:«1HNS il 4 Gezond blijven, opvoeden: we zijn er elke dag mee bezig. Wat leerde u van het leven en zou u anderen willen meegeven? Vandaag: Maarten (31) en Lydia (36) Timmerman en hun kinderen Hennelien (6), Deborah (4) en Dinah (1) uit Veere. Waardeer watje hebt Maarten: „Het christen-zijn is een rode draad in ons leven. We hebben alles gekregen: onze kinderen, ons huis. We verwachten een vierde kindje en zien dat als een kostbaar geschenk. We kloppen niet op onze borst, zo van: 'Kijk, wij zijn christe nen'. Maar we hopen wel dat we het in kleine dingen mogen doorgeven. Daarom is het fijn dat we in onze bed and breakfast mensen kunnen ont vangen en ontmoeten." Lydia: „Het is voor ons belangrijk om eenvoudig te leven en om dat wat we hebben te waarderen. We genieten van de kleine dingen. Een broodje eten in de tuin is al leuk. Ik merk dat kinderen soms al erg gericht zijn op 'iets doen' of 'iets willen'. Wij leren onze dochters dat ze niet gelukkig worden van een dure fiets." Leer van elkaar Maarten: „Als je een B&B hebt, zit ten de gasten op je lip. We verstop pen ons niet, de mensen krijgen goed mee hoe wij hier leven." Lydia: „We forceren niets, maar re gelmatig lopen gesprekken toch uit op ons geloof. De meeste mensen hebben er respect voor. Het scheelt dat ze van tevoren weten dat ze bij ie mand thuis logeren." Maarten: „Je hoopt dat mensen wat van je mogen leren, maar wij leren nog meer van anderen. We krijgen gasten van over de hele wereld. Rei zen is een hobby van ons en speelt een grote rol in hoe we naar het leven kijken. We zijn al op veel plekken in de wereld geweest en worden overal altijd hartelijk ontvangen. Het geeft voldoening dat we dat nu terug kun nen doen. Alle gasten zijn dolen thousiast, iedereen praat goed over Zeeland. We vinden het leuk dat an deren ook zien hoe mooi het hier is." Toeval bestaat niet Maarten: „We komen zelf uit mid den-Nederland, maar kwamen in Zeeland vaak op bezoek bij vrienden. Toen we hier naar een boerderij gin gen kijken die te koop stond, raakten we de weg kwijt en kwamen op dit erf terecht. De bewoners ontvingen ons ontzettend hartelijk." Lydia: „Dit erf stond niet eens te koop. De bewoners dachten er wel over om weg te gaan, maar vonden het lastig omdat het hier zo mooi is. Daarnaast hoopten ze dat er twee ge aJraiigSl zinnen in de boerderij zouden ko men wonen." Maarten: „Nu wonen wij er en mijn zus woont met haar gezin aan de an dere kant van het huis. We hebben de overtuiging dat het op onze weg is geplaatst. Het heeft zo moeten zijn." Wees consequent Maarten: „Wij hebben geen druk van kinderopvang. We zijn bevoorrecht dat we onze dochters maximale aan- Als de kinderen na school thuiskomen, is er een moeder die op hen wacht DE FAMILIE dacht kunnen geven. Als de kinderen na school thuiskomen, is er een moe der die op hen wacht. We vinden het belangrijk dat er aandacht is voor een kind en dat het niet van hot naar her wordt gesleept." Lydia: „Ik heb dat van thuis uit mee gekregen. Wij waren met z'n twaal ven en mijn moeder was er altijd. 'Rust, reinheid en regelmaat', zeiden mijn ouders. Nu zie ik pas hoe be langrijk dat is." Maarten: „Consequent zijn is soms lastig, maar zeer nodig. Een kind moet weten wat wel en niet kan, an ders ben je de hele dag aan het corri geren. Maar je wilt natuurlijk niet de hele tijd 'nee' zeggen, dus soms moet je toch compromissen sluiten." Lydia: „Het ligt eraan hoe je zeifin je vel zit. Als je moe bent, is het lastig om op je strepen te staan of reageer je te fel." Maarten: „Je wilt niet altijd de strenge vader zijn. Enerzijds moet je streng en consequent zijn, anderzijds ook eens toegeven." Lydia: „Ik vind het lastig als een kind teleurgesteld is. Dan ga ik twijfelen, terwijl ik al een keuze hebt gemaakt. Maar als je dan toegeeft, maak je je zelf niet sterk." Maak een planning Lydia: „Ik heb er geen last van dat an dere mensen over ons erf lopen. Ze slapen en ontbijten hier, maar over dag zijn ze vaak weg." Maarten: „Bovendien zijn wij zelf al tijd bezig. Als je een B&B hebt, moet je goed plannen. Als je 's ochtends dinsdag 13 juni 2017 Eenvoudig leven en genieten van kleine dingen Gertie de Boey 'fSfc5: 44 —Maarten Timmerman A Maarten Timmer man (31), werkt in de overheidsbeveiliging A Lydia Timmerman (36), runt B&B Thee tuin Veere A Deborah (4) A Dinah (1) A Het gezin Timmer man ge niet van het leven buiten. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Hennelien (7), zit in groep 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46