Galaxy S8 RITEL u SAMSUNG 'Duikers reageerden in Venloniette laat' 7 Weduwnaar doet zondag weer een stormbaanloop, met haar startnummer De dood van zijn vrouw Gitte is een schok. Mike Helgers herdenkt zijn echtgenote op hun manier, vertelt hij aan De Limburger. Met een loop. Het is vreselijk, maar het gebeurt, niemand kan daar iets aan doen (64GB) 5 GB DATA (4G) ONBEPERKT MINUTEN/SMS €18,50 P/MND TOESTELKREDIET €28,50 P/MND per maand JAN VAN NIES Hij start zondag bij de obstacle run Strong Viking in Nijmegen met haar startnum mer 34. Op de plek waar zij had moeten staan. Mike Helgers (38), de echtgenoot van Gitte Leurs (29) die afgelopen weekend overleed tijdens VenloStormt, wil niet blij ven zitten met zijn verdriet. Het past niet bij hem. Ook niet bij haar trouwens. Komende vrijdag wordt zijn vrouw in het Zuid-Limburgse Ei- nighausen herdacht en begraven. Helgers doet dat op zijn manier. Door - net als ieder weekend - te verschijnen aan de start van weer een nieuwe stormbaanloop. Als eerbetoon aan haar. Volgens Helgers was zijn vrouw een zeer ervaren loopster. Ze hoorde afgelopen weekend zelfs dat ze was gekwalificeerd voor het EK in Biddinghuizen, eind juni. „Gitte kende de risico's en zocht die, net als ik, ook op." Altijd renden ze samen. Bij ob stacle runs in Duitsland, Frankrijk of België. Ze leefden voor de stormloopwedstrijden. En elke dag trainden ze samen. Hardlopen, bodypumpen, fitness. Zaterdag deden ze samen mee aan het onderdeel SprintStorm, waarbij ze zo snel mogelijk een parcours van 1300 meter met ze ven hindernissen moesten afleg gen. Gitte zat in de finale bij de vrouwen. Mike Helgers zou daarna de mannenfinale gaan rennen. Hij was erbij toen een deel neemster boven op zijn vrouw knalde na de afdaling van de zeven meter hoge glijbaan, waarna Gitte bewusteloos onderwater ver dween. „Ik stond net achter de su perglijbaan naar haar finalewed strijd te kijken toen ik doorhad dat er iets was gebeurd. Ik dacht nog dat het om de vrouw ging die bo ven op haar was gevallen. Maar toen ik haar weer aan de kant zag en Gitte niet, wist ik dat het mis was. Ik ben meteen het water in gegaan. Maar ik kon niets doen. Het ongeluk met Gitte is ingrij pend, zegt hij. Nu al is de leegte in zijn huis voelbaar. En straks zal hij in zijn eentje de parcoursen moe ten trotseren. Toch verwijt hij nie mand iets. De organisatie niet, de vrijwilligers niet en ook de deel neemster niet die op zijn vrouw terechtkwam. Helgers is het dan ook niet eens met de kritiek van de brancheorganisatie OCR dat het ongeluk 'onnodig' was. „Het is vreselijk, maar het ge beurt en niemand kan daar iets aan doen. Die glijbaan gebruiken ze in heel veel runs en als je die goed gebruikt, is hij veilig. Dat dat meisje op Gitte terecht is geko men, is eenfreaky accident. We wisten dat het risicovol zou zijn. Je kunt niet overal een matras onder leggen. Dan is het deze sport niet meer." Een paar uur na haar overlijden plaatste Helgers een tekst op zijn Facebookpagina ter ere van haar. Het leverde meer dan 2800 reac ties op. „Hartverwarmend", zegt hij. „Ik voel me enorm gesteund. Allemaal sporters uit Duitsland, Frankrijk en België hebben hun medeleven betuigd. Dat doet me goed. Maar dubbel is het wel. Want Gitte hield niet zo van aan dacht. Ze was rustig, eerlijk en di rect. Ze zou nu hebben gezegd 'wat een stomme quatsch'. Maar ik vind het mooi." dinsdag 13 juni 2017 GO 'Gitte kende de risico's' Onbeperkt min/sms, 10GB Datavrije muziek: €46,00 p/mnd Hij is er kapot van. Jan van Nies, lid van de Venlose duiksportvereniging Thetis, was za terdag een van de duikers bij VenloStormt, het evenement waar Gitte Leurs overleed. Marco van Kampen Eén ding moet Van Nies van het hart: de sug gestie dat de duikers lange tijd niets in de gaten hadden, dan wel te laat hebben gereageerd, klopt niet. „De opdracht was helder. Bij de glij baan zouden we met vier duikers aanwezig zijn. Dat zijn ervaren, gediplomeerde mensen. De af spraken waren duidelijk: als iemand na vijf se conden niet meer boven water zou komen, was dat al het sein om in actie te komen. Ja, zo is het ook bij deze vrouw gegaan. In eerste instan tie kwam ze binnen vijf seconden boven. Maar toen dat was gebeurd, landde een andere deel nemer boven op haar en ging ze weer kopje onder." Na vijf seconden zijn twee duikers direct gaan zoeken. Toch duurde het zeven minuten voordat ze werd gevonden. Van Nies: „Dat komt door de omstandigheden. Het water was zó ontzettend donker. Alles moest op de tast." In Venlo worden de stella ges opgeruimd, foto mara van den OETELAAR Judith Janssen Venlo/Buchten BCfl ïlil.l:2 kpn vodtonc T Mike Helgers en de overleden Gitte Leurs leefden voor de stormloopwedstrijden. —weduwnaar Mike Helgers Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 1135(1) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7