Bronzen plak voor turnster Helleman tijdens bondsfinale O O) 0) O 12 ZEELANI BRIAN VAN GOETHEM STER ZLM TOER A Wegen Van Aerde en SSV'65 scheiden De Theije en Staes terug bij Hontenisse De Smit volgend seizoen in eredivisie Brian van Goethem begint morgen in Westkapelle aan de Ster ZLM Toer. De wielrenner uit Philippine wil zich weer laten zien. SSV'65 moet alsnog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer voor het komend seizoen. De za terdag-tweedeklasser uit Goes en trainer Ro meo van Aerde hebben besloten af te zien van een samenwerking in het seizoen 2017/2018. Hoewel SSV'65 en Van Aerde tijdens de win terstop overeen waren gekomen om ook vol gend seizoen samen te werken, is na diverse gesprekken in de tweede seizoenshelft in overleg besloten af te zien van een verlenging van de samenwerking. Romeo van Aerde had er pas één seizoen als trainer van de club uit Goes opzitten. Met SSV'65 eindigde de oud-prof op de achtste plaats in de tweede klasse E. Het naar de derde klasse zondag gepromo veerde Hontenisse heeft de selectie voor het nieuwe seizoen rond. Sam de Theije (HW'24) en Titiano Staes (Zaamslag) keren terug bij hun oude club. Alex van Dongen, die in Kloosterzande gaat wonen, komt over van za terdag-tweedeklasser SSV'65. Doelman Roy Cremers verruilt zondag-vijfdeklasser SDO'63 voor de club uit Kloosterzande. Maxim de Clippelaar en Jordy Maervoet vertrekken naar derdeklasser Zaamslag. Doelman Pim de Bak ker en Jeroen Verschuren doen een stapje te rug. Solange de Smit speelt komend seizoen in de eredivisie voor vrouwen. De Zeeuwse voet balster verruilt KAA Gent voor het nieuw op gerichte Excelsior Barendrecht, dat komend seizoen op het hoogste niveau van Nederland debuteert. De uit Oost-Souburg afkomstige De Smit speelde het afgelopen halfjaar vooral bij de beloften van de Belgische club en trainde met de eerste selectie mee. „Ik had bij Gent kunnen blijven, maar toen kwam dit voorbij", liet ze gisteren weten. „Ik ga binnen kort in Rotterdam wonen, dat is via de club geregeld." De Smit speelde in het verleden bij onder meer Oostkapelle, de beloften van ADO Den Haag, RCL en Stedoco. Bondsfinale Forza Als Brian van Goethem aan het vertrek staat, kun je de klok erop gelijk zetten dat hij ten aanval trekt. Be gin mei bleek uit de statistieken dat hij samen met vier andere ren ners het vaakst in de vroege ont snapping had gezeten. „Het is in middels mijn handelsmerk gewor den", beseft de renner die al gek scherend Brian 'breakaway' van Goethem wordt genoemd. Als hij niet in de kopgroep zit, krijgt hij van zijn collega's inmid dels verbaasde blikken. Toch heeft de aanvalslust van Brian van Goe them dit jaar nog niet de gewenste topklassering opgeleverd. „Het seizoen verloopt aardig, maar uit schieters ontbreken", weet de 26- jarige renner van Team Roompot- Nederlandse Loterij. „Voor een aanvaller als ik is het moeilijk om een verschil te maken en voor de winst te rijden. Toch merk ik dat ik in de breedte steeds beter word, met name in de lasterige wedstrij den." Ook heeft hij in de loop der ja ren een neus voor de juiste ont snapping gekregen. „Natuurlijk heb je daar geluk voor nodig, maar ik denk dat ervaring ook belang rijk is. Verder moet je voldoende gemotiveerd zijn om mee te zit- ten. Het gebeurt regelmatig dat je meerdere keren moet meesprin gen voor je een voorsprong krijgt." Parijs-Roubaix Zijn voorjaar stond evenals voorgaande jaren in het teken van de kasseienklassiekers. Naast de Ronde van Vlaanderen, reed hij deze voorjaarscampagne voor het eerst Parijs-Roubaix. „Die koers was een ware slijtageslag", kijkt hij daarop terug. „Het was speciaal om die wedstrijd te rijden, maar de koers verliep voor mij en de ploeg niet naar wens." Van Goethem had - hoe kan het ook anders - zijn zinnen gezet op de vroege vlucht, maar die kwam er niet. Drie uur lang probeerde hij Ik heb in het verleden al bewezen dat de proloog van de Ster ZLM Toer mij ligt samen met zijn ploeggenoten een vluchtpoging