De hoofdballenraper 3 De spaarrekening spekken: dat is een van de belangrijkste drijfveren voor jongeren om een vakantiebaantje te zoeken. De profparkeerder VAKANTIEBANEN JONGEREN A een camping te verblijven, in combinatie met een baan in de horeca of in een supermarkt. We gens 'daverend succes' binnen kort ook op Schouwen-Duive- land. Een flinke spaarre kening is niet het enige doel. Young Capital - uitzend bureau voor stu denten, starters en young professi onals - noteerde als belangrijkste motivatie voor het zomerbaantje: 'staat goed op het cv'. Geld ver dienen staat op 2, gevolgd door de instapmogelijkheid voor een vaste bijbaan na de zomer. Op 4 staat 'mensen ontmoeten' en op Wat altijd een beetje jammer is: als je in de vakantie moet wer ken, heb je wel geld, maar geen tijd meer om zelf op vakantie te gaan. Dat nadeel is te ondervan gen door te kiezen voor een zo- merbaan in het buitenland. Als 'chief vakantiepret' of'animatie medewerker' in Frankrijk, Italië, Spanje of een ander land met 100 procent zongarantie. Dichter bij huis kan het ook spannend zijn. Zie de vacature voor 'mystery shopper': iemand die undercover winkels bezoekt en beoordeelt op zaken als klantvriendelijkheid en uiterlijk. Een baantje als medewerker voor dance-evenementen levert geheid goede herinneringen op 5: geweldige herinneringen. Een baantje in de horeca is de meest voor de hand liggende zo- merbaan, wie even rondneust op de website van Young Capital ontdekt dat er nog heel wat spannen der manieren zijn om geld te verdienen. Wat te denken van een baantje als medewerker voor dance-evene- menten en festivals? Levert geheid gewel dige herinneringen op. Landelijke pool Zeeland mag dan zomerbanen te bieden hebben als koeienmelker, nachtportier of vervoerder van leaseauto's, zoekende Zeeuwen kunnen zich ook inschrijven in een landelijke pool voor oproep krachten voor PA (personal assis tent) voor een DJ of figurant (want 'iedere grote acteur is onderaan de ladder begonnen'). Beetje minder glamoureus, maar wel helemaal in de spotlight ben je met promotie- werk voor MTV, Chanel, Heinke- nen, KLM, G-Star, Coca Cola, Veronica en Ra dio 538. Of natuurlijk tóch de horeca. In Zeeuws- Vlaanderen biedt Tempo Team al een paar jaar de mogelijk heid om een paar weken gratis op dinsdag 13 juni 2017 Gezocht: betaalde droomvakantie Schot inmiddels wel kunnen noe men. In september hervat hij zijn studie werktuigbouwkunde, in de tussentijd verdient hij een centje bij in Vlissingen-Oost, bij stuwa- doorsbedrijf C. RO Ports (beter bekend onder de oude naam: Co- belfret). In zijn geval: met het ver plaatsen van auto's. In lange rijen staan de Jaguars, Landrovers en - vooral - Fords op het giganti sche parkeerterrein van C. RO Ports. Soms moeten ze een trein op of af, maar vaker zijn het bin nenvaart- of zeeschepen. Barend vergelijkt ze met gigantische, va rende parkeergarages. „Met hel lingen van zo'n dertig graden. Je leert er goed de hellingproef doen", lacht de 25-jarige Middel burger. De helft van de tijd is hij kwijt aan het parkeren, de andere helft zit hij in het busje dat hem terugbrengt. Voor ongeschoold werk betaalt het goed, zeker met de onregelmatigheidstoeslag. Want er wordt in shifts gewerkt: 7 tot 15 uur, 15 tot 23 uur, 23 tot 7 uur. „Het bevalt prima. Ik heb muziek op, en het is veel afwisse lender dan ik had gedacht." Op een drukke dag zijn het er duizenden. Duizenden, jawel, duizenden golfballen haalt Middelburger Richard Story dan van de driving range van golfbaan De Zeeuwsche Middelburg af. Van het gras en uit het water in het midden. Dat laatste is het lastig ste. „Je rijdt er naartoe met een buggy, achterin een paar tonnen en een schepnet, en haalt ze uit het water. Zo'n net weegt met ballen erin al snel 15 a 20 kilo. Dat is zwaar. Zelf ga ik drie keer per week naar de sportschool - krachttraining - dus ik kan het wel hebben gelukkig", zegt de Scalda-stu- dent juridisch medewerker. Ri chard is 17. Om de buggy (het golfkarretje) te mogen bestu ren, moet je 16 zijn. „Ik heb het werk toen ik 16 werd overge nomen van mijn neef. Ik ben een soort, eh...hoofdballenra- per. Dat betekent dat ik ook roosters maak voor de andere ballenrapers en hen aanstuur. Het verdient 5,25 euro per uur. Niet zo veel, maar het is heel relaxed werk. Als ik aan het werk ben, heb ik vaak een koptelefoon op met muziek. En het werk begint om een uur of 6, 7, als de mensen weg zijn." Ondine van der Vleuten Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63