Lijntje tussen hype en vooroordelen Ajax-aanvoerder Klaassen kiest met transfer 22 'Nadal heeft het mij voorgedaan' Davy Klaassen (24) wilde pas vertrekken bij Ajax als hij er écht klaar voor was. Dat moment lijkt nu gekomen. Is de op handen zijnde transfer naar het Engelse Everton een goede match? Kort Hart moet plek afstaan De Engelse doelman Joe Hart (foto) moet vanavond in de oefeninterland tegen Frank rijk zijn basisplaats afstaan. Bondscoach Ga- reth Southgate kondigde aan dat Tom Hea- ton (Burnley) de eerste helft zal keepen, Jack Butland (Stoke City) verdedigt na rust het doel van de Engelsen. Volgens Southgate heeft dat niets te maken met de twee tegen treffers die Hart zaterdag incasseerde tijdens de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Schot land (2-2). „Ik was sowieso al van plan om tegen Frankrijk onze twee andere keepers een kans te geven", zei Southgate. AC Milan presenteert Silva AC Milan heeft gisteren met André Silva al de vierde aanwinst voor volgend seizoen vastgelegd. De Portugese spits komt over van FC Porto. De 21-jarige Silva maakte afge lopen seizoen zestien doelpunten in de Por tugese competitie. Valbuena naar Fenerbah$e De Franse international Mathieu Valbuena (foto) verhuist van Olympique Lyon naar Fenerbahce. De 32-jarige middenvelder liet dat gisteren weten. Valbuena speelde twee seizoenen voor Lyon, waarmee hij dit jaar als vierde eindigde in de Franse competitie en in de halve finales van de Europa League werd uitgeschakeld door Ajax. Flitsen Moon Malone V.d. Sar Quote van de dag Of de voetbalsters volgende maand tijdens het EK favoriet zijn? In de dug-out langs het trainingscom plex van de KNVB in Zeist herhaalt bondscoach Sarina Wiegman het beladen woord eens. Favoriet. „Grappig hoe dat werkt", zegt ze. „Een toernooi in eigen land ver sterkt dat gevoel altijd een beetje, hè. Terwijl het inhoudelijk natuur lijk geen argument is." Maar begrijp haar goed. Dat de Nederlandse vrouwen deze zomer in de eigen stadions spelen, vindt Wiegman alleen maar mooi. Zeker omdat de drie poulewedstrijden te gen Noorwegen, Denemarken en België al uitverkocht zijn ook. „Duitsland heeft de laatste zes EK's gewonnen, dus dan is het gek om te roepen dat wij favoriet zijn." Wiegman snapt het donders goed: een groot toernooi kan in Ne derland een regelrechte hype wor den, maar óók een pijnlijk moment. i Een groot toernooi in Nederland kan een hype worden, maar óók een pijnlijk moment Zo vlak na de verloren Europa-League finale tegen Manchester Uni ted in Stockholm zal het vorige maand on getwijfeld door het hoofd van Davy Klaassen zijn geschoten: is dit het einde van mijn Ajax-tijd? Zonder hoofdprijs als aanvoerder van de club waar hij zo'n beetje heel zijn leven speelde. Met de op handen zijnde transfer naar het Everton van manager Ronald Koeman is het antwoord 'ja'. De laatste weken liet de aanvoerder van Ajax al door schemeren klaar te zijn voor een club in het buitenland, een nieuwe impuls voor zijn carrière. Terwijl hij al die transferperiodes daarvoor juist zo stellig was: nee, ik ben er ge woon nog niet klaar voor. Een ge voelskwestie. Krachtpatser Past de Premier League, de meest aansprekende competitie van Eu ropa, bij het type Klaassen? De vleesgeworden allrounder met een extra paar longen, maar niet met een de grootste krachtpatser. Juist op dat vlak valt veel te winnen om de transfer tot een succes te maken, stelt oud-keeper Sander Wester- veld, die even bij Everton onder contract stond, maar de compe titie vooral kent van zijn pe riode bij rivaal Liverpool. „Het gaat om de balans tussen fy sieke kracht en voetbalintelligentie. Het is allang niet meer alleen beu ken in de Premier League. En in dat profiel past Klaassen natuurlijk perfect. Dat heeft hij de laatste jaren als absolute leider van Ajax wel be wezen. Alleen nu komt het erop aan of hij die extra stap gaat zetten. De