Octopus-vlieger van veertig meter landt bovenop oma met kleinkind in Renesse 10 ZE IJzendijkeriaar speelt kleine rol in zaak Kasteelmoord nationale vacaturebank RENESSE - Een veertig meter lange vlieger schoot vorige week los op het Vliegerfestival in Re- nesse en landde bovenop een ouder echtpaar met hun kleinkind. De vrouw blesseerde haar teen en en kel. Ze is boos dat er niet naar hen werd omgekeken. De organisatie is zich van geen kwaad bewust. Greet Visser uit Schoonloo (Drenthe) was vorige week op va kantie in Ouwerkerk. Ze besloot met haar man en kleinkinderen naar het jaarlijkse Vliegerfestival te gaan op het strand van Renesse. „Tegen het einde, rond 15.00 uur, raakte een grote octopus-vlieger los. Hij kwam recht op ons af. Mijn man, kleinzoon (7) en ik werden er onder bedekt", zegt Greet. Ze ver loor haar evenwicht, verzwikte haar enkel en moest vanonder de immense vlieger kruipen. „Het zand zat in mijn oren, neus, overal. Het duurde wel een paar minuten voor we er onderuit kwamen." Het was een gevaarlijke situatie, volgens Visser, vooral omdat de oc topus één van de dranghekken tientallen meters meesleurde. „Het hek lag enkele meters van ons van daan. Het zat verstrikt in de vlieger zelf. Als het één van de kinderen had geraakt had het veel erger kun nen aflopen." Ze baalt vooral van de noncha lance van de organisatie. „Er werd totaal niet omgekeken naar men sen die geraakt werden door de vlieger. Wel liepen er veel mensen naar de vlieger zelf om hem in be dwang te krijgen." Het stoort haar dat ze nergens haar verhaal kwijt kon of hulp kreeg. Organisator Rob Rameau is zich van geen kwaad bewust. „Er was één Duitse vrouw die een bult had. Die hebben we vier keer hulp aan geboden, maar ze hoefde geen zorg. We hebben verder iedereen die daar zat aangesproken en hoefden niemand hulp te verlenen. We stonden zeker met vijftien mensen paraat." Volgens Rameau knapte een vei- ligheidslijn van de vlieger die daarna door de harde wind op drift raakte. „Het gebeurt wel vaker, hoorde ik van de vliegeraars, dat zo'n veiligheidslijn losraakt. Maar we hebben verder alle veiligheids instructies van de gemeente aange houden. We zijn juist erg voorzich tig" BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 PietHeinkade Wat schetst mijn verbazing? De Piet Heinkade (27 mei) niet meer toegankelijk voor publiek? Wil Vlissingen echt onder de plak zit ten van een grote scheepswerf? Of is dit enkel machtsvertoon van Damen? Laten we maar eerlijk zijn. Welke ondernemer of burger van Vlis singen krijgt een vrijgeleide van één euro om een jaar lang wat te huren gedurende 99 jaar. Dit is toch 'kapitaalsverhoging' voor Damen. Als ik mijn auto op straat wil laten staan in mijn woonwijk, kost me dat 55 euro per jaar. En dan zwijg ik nog over een ca deautje dat Damen in het verle den mocht ontvangen voor een symbolisch bedrag. Ga maar eens na wat wij burgers al betaald hebben of nog moeten betalen. Aankoop KSG-grond. Sanering KSG-grond. Sloop voormalige gebouwen en infra. Renovatie dok. Renovatie voormalige ma chinefabriek en misschien nog wel veel meer waar ik geen weet van heb. Waar stopt het? F. van Kerkvoorde Verkuijl Quakkelaarstraat 246, Vlissingen Operatie Noordzee Het plan 'Geul van de Walvisch- staart' is verdwenen achter een rookgordijn van windmolenpar ken en daarvoor aangepaste scheepvaartroutes (30 mei) in het kustgebied van de Noordzee. Als auteur van het boek Staart van de Walvis is het me nu volstrekt dui delijk waarom geen enkele stu die, gericht op meer nautische veiligheid met tegelijk grote eco nomische en ecologische winst, geen enkele kans maakte ooit te worden uitgevoerd. De winst moest komen van duurzame energieopwekking, waarbij de natuur (Natura2ooo) onderge schikt is. Daarmee is een kostbaar alterna tief voor ontpoldering in Zeeland voorgoed van het toneel verdwe nen. Opzettelijk in een donkere kast gestopt. 