Van Landschoot erg te spreken over 'Spekkie' Fredriks in shock na overlijden van Van den Hoek (28) SDO'63 begint in Italië aan de voorbereiding i L 13 s&" we nog maar één kasseienstrook hadden gezien, zaten we door onze krachten heen. We reden daardoor al vroeg in de wedstrijd achter de feiten aan." De inwoner van Philippine gaf zich echter niet zomaar gewon nen. „Ik wist dat ik op een behoor lijke achterstand reed, maar in eer ste instantie hoopte ik nog tijdig te finishen. Bovendien zal ik nooit uit eigen beweging uit een koers stappen als het niet nodig is. Op twintig kilometer van het einde hoorde ik dat ik buiten tijd zou gaan finishen, maar ik heb uitein delijk de volledige afstand afge legd. Ik moest toch naar Roubaix waar de bus van de ploeg stond. Wie weet heb je er ook nog wat aan voor toekomstige edities." Na het voorjaar is het eerstvol gende doel de Ster ZLM Toer. Aan die etappekoers heeft Van Goe- them goede herinneringen. „Die wedstrijd is eigenlijk mijn door braak geweest", legt hij uit. „Als continentale renner van Metec ben ik in 2013 als derde gefinisht in de slotetappe. Het jaar daarop reed ik naar een zesde plaats in de pro loog. Kort daarna tekende ik mijn profcontract bij Team Roompot. Sindsdien heb ik nog altijd een speciale band met de wedstrijd." Van Goethem is namelijk ook sportambassadeur van naamspon- sor ZLM. Daarnaast is de proloog in Westkapelle een thuiswed strijd. „Die combinatie maakt de wedstrijd extra speciaal voor mij. Bovendien heb ik in het verleden al bewezen dat de proloog mij goed ligt. Die is in het begin be hoorlijk technisch en dat heb ik graag. Verder ken ik het parkoers natuurlijk als geen ander." Scenario Alle ingrediënten voor een goede tijdrit zijn morgen dus aan wezig. Het zal ook noodzakelijk zijn als Van Goethem aspiraties heeft voor een goede eindklasse ring. „Als je een tegenvallende proloog rijdt, dan kun je het alge meen klassement in de Ster ZLM Toer vergeten. In dat scenario heb ik nog voldoende andere kansen, want het etappeschema is geluk kig divers. Het is een mooie koers." Nu de contractonderhandelin gen voor het volgende seizoen langzaamaan op gang komen, kijkt Van Goethem alvast met een schuin oog naar de toekomst. „Ik hoop nog een stap hogerop te zet ten", ontvouwt hij zijn ambities. „Ik weet maar al te goed dat ploe gen als Team Sky of BMC te hoog gegrepen zijn voor mij. Toch kan ik voor een team als Team Lot- toNL-Jumbo wel van toegevoegde waarde zijn." Een langer verblijf bij Team Roompot is echter niet uitgeslo ten. „Ik heb het naar mijn zin bij Team Roompot. Als beide partijen de intentie hebben om door te gaan, zie ik geen reden waarom dat niet zou gebeuren. Als een World- Tour-ploeg aan de deur klopt, zal ik die kans niet laten liggen. Maar eerst maar eens een goed najaar rijden. De afgelopen jaren is me dat gelukt. Hopelijk kan ik die goede lijn doortrekken." De voor de Biervlietse Haringrui- ters uitkomende Belgische ama zone liep in Z2, met de met fantas tische uitgestrekte galop door de arena van het hippisch sportcen trum in Clinge zwevende Sierap- pel-zoon, in beide proeven naar de overwinning (62,20 en 61,76). „We zijn nog maar pas gestart in deze klasse en 'Spekkie' (het troe telnaampje van Inspector) liep al weer beter door de proeven. Ik ben heel tevreden", reageerde de win nares. In de klasse Z1 stuurt Petra Tollenaar de mooi in balans lopende Golden Girl naar twee zeges De op dit niveau debuterende Petra de Feijter uit Koewacht stuurde de ruin Zavitz naar de tweede plaats met scores van respectievelijk 62,05 en 58,23 procent. Petra Tollenaar uit Hoek stuurde in Zi de mooi in balans en met sou plesse door het lijf lopende schim melmerrie Golden Girl - ook al een Sierappel-afstammeling - twee maal op rij naar een afgetekende overwinning (67,94 