OZCAN AKYOL Yvonne Snitjer vrij, maar Libië uitgezet Veilig douchen in 1 dag U 6 LEEFTIJDS KORTING* Column Er ontspon zich afgelopen weekend een surrealistisch tafereel op het vermaledijde internet: een Amsterdammer was nabij het Centraal Station op een groep mensen ingereden en met een wisten digitale activisten dat het om een aanslag ging. Nog voor de politie iets over de toedracht had bekendgemaakt, werd al schamper gesproken over het integratiebeleid en de migra tiestromen. Conclusie: de politiek deugt van geen kant. Er zijn rechts-georiënteerde mensen die bijna hijgerig op een terroristische aanval zitten te wachten, zodat ze kunnen zeggen dat ze al die tijd gelijk hadden - een alibi voor hun onverzoenlijke houding ten opzichte van mos lims en andere buitenlanders. Ze handelen alsof ze een mandaat hebben vanuit de maatschappij. Maar klopt dat wel? Dat het echt zo cynisch is als hierboven beschreven, bleek wel uit het feit dat zelfs aan de verkla ring van de politie werd getwij feld. Een woordvoerder sprak in jargon van 'onwelwording', waar mee kwade opzet werd uitgeslo ten, maar daar wilden de bekende opruiers en notoire vreemdelin- genbashers niets van weten. De angst voor terreur is zeer rea listisch, we zien in omringende landen wat er gebeurt. Dat de aan rijding in Amsterdam meteen aan fundamentalistisch geweld doet denken, mag dan ook geen verras sing heten. Maar als zelfs een doordeweeks auto-ongeluk, zonder politiek motief, tot naargeestige vuilspui terij leidt, is er iets gron dig mis met de zelfbe noemde klokkenlui ders. Sommige politici en activistische jour nalisten hebben zichzelf ge kroond tot stem van de be zorgde burger, die bevreesd en machteloos toe kijkt hoe een land mondjesmaat verandert. Het is goed dat deze ge luiden worden gehoord. Maar de politieke ontwikkelin gen in Nederland, Engeland en Frankrijk hebben laten zien dat het overwicht van dit populisti sche geluid ontzettend meevalt. Het scoort weliswaar goed op tele visie en in kranten, maar het elec toraat laat zich vooralsnog niet verleiden door politici die anderen willen marginaliseren vanwege hun geloof of afkomst. Het zou ons parlement en medialandschap goed doen als zij zich daar ook bewust van werden. De hele berichtgeving en dyna miek rond het ongeluk in Amster dam legde pijnlijk bloot dat we een hysterisch landje zijn gewor den. Bangmakers bepalen de toon van het debat. En dat is raar, zeker voor een volk dat beroemd is van wege zijn nuchterheid. Het overwicht van dit populistische geluid valt reuze mee Nederlandse vrienden van de vrouw denken dat ze zo snel mo gelijk terug wil naar Libië, on danks alle gevaren in het land. „We zijn ontzettend blij dat ze weer veilig is", zegt haar ex-man Richard Tinga, die nog altijd con tact met haar heeft. „Maar ik ver moed dat ze zo snel mogelijk te rug wil. Yvonne heeft haar hart aan Libië verloren." Snitjer woonde al anderhalf jaar in het chaotische Libië, on danks waarschuwingen van het ministerie van Buitenlandse Za ken en van haar omgeving. De kans op een ontvoering was vol gens het ministerie levensgroot in het door kidnaps geteisterde land. Tweeënhalve week geleden werd ze opgepakt door een militie die samenwerkt met de Libische re gering, en overgebracht naar een gevangenis in Tripoli. De officiële reden was dat ze op de avond van haar arrestatie foto's maakte van gevechten in Tripoli. Er zouden ook problemen zijn geweest met haar papieren. Het ministerie van Buiten landse Zaken probeerde twee we ken lang met haar in contact te komen. Dat was lastig, ook omdat Nederland al twee jaar geen am bassade meer in Libië heeft. Vo rige week donderdag slaagde een Libische medewerker van de Ne derlandse ambassade er in haar kort te bezoeken in de gevange nis. We zijn blij dat ze veilig is. Maar ik vermoed dat ze snel naar Libië terug wil Snitjer, die jarenlang voor het Rode Kruis werkte, raakte in 2011 in de ban van Libië. Ze ving vluchtelingen op in haar huis, scheidde van haar man en besloot in 2015 definitief te verhuizen naar het land. Het ministerie heeft haar dat nadrukkelijk afge raden, maar Snitjer was vastbe sloten om via onderwijs en thera pie het land te helpen. Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Nu tijdelijk tot 1000,- leeftijdskorting bij aankoop van een comfortdouche uit de Art of Pure collectie. Afspraak of brochure? Bel 0341 - 23 23 00 of kijk op www.molenaar.nl dinsdag 13 juni 2017 GO @ÖzcanAkyol ysterie De Nederlandse hulpverleen ster Yvonne Snitjer (48) is gis teren na achttien dagen vrijge laten uit een gevangenis in de Libische hoofdstad Tripoli. Ze is daarna het land uitgezet en overgebracht naar Tunis in buurland Tunesië. Peter Groenendijk Rotterdam -ex-man Richard Tinga €1000 VEILIG ONVEILIG Door gladde vloer, hoge instap, gebrek aan voldoende houvast. Voorzien van antislipvloer, lage instap, wandbeugel en douchestoel. BEOORDELING ik&rn&rs - *€10,- korting per levensjaar op basis van maximaal 1 persoon, bij aankoop van een comfortdouche. Actie looptt/m 17 juni. Jarenlange ervaring Meer dan 6.500 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen per week Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden LANGERTHUIS WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6