25 Sanchez blijft bij Astana Matthews pakt etappe en trui Nadal vreest knie op gras Duikeling voor Bertens Voor net eerst in vier jaar won Arantxa Rus gisteren weer eens een WTA-wedstrijd. In Rosmalen. „Ik weet dat ik het niveau nog heb." Winnen van de nummer 36 met goed spel, dat had ze nodig Het was, met enig ge voel voor overdrijving, een ode aan Rafael Nadal. Arantxa Rus, ook een linkshander, ging bij haar winnende punt voor een forehand langs de lijn. En be sliste met die harde klap haar eer- sterondepartij op het Rosmalense gras. Maar aan het gemoed van Rus valt meestal bar weinig af te lezen. Niet euforisch na een overwin ning, geen frustraties na een ze perd. Dus ook na haar eerste WTA-zege sinds juli 2013 bleef de Delftse onderkoeld. „Het is fijner om een rondje op WTA-niveau te winnen dan in een challenger", zei ze. Rus is op dit moment de num mer 183 van de wereld en kreeg op het laatste moment een wildcard voor de Ricoh Open. Ze betaalde die terug met een prima zege op Timea Babos, de als zesde ge plaatste Hongaarse: 5-7 6-2 6-3. Vier jaar geleden stond ze in Bad Gastein in de kwartfinale. Daarna werd het snel stiller. Rus belandde langzaam maar zeker in een neer waartse spiraal van blessures, te genvallende resultaten en een da lend zelfvertrouwen. Want dit is toch echt dezelfde Rus als het 20- jarige talent dat in 2011 op Roland Garros voor een enorme stunt zorgde door Kim Clijsters in de tweede ronde uit het toernooi te slaan. Een jaar later gevolgd door een vierde ronde in Parijs en een derde ronde op Wimbledon. Aan Rus, die op dat moment de top 50 naderde, zou Nederland veel ple zier gaan beleven. Of dat als lang geleden voelde, was gisteren de vraag aan Rus. „Het is een tijdje geleden, ja." Eredivisie Vorige maand stond ze eindelijk weer eens op de drempel van een grand slam, Roland Garros. In de laatste kwalificatieronde had ze tegen landgenote Quirine Le- moine twee matchpoints, maar verloor de partij. „Gelukkig kon ik snel in de eredivisie gaan spelen en ben ik er niet in blijven hangen. Ik ga ook niet gefrustreerd naar Roland Garros kijken op tv, ofzo. Ik heb wel wat beters te doen." Rus, die eind vorig jaar in een interview met Helden aangaf het tennis soms helemaal beu te zijn geweest, zei nu dat de liefde voor haar sport altijd wint. „Ik vind tennis nog steeds zo leuk. En ik weet dat ik het niveau nog heb. Daarom ben ik doorgegaan." Haarhuis Fed Cup-captain Paul Haarhuis fungeerde gisteren als invalcoach van Rus, omdat haar eigen trainer Ralph Kok een operatie achter de rug heeft. Haarhuis had een rustig dagje, hij werd niet één keer de baan opgeroepen. „Aran stond goed op de baan, rustig, met de juiste focus. Ook na het verliezen van de eerste set hield ze vast aan haar plan, dus ze wist dat het goed zat. Vond ik mooi om te zien." Haarhuis zag Rus afgelopen ja ren worstelen. „Als je geen wed strijden wint, heb je geen vertrou wen. Dat gaat knagen. Als je dan ook nog niet altijd voluit kan trai nen door blessures, wordt het mentaal zwaar. Dit moet haar een boost geven. Dat je weer een keer ziet waarvoor je alles doet en laat." Hij maakte wel een voorbehoud. „Dit is een momentopname, de eerste wedstrijd op gras na een lang gravelseizoen. Eén gewonnen partij maakt natuurlijk niet dat ze nu helemaal terug is. Maar winnen van de nummer 36 van de wereld, met goed spel, dat had ze nodig." WERELDRANGLIJST PROGRAMMA EN UITSLAGEN dinsdag 13 juni 2017 WIELRENNEN De Spaanse wielrenner Luis León San chez rijdt ook de komende twee jaar voor Astana. De 33-jarige coureur ver lengde gisteren zijn con tract bij de ploeg van de Kazachse teambaas Aleks- andr Vinokoerov. Sanchez rijdt sinds 2015 voor Astana, nadat hij tussen 2011 en 2013 in Neder landse dienst had gereden voor de toenmalige Rabo- bankploeg. De Spanjaard won onder andere twee etappes in de Tour de France voor de Rabo's, nadat hij eerder ook al twee ritten in Frankrijk had gewonnen. WIELRENNEN Wielrenner Michael Matthews (foto) van Team Sunweb heeft gisteren de derde etappe in de Ronde van Zwitser land gewonnen. De Austra lische teamgenoot van Tom Dumoulin kwam na 159 ki lometer de lastige slotkilo- meter in de Zwitserse hoofdstad Bern goed door en was in de sprint de Slo veense wereldkampioen Peter Sagan van Bora en de Duitser John Degenkolb van Trek te snel af. Matt hews is ook de nieuwe lei der in Zwitserland. De Zwitser Stefan Küng raakte zijn leiderstrui kwijt. Matt hews' teamgenoot Dumou lin staat nu op tien secon den tweede. TENNIS Rafael Nadal is minder zeker van succes op Wimbledon. Spelen op gras is een stuk lastiger voor hem met zijn zwakke knie, zei de Spaanse ten nisser een dag na zijn tiende overwinning op Ro land Garros. „Sinds 2012 heb ik problemen met mijn knie en is het tennissen op gras moeilijker voor mij. Dat komt door de lagere li chaamshouding, je hebt minder stabiliteit. Ik moet echt afwachten hoe de knie zich gedraagt", aldus de 31-jarige, die niettemin het Londense grand slam al twee keer won. „Ik moet me sterk voelen, krachtige benen hebben. Als ik pijn voel in mijn knie, is het on mogelijk goed te spelen." Arantxa Rus duikt op met knappe zege Rik Spekenbrink Rosmalen Kiki Bertens heeft een forse duikeling ge maakt op de wereld ranglijst bij de vrou wen. De Wateringse zakte van de 18de naar de 27ste positie. Ze le verde veel punten in door haar matige op treden op Roland Gar ros. Bertens werd al in de tweede ronde uit geschakeld. Vorig jaar had ze nog de halve fi nales bereikt. De Letse winnares Jelena Osta- penko steeg met stip van de 47ste naar de 12de plaats. Rafael Nadal is dankzij zijn tiende zege in Parijs gestegen van de vierde naar de tweede plaats op de wereldranglijst. Programma Ricoh Open, Nederlanders vandaag: 11.00 uur, baan 1: Richel Hogenkamp - Mandy Mi- nella (Lux) 12.30 uur, Centre court: Robin Flaase - Daniil Medvedev (Rus) 14.30 uur, Kiki Bertens- Andrea Petkovic (Dui) Uitslagen, Ricoh Open. Mannen, eerste ronde: Cilic (Kro/1) bye, Pospisil (Can) - T. Griekspoor (Ned) 7-5 6-1, Seppi (Ita) - Ito (Jap) 6-3 3-6 6-3, A. Zverev (Dui/2) bye, Karlo- vic (Kro/3) bye, Muller (Lux/4) bye, Mahut (Fra/7) - Novikov (VSt) 6-3 6-4, Bedene (Gbr/8) - Istomin (Oez) 3-6 6-2 6-1 Vrouwen, eerste ronde: Krejsova (Tsj) - Jankovic (Ser) 6-3 7-5, Tsurenko (Oek/7) - Mertens (Bel) 6-4 6-1, Rus (Ned) - Babos (Hon/6) 5-7 6-2 6-3 Sunweb Paul Haarhuis, Fed Cup-captain

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28