1 Fietsen langs schansen en vestingen rond Sluis Strand Perkpolder weer steenvrij Familiebedrijf Van Opdorp Transportgroep viert 90ste verjaardag 7 Met paard en wagen Zeeuwse oesters en mosselen naar Gent rijden. Overgrootvader Jet van Opdorp begon in 1927 bescheiden Manon van Opdorp is nu de vierde generatie en leidt Van Opdorp Transportgroep in Sas van Gent. zv Ze metselde als zesjarig meisje de eerste steen in het gebouw waar ze nu directeur/eigenaar is. Manon van Opdorp (37) leidt een bedrijf met negentig trekkers en 130 opleg gers. In 2008 nam ze het bedrijf over van haar vader Werner van Op dorp. Ze werd de eerste vrouw aan het roer van de truckersdynastie en nee, dat maakt helemaal niks uit. „Toen mijn ouders tijdens mijn moeders zwangerschap hoorden dat het een meisje zou worden, zei mijn opa al: 'dat kan een meisje net zo goed'." Meisje of niet, Manon van Op dorp leidde het bedrijf gezond door de moeilijke crisisjaren. De negen tigste verjaardag wordt zaterdag ge vierd met een open dag. Bezoekers kunnen meerijden en achter de schermen van Van Opdorp kijken. Dat er die dag foodtrucks zullen zijn, ligt eigenlijk wel erg voor de hand. „We hebben iedereen uit het dorp uitgenodigd. We willen be trokkenheid creëren en laten zien wat we doen. Vrachtwagens bren gen wél de lading die in je keuken kastje staat. Als wij niet rijden, ligt de winkel niet vol. Maar we kunnen het niet alleen. Wij hebben in de af gelopen negentig jaar ook veel steun gehad van leveranciers, klan ten en medewerkers uit de buurt." Zeeuws-Vlaanderen is misschien niet de meest voor de hand lig gende regio om een transportbe drijf te hebben. Tol voor Vlaamse wegen, tol om de rest van Neder land te bereiken. Ze weet het: „Linksom of rechtsom, we moeten betalen." Toch kiest ze voor Zeeuws-Vlaanderen. „Je moet trots zijn op je regio. Het geld dat hier door onze mensen verdiend wordt, wordt ook hier uitgegeven. Ik vind Ik vind het belangrijk dat de regio ook profiteert van je bedrijf het belangrijk dat de regio ook pro fiteert van je bedrijf. We moeten el kaar dat gunnen. Als je het met je eigen mensen niet kunt, waar doe je het dan voor?" Hoewel de kosten vanwege brandstof en tolheffing steeds stij gen, heeft Van Opdorp louter chauffeurs uit Nederland en België in dienst. Ze zou met Oost-Euro- pese krachten mogelijk goedkoper uit kunnen zijn, maar kiest daar be wust niet voor. „Het imago van het vak gaat er op achteruit. Wij willen ons onderscheiden met mensen die weten wat de job inhoudt. Het valt niet mee om goed gekwalificeerd personeel te vinden." Van Opdorp wil door naar de honderdste verjaardag. „Die lange termijnvisie is misschien iets voor een familiebedrijf. Ik hoef niet per se de grootste te worden. Een ge stage groei. Dat wil ik. Vet op de botten creëren, zodat we het ook redden in moeilijke tijden. Ik ben uiteindelijk toch verantwoordelijk voor 130 gezinnen." Natuurbeschermingsorganisatie Het Zeeuwse Landschap houdt deze zomer acht begeleide fïetsex- cursies vanuit Sluis door de Zwin streek. Een gids vertelt onderweg over de omgeving en de vestigingen en schansen uit de Tachtigjarige Oor log. Die hebben een belangrijke rol gespeeld bij de vorming van het he dendaagse landschap. Een deel er van werd begin deze eeuw her steld. Tijdens stops gaat de gids in op de geschiedenis en de natuur in en rond die schansen. De fietstochten vinden vanaf morgen om de week steeds op woensdagmiddag plaats, met de laatste op 20 september. Het start punt is de parkeerplaats van Tover- sluis aan de Nieuwstraat in Sluis. Verzamelen om 14.00 uur bij de slagbomen. De tocht is zo'n 20 kilo meter lang. Meefietsen kost 5 euro, donateurs van Het Zeeuwse Land schap mogen gratis mee. Aanmelden is wel gewenst en kan door te mailen naar info@het- zeeuwselandschap.nl. Wie een fiets wil huren, kan die voor 10 euro re serveren bij 't Rinkeitje aan de Sint Annastraat in Sluis via telefoon nummer 0117 - 462616. PERKPOLDER Zes wagens met stenen groeven werknemers van Vervaet gistermiddag af op het strand van Perkpolder. Dat deden ze in opdracht van de gemeente Hulst en het water schap. Het strand ligt er weer keu rig bij. De mannen voerden vrijdag dezelfde klus uit op het strandje van Walsoorden, maar dat ligt in middels weer bezaaid met (bak)stenen. De stenen spoelen vaak aan. Het is Hulster gemeenteraadslid Gino Depauw (Algemeen Belang Groot Hulst) al jaren een doorn in het oog. Vorige week vroeg hij tij dens een vergadering opnieuw om een structurele oplossing. Volgens wethouder Diana van Damme is dat zo simpel niet. dinsdag 13 juni 2017 A Het bedrijf bestaat sinds 1927. Manon van Opdorp is de vierde generatie aan de leiding: „Toen mijn ouders tijdens mijn moeders zwangerschap hoor den dat het een meisje zou wor den, zei mijn opa al 'Dat kan een meisje net zo goed'." 'Je moet trots zijn op je regio' Guido van der Heijden Sas van Gent -Manon van Opdorp Martijn de Koning Sluis A Bestuurder Peter schept maandag zes wagens stenen van het strand van Perkpolder. fotoboaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72