op touw te zetten, maar dat was tevergeefs. „Voordat Juniorturnster Frederique Snijders eindigde op de achtste plaats (48.250) en dat leverde haar een ticket op voor het NK, aanstaand weekend in Ahoy. Naast de meer kampfinale turnde Snijders ook een toestelfinale op brug, waarbij ze zesde werd. Daniek Witlox turnde in dezelfde categorie een toestelfinale op balk en werd acht ste. Bij de meerkampfinale moest ze met 43.725 punten genoegen ne men met een 31ste plaats. Fleur Dingemanse (jeugd N2) turnde de meerkampfinale en een toestelfi nale op sprong. Bij de meerkampfi nale eindigde ze met 48.850 punten als 28ste, op sprong werd ze ze vende. De turnsters van MTV Middel burg kwamen eveneens in actie in Duiven. Sevasti Karagiorgos, ook turnend voor EMM, kwam op balk ten val en dat kostte punten. Met 51.775 kwam ze uit op een 15de plaats. Juniorturnster Ezra Adri- aanse begon op vloer met een val herstelde zich op sprong en ook het onderdeel brug verliep goed. Op het laatste toestel - balk - kwam ze vier keer ten val. Met een totaal score van 40.425 kwam ze niet ver der dan een 35ste plaats. Senior turnster Joelle Dhanis begon op vloer prima, maar viel bij de eerste sprong. Ze herstelde zich enigszins maar met een totaal van 45.375 ein digde ze op een 32ste plaats. Delta Sport-turnster Féline Hanse (jeugd G vijfde divisie) won een zilveren medaille met haar brugoefening. Ze realiseerde een score van 11.400. In Waalwijk ein digde Delta Sport-turner Stan de Looze (tweedee divisie jeugd) op het NK toestelfinale als zesde op het onderdeel vloer (10.65). Het jeugd team van MTV Middel burg (Indy Felius, Dewi Roest, Tess Loenen, Lamitta Arnous, Dylani Clerx, Nora Hengst, Femke Rau- camp, Kaylinn Muller en Nadja Crucq) haalde tijdens de bondsfi nale groepsspringen in Surhuister- veen zilver (airtumbling) en brons (minitrampoline). dinsdag 13 juni 2017 VOETBAL VOETBAL Titiano Staes (links) verruilt Zaamslag voor Hontenisse. foto ronald den dekker VOETBAL Arnemuiden gaat met minimaal één nieuw gezicht de tweede klasse in. Trainer Nick Corré, die zijn ploeg afgelopen seizoen naar de titel in de derde klasse A leidde, voegt Celino Davidse toe aan zijn selectie. Hij komt over van Jong Ambon. Marvin Meerman komt over van Breskens en keert terug naar Arnemuiden, maar hij zal in de voorbereiding aansluiten bij de tweede selectie. Zaterdag-derdeklasser Walcheren kan ko mend seizoen ook beschikken over Jurian Winterswijk. De 19-jarige doelman komt over van VCK en speelde eerder ook al voor Wal cheren. Eerder strikte de club al Etienne Mallie (Vlissingen), Len Eversdijk (Terneuzense Boys) en Maarten van Rosevelt (Goes). l Tijdens de bonds finale turnen voor mannen pakte de talentvolle Toine Hemelaar van Thor Sas van Gent zilver. Bij de toe stelfinale won eveneens zilver, op sprong. EMM uit Terneuzen won bij de regiofinale vier keer goud. Skye Wiskerke op balk en vloer, Jay- lee Dollevoet en Jodi Wauters bei den ook op vloer. Het team pakte ook vijf keer zilver - Jaylee Dollevoet (brug), Esmee de Putter (sprong), Marina Rudeychuk (brug), Mayke de Vos (vloer) en Zoë de Wilde (balk) Libby Moens van Thor veroverde goud op vloer. 1 Ronald van Voort huizen uit Burgh- Haamstede wordt met ingang van het nieuwe volley balseizoen trainer van de vrouwen van Forza. Van Voorthuizen, die dit seizoen ook al bij de man nen als trainer ac tief was, volgt Hennie van Liere op. De oefen- meester vertrok kort voor het eind van het seizoen bij de Schouwse for matie. Voor een aanvaller als Job de Feijter Philippine Brian van Goethem (rechts) liet zich ook in de Ronde van België weer -Brian van Goethem (26) Tijdens de bondsfinale turnen in Duiven won Yara Helleman brons in de toestelfinale balk. De turnster van Turnschool Zee land werd op het onderdeel sprong in de finale zevende. In de meerkampfinale wist ze be slag te leggen op de tiende plaats, met 46.400 punten. Janny Vermeule Duiven a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74