3 it 6 6 klimt een paar keer op haar vader. Het is druk, maar het ontspoort geen moment. De kinderen blijven aardig voor elkaar, er wordt niet ge schreeuwd. Jay: „In dit huis wordt veel gepraat. Over alles. Ik wil ze stabiliteit bieden en wijsheid meegeven. Dat heb ik ook van mijn vader geleerd. We ma ken lol, zingen, doen samen gek. Een voorbeeld? Dan rijden we met z'n zessen naar het strand en maken panna's bij onbekende mensen: we schieten de bal tussen hun benen door. Dan liggen we dubbel. Of we maken een vlog. Staan we op deze ta fel te dansen en te zingen. In de buurt sta ik bekend als papa Jay." Stress Jay's dag begint vroeg. Hij staat om kwart over vijf op en doucht. Jaïro dekt altijd de tafel. Om kwart voor zeven wordt er ontbeten: pap of cornflakes. Jay smeert om zeven uur de boterhammen voor zijn kinderen, om half acht brengt hij ze naar de voorschoolse opvang, om daarna als een speer aan het werk te gaan. Aan het einde van de dag haalt hij ze weer op en kookt. En om half acht gaan de kinderen naar bed. Jay: „We gaan met z'n allen naar boven. Tandenpoetsen, praten, zingen, huilen, voorlezen en douchen." Wanneer de kinderen slapen, ruimt Jay de vaatwasser in, vouwt hij de was of doet hij de administratie. Zelf gaat hij om een uur of tien naar bed. Althans, dat probeert hij. Laatst moest hij om een uur 's nachts nog facturen versturen. Danilo voetbalt vier keer per week, Talitha zit op synchroonzwemmen en ligt vier keer per week in het zwembad. Jay brengt, Jay haalt. Altijd. Soms eten ze onderweg in de auto. Hij gaat met ze naar de tandarts, knipt hun haren. „Ik voel me soms net een octopus." Vooral Talitha vraagt vaak of ze hem kan helpen. Jay is resoluut in zijn antwoord. „Ik wil dat ze kind kan zijn. 'Ga lekker buitenspelen, papa redt het wel', zeg ik dan. Natuurlijk helpen ze me, maar alleen spelender wijs. Ruim ik de vaatwasser uit, dan laat ik ze alleen de lepeltjes pakken. Ze moeten niets. Nooit." Hij heeft het er liever niet over, Natuurlijk helpen de kinderen me, maar alleen spelenderwijs maar soms valt het leven van een al leenstaande vader hem zwaar. „Je kent ze wel: van die dagen dat alles nét niet loopt zoals je wilt. Verkeers lichten die net te lang op rood staan, kinderen die elkaar net iets vaker in de haren vliegen dan normaal. Een tijdje geleden had ik zo'n dag. Ik was bij de opdrachtgever voor wie ik twee dagen per week vloeren leg. Als een klein jongetje zat ik te huilen. Hij be greep me." Soms is er die stress. „Ik ben zzp'er. Het mag niet gebeuren dat ik geen opdrachten meer krijg. Het gaat nu goed, maar je weet nooit hoe het loopt. Daar maak ik me weieens zor gen over." Op de vraag wat er met de kinderen moet gebeuren als Jay er onverhoopt niet meer is, heeft hij nog nooit nagedacht. „Mocht het gebeu ren, dan staan er mensen klaar. Een vriend, een nichtje, mijn ouders. Het is een gedachte die ik liever niet toe laat. Er is weinig ruimte voor twijfel, ik ben een positief ingesteld mens." Lieve mensen In zijn leven gebeuren ook veel mooie dingen, benadrukt Jay. Wan neer zijn auto stuk is, mag hij die van zijn maat lenen. Een dokter uit Rot terdam, die hoorde van zijn situatie, geeft hem wekelijks een pasje van de plaatselijke supermarkt met daarop 50 euro saldo. Iemand anders stuurde Jay en zijn kinderen een week op va kantie naar Drenthe. En op kerst avond gooide een rijschoolhouder uit de buurt 250 euro door de brieven bus, zodat Jay en zijn kinderen een keer uit eten konden. Onlangs stond hij in de super markt, de boodschappen lagen op de band. Achter hem stond een man die een pak melk en een paar bananen wilde afrekenen. „Ga maar voor, zei ik tegen die man. Maar hij legde zijn boodschappen bij de mijne en wilde ook voor mij betalen. Ik kende die man niet eens. En het is echt niet zo dat wij T-shirts dragen met de tekst: wij zijn zielig." Het was (en is) overleven, maar Jay toont zich niet verbitterd. Hij heeft ontdekt dat er veel lieve mensen op deze wereld wonen. Deze week ko men zijn ouders over. Ze zullen hem helpen waar ze kunnen, weet hij. De kinderen kijken uit naar de komst van opa en oma, vlak voor Vaderdag. Misschien heeft hij dan even wat meer tijd voor zichzelf. Misschien wordt hij zelfs wel in de watten ge legd. Jay heeft geen idee wat zijn kin deren met Vaderdag willen doen. Hij kijkt om zich heen en merkt dat ze wat onrustig worden. Ze willen naar buiten. Wanneer Jay het fietsje van Felice pakt, laat Talitha stiekem een briefje zien. Dat geeft ze Jay zondag op vaderdag. Er staan heel veel hart jes op. dinsdag 13 juni 2017 GO zodat ze kunnen bewe gen en ontgiften. Als ik niet op je pijngrens zit, gebeurt er niet veel. Maar ik zorg dat je goed de deur uitgaat." Niets aan gelogen: ze voelt nog wat punten bij mijn knieën, voeten en schouders. Liggend op mijn buik strijkt ze zacht mijn rug af. Na afloop check ik in de spiegel wat ze tevreden consta teerde. Mijn ogen staan helder en energiek. - Cathérine van der Linden Sfeer in de sessie Vertrouwenwekkend. Hier staat een ervaren behandelaar die graag haar kennis deelt. Volgens mij kan de naam Chi Nei Tsang een hoge drempel opwerpen om te komen. Ontspannend Lang niet altijd en dat wordt van tevoren verteld. Goed adem halen helpt. Na afloop voel ik me kiplekker. Is er in de wc-pot nog een na-effect te zien? Zit ik niet op te wachten. Kwaliteit van behandelaar Komt kundig over. Krijgt klanten van ver. Legt uit wat ze doet op je eigen begrips niveau. Lastig te beoordelen. Prijs kwaliteit Afreizen naar Den Bosch plus de behan deling van 80 euro. Voor dat geld krijg ik ook detoxinformatie mee. Voor dat geld onder gaan de meeste men sen misschien liever een spiermassage. wi im Maartje Huibers voert een Chi Nei Tsang-massage uit. 44 —Jay Lopez V Voor zijn vijf kinde ren is Jay een baken van rust. Hun moeder komt af en toe langs. FOTO DESIREE SCHIPPERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45