en 67,05 pro cent). Hanka Jonman uit Zuiddorpe eindigde met de ruin Carlos op de tweede plaats (60,44 en 64,55 pro cent). Ginger De uit Zaamslag afkomstige Si- bylle Burm liep in de klasse M2 met de expressief bewegende merrie Ginger in beide proeven naar de overwinning (66,00 en 64,16 pro cent). Saskia de Schepper uit Kui taart eindigde met de merrie Do- retta B op de tweede plaats (65,50 en 60,50 procent). Wegracer Johan Fredriks uit 's- Heerenhoek is in shock. Tijdens de Superstock-wedstrijd op het eiland Man, onderdeel van de be ruchte races Isle of Man TT, kwam afgelopen woensdag zijn concur rent maar bovenal vriend Jochem van den Hoek om het leven. De 28-jarige coureur uit Werkendam crashte in de ochtenduren en overleed aan zijn verwondingen. Deelnemen aan de Isle of Man TT was voor Van den Hoek jaren lang een droom. In 2016 was het eindelijk zo ver en maakte hij in druk tijdens zijn eerste optreden op het eiland in de Ierse Zee. Van den Hoek, die al jaren voor het team Performance Racing Achter hoek reed, was een echte road racer. Eén van zijn bijnamen was Sjakie Spektakel. Het parkoers van de Isle of Man TT wordt als levensgevaarlijk be schouwd, vanwege de vele obsta kels zoals rotondes, trottoirban den, stenen muren, heggen en ge bouwen. Sinds 1983 kwamen bij iedere editie één of meerdere deelnemers om het leven. „Ik bekeek de wedstrijd via in ternet en zag op een gegeven mo ment dat Jochem stil bleef staan op een punt", aldus Fredriks. „Daarna volgde geen bericht. Meestal wordt meteen gemeld wat de reden is. Nu bleef het ake lig stil." Fredriks en Van den Hoek stre den in mei nog tegen elkaar tij dens wedstrijden op circuit De Varsselring in het Gelderse Hen gelo. Ze kwamen elkaar daar vier keer tegen. In twee wedstrijden bij de Superbike, meetellend voor het Nederlands kampioenschap in de BeNecup. En daarna in twee wedstrijden meetellend voor de Meestal wordt meteen gemeld wat de reden is. Nu bleef het akelig stil titelstrijd bij de IRRC (Internatio nal Road Racing Championship). Fredriks en Van den Hoek hadden al afgesproken om samen naar de volgende IRRC-wedstrijd in het Finse Imatra te reizen. Fredriks weet op dit moment nog niet of hij eind juli af zal reizen naar Fin land. „Dit is toch wel keihard bin nengekomen", aldus Johan Fre driks. „Dit moet ik eerst maar eens een plek zien te geven." Een groot deel van de eerste selec tie en een deel van de tweede se lectie zal deelnemen aan deze 1455 kilometer lange roadtrip. De reis kwam tot stand door een sup porter van SDO'63, die een do mein bezit in Massa Marittama. „We zijn bij hem en zijn vrouw te gast en trainen bij de plaatse lijke club ASD Massa Valpiana", vertelt SDO'63-speler Ruud van Driessche. „Wellicht dat er een uitwisseling tot stand kan ko men." De spelers van SDO'63 spelen in Italië ook een wedstrijd, gaan er mountainbiken én cultuur snui ven. Na terugkomst wordt de voorbereiding op woensdag 2 au gustus in Nederland hervat. De nieuwe trainer Dimitri Goossens sluit dan ook bij de groep aan. dinsdag 13 juni 2017 ik is winnen lastig nadrukkelijk zien. foto gregoryvan gansen/photonews Jasha van Landschoot uit Mal- degem was zondag goed op dreef met de vosruin Inspector van den Groenen Boomgaard. Van Landschoot won de klasse Z2 tijdens de dressuurwedstrijd van de PSV Hulst. Lucien Roelandt Clinge Herman Heuvink 's-Heerenhoek -Johan Fredriks Bij Johan Fredriks, hier op archiefbeeld, zit de schrik er goed in na het vreselijke ongeluk op Isle of Man. fotojohanvan derheijden De voetballers van zondag-vijf- deklasser SDO'63 uit Lams- waarde strijken van 22 tot en met 30 juli neer in Italië. In het Toscaanse Massa Marittama gaan ze de basis leggen voor het nieuwe voetbalseizoen 2017/2018. Juriën Dam Lamswaarde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61