Astrid Hofstede bakt ze roze Ballonvaart eindi uiteindelijk een u Stagiaire werkt in Prokkelweek samen met Zeelandia 5 Drugs in haven Vlissingen Auto op zijkant na botsing Kruimeldeeg van kanomix bestreken met een friszoet kersenlaagje. Prokkelstagiaire Astrid brouwt met bakker Martijn van Zeelandia haar favoriete koekje. Kleine brand in schuur ÜH 112 NIEUWS Een beetje van Zeelandia en een beetje van Astrid. Even husselen en dan heb je een pracht van een koek met een heer lijk smaakje. Prokkelstagiaire Astrid Hofstede uit Nieuwerkerk (19) ontwikkelde gisteren samen met bakker Martijn van Merrien- boer van Zeelandia een speciaal feestkoekje. Dat deden ze ter gelegenheid van de tiende editie van de Nationale Prokkelweek. Een Prokkel staat voor een prikkelende ontmoeting tussen iemand met een verstande lijke beperking en iemand zonder. Dat gebeurt onder meer door mid del van prokkelstages. Ook het Zierikzeese bedrijf in bakkerij grondstoffen Zeelandia doet daar - nu voor het derde jaar - aan mee. Bij wijze van inspiratie bezoch ten bakker Martijn en stagiaire Astrid, voor ze de bakkerij indo ken, eerst de koekjesafdeling van de plaatselijke supermarkt. En ook onderweg op straat keken zij goed om zich heen. „Ik vind roze een mooie kleur", vertelt Astrid - die ook prompt een pak felroze ge kleurde koeken tot haar favoriet bestempelde. Op straat was het een weelderig bloeiende petundie Zij leert van ons maar wij leren ook van Astrid haar aandacht trok. Samen met de bakker bedacht ze daarom een bloemvormige koek met een roze laag en een hart van witte choco lade. „Een koekje met een vleugje Astrid", zegt marketing- en com municatiemedewerker Angelique den Boer van Zeelandia Neder land. Met een leuke kleur, oordeelt Astrid over haar eigen baksels. „En het is heel lekker", proeft ze- tus sen het bakken door - voor. De koeken worden deze hele week verkocht bij kadoshops an nex lunchrooms De Punt in Zie rikzee en Nummer 9 in Goes, in de lunchroom van de Victoriakliniek en bij ijssalon Capri in Zierikzee. De opbrengst is deels bestemd voor de stichting Prokkel. Omdat prokkelen een mooi initiatiefis en Zeelandia een maatschappelijk be trokken bedrijf, lichten Den Boer en Van Merrienboer hun jubile- umkoekactie toe. Maar ook omdat het om écht prikkelende ontmoetingen gaat, vertelt de bakker. „Als Astrid dan zo naar die bloemetjes kijkt, dan zorgt ze voor inspiratie. Zij leert van ons maar wij leren ook van Astrid. Daarom is dit zo leuk". r dan tweeduizend vluchten uniejjfcbelevenis. Ik ben dc n teller heb jsjsjaq. Dankzij piloQm.^fil^^^E^liep aring konden we onze tocht heeft gevaren. Zo'n vaart is Maldou (37) deed zijn verhaal tegen Het Laatste Nieuws. De ballonvaart begon in Blankenberge en had het gezelschap naar Maldegem moeten voeren: een vlucht van zo'n 20 kilo meter. Door een sterke zeebries vloog de ballon echter plotseling boven zee. Selfies „Ik ben dan maar selfies beginnen te nemen om iedereen gerust te stellen", lacht Jo. „Paniek aan boord? Neen, iedereen is eigenlijk vrij rustig gebleven. Ik zou willen zeggen dat het een geluk is dat we dit avontuur nog kunnen navertel len, maar concreet gevaar was er nooit." „De voorspelde westenwind ver anderde tijdens het opstijgen plots in een zuidwestenwind", vertelt Maldou aan Het Laatste Nieuws. „Ik probeerde nog hoger te gaan om in een andere luchtstroom te geraken, maar dat was nog erger. De enige optie was om op 300 meter hoogte koers te zetten richting Vlissingen. Onderweg hebben we van de nood een deugd gemaakt en genoten van het uitzicht. Zeg nu zelf: het zijn toch fantastische foto's", glundert Madou terwijl hij zijn gsm boven haalt" Hulpdiensten De ballonvaarder zegt dat hij al na enkele minuten wist dat hij op koers zat in de richting van Vlissin- dinsdag 13 juni 2017 PC VLISSINGEN-OOST In de haven van Vlissingen-Oost zijn gisteren drugs gevon den in een container. Hoe veel kilo drugs het betreft is nog niet bekend. De poli tie is een onderzoek ge start. De vondst is gedaan bij de haven van Nieuwdorp. De politie zou samen met de douane en recherche voer tuigen controleren rondom de Bijleveldhaven op het bedrijventerrein van Kloos terboer. TERNEUZEN Twee auto's zijn gisterochtend op el kaar gebotst in Terneuzen. De klap was zo zwaar dat één van de auto's op zijn zijkant belandde. De be stuurder van die auto is naar het ziekenhuis ge bracht. Het ongeluk ge beurde rond 11.45 uur op de kruising van de Guido Gezellestraat met de Hoofdweg. Een rode auto knalde tegen de bestuur derskant van een grijze auto aan (foto). Die sloeg vervolgens om en belandde op zijn zijkant. Beide be stuurders zijn nagekeken en behandeld door ambu lancepersoneel. Over de ernst van de verwondingen is niets bekendgemaakt. Esme Soesman Zierikzee - Martijn van Merrienboer, bakker bij Zeelandia YERSEKE In een schuur bij een woning aan de Groe- ninx van Zoelenstraat in Yerseke heeft gisteroch tend kort brand gewoed. Er raakte niemand gewond. Twee brandweerwagens van de blusposten Wemel- dinge en Yerseke waren ter plaatse. De brand werd om 11.15 uur gemeld. Een klein half uur later had de brand weer het vuur onder con trole en werd het sein 'brand meester' gegeven. In de schuur waren volgens de Veiligheidsregio Zee land 'enkele vierkante cen timeters' asbest aanwezig. Er was geen risico voor de omwonenden, meldt een woordvoerder. De oorzaak van de brand is niet be kend. .eelandia Bakker Martijn en stagiaire Astrid met de roze koeken die ze samen maakten, foto marieke mandemaker VLISSINGEN Ballonvaarder Jo Maldou uit Eeklo denkt met een glimlach terug aan het avontuur dat hem met zijn zes passagiers zaterdag deed belanden in de Vlissingse wijk Lammerenburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35