'Wat er niet is, kun nen we u ook niet laten zien', verklaarde commissaris van de koning Han Polman. Een eerlij ker formulering zou zijn geweest: 'Wat ongewenst is, blijft onzicht baar'. Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek De Griffioen Eigen schuld, dikke bult! Een op knapbeurt van dorpshuis de Griffioen (24 mei) te Wol- phaartsdijk gaat tonnen kosten. Nou en? De gemeente laat het onderhoud al jaren versloffen. Wie is de schuldige? In uw krant verslag van de informatieavond. Een waardeloze presentatie van een plan (=besluit)! Gebaseerd op een enquête. Helaas, door bijna niemand ontvangen, laat staan ingevuld. Na een lang betoog en voorlezen van een brief konden enkelen nog iets vragen. Vrij nut teloos, want wethouder Meeuwisse ging er nauwelijks op in. Wel komt er een gesprek over een door haar gewenste verho ging van gebruik. Volstrekt nut teloos. Want waarom meer ge bruik? De Griffioen is gezichts bepalend voor het dorp, zoals het gerestaureerde, grotendeels leeg staande stadhuis dat voor Goes is. In de Schalm een opsomming van negen activiteiten op het dorp, zes in de Griffioen! Gebruik aangetoond! Tenslotte: een tip voor B en W. Stop dit project, twee projectleiders over. Bespa ring ongeveer twee ton! Bas de Koeijer Papeweg 31, Wolphaartsdijk De zaak draait om de moord op kasteeleigenaar Stijn Saelens uit Wingene, in januari 2012. De C. is één van de vier verdachten. Hij zou tussenpersoon zijn ge weest bij het regelen van de moordenaar - een Eindhove- naar die inmiddels is overleden. Begin mei verraste de schoonvader van het slachtof fer, A.G., door te bekennen dat hij opdracht had gegeven voor de moord op zijn schoonzoon. Mede daardoor werd het ver volg van de zaak uitgesteld, tot gisteren. Zijdelings De vermeende rol van De C. kwam daar maar zijdelings aan bod. Veel meer aandacht ging naar de rol van P.S., die door op drachtgever A.G. zou zijn inge schakeld om de moord te orga niseren. Die P.S. zou weer met De C. in contact zijn getreden, maar daarover ging het gisteren nauwelijks. Dat komt De C. uiteraard niet slecht uit. Hij ontkent, en zijn advocaten wijzen er al lang op dat er geen directe bewijzen te gen hem zijn. Alleen tussenper soon P.S. zelf zegt dat hij via De C. de uiteindelijke moordenaar leerde kennen, en er zijn enkele bewijzen van telefonisch con tact tussen het duo. Tijdens de reconstructie van de moord werd De C. gisteren dan ook maar weinig ge noemd. dinsdag 13 juni 2017 Een impressie van het Vliegerfestival op YouTube, met de octo pussen. FOTO ANP WA IJzendijkeriaar E. de C. mag dan al twee jaar vastzitten in verband met de Vlaamse Kas teelmoord, naar verhouding is zijn - vermeende - rol in de zaak beperkt. Dat bleek giste ren opnieuw tijdens het ver volg van de rechtszaak rond de geruchtmakende kwestie. Martijn de Koning Brugge(B) De rechtszaak gaat vandaag verder. Je gaat solliciteren en wil het beste van jezelf laten zien. Bereid je goed voor met de hulp van onze Carrière Mentors. baan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40