zonnetje zetten, omdat in Nederland grote be hoefte is aan technische vak mensen. Ralph is vooral dolblij dat hij met zijn handen mag wer ken. „Dan verveel ik me nooit." Frank Leenhouts uit Sluis winnaar van Nederlandse Portretprijs Talentprijs gaat naar Linsey Knibbeler Uit Thuis Uit de kunst 1500 kunstwerken uitgestald tijdens Kunstschouw „Als consument heb je nu meer ge duld nodig", zegt Taco van Hoek, directeur van het Economisch In stituut voor de Bouw (EIB). „De or derportefeuilles van aannemers zitten op hetzelfde volume als op het hoogtepunt van voor de crisis. Inmiddels hebben bouwbedrijven voor iedereen die ze rond hebben lopen, gemiddeld tien maanden werk. Historisch gezien zijn dat hoge cijfers." Aannemersfederatie MKB Bouw zegt dat het niet zo is dat er nu geen aannemer meer te vinden is, maar ziet wel dat het aantal opdrachten enorm toeneemt, met langere wachttijden tot gevolg. „Het pro bleem voor bouwbedrijven zit 'm in het vinden van vakmensen", zegt woordvoerder Rielèn van der Hoek. „Begin 2008 werkten er nog zo'n 200.000 mensen in de bouw, nu zijn dat er iets meer dan 100.000. Dat personeel heb je niet van de ene op de andere dag terug." Sterker nog, het gebrek aan man kracht kan zelfs nog wel even du ren, verwacht directeur Van Hoek van het EIB. „Die schaarste gaat ons de komende twee jaar nog de no dige hoofdbrekens bezorgen. Het aantal vacatures in de bouw is ex plosief gestegen." Aannemersbedrijf Van Omme We zijn soms aangewezen op mensen uit Portugal of uit het Oostblok De Groot uit Rotterdam herkent de problemen. „We zijn soms aange wezen op mensen uit Portugal of uit het Oostblok om het werk te doen. En dat leidt nogal eens tot de nodige communicatieproblemen op de bouwplaats", vertelt direc teur Guus de Groot. Door de grote vraag en aantrekkende bouwmarkt valt het volgens hem ook niet mee om aan sommige materialen te ko men. „Dat begint soms al met hei palen." Ondanks het tekort aan per soneel en materiaal heeft bij Van Omme De Groot nog geen pro ject vertraging opgelopen. „Het valt of staat met goede planning en voorbereiding." Door de schaarste stijgen ook de tarieven. „Dat is voor klanten niet leuk", zegt EIB-direc- teur Van Hoek. „Maar het positieve is dat het bedrijven de mogelijkheid geeft om betere arbeidsvoorwaar den te bieden.P12 Nieuwsmedia MAUNCHF x ZONE FOTO ANTHONY VEROLM E »P7, ZEELAND 2 Vrijdag een speciale bijlage bij deze krant met daarin alle geslaagden. ZEELAND9 Sjors Moolenaar Amsterdam —Guus de Groot Aannemers kunnen de vraag niet bijbenen Zomers warm, ook een bui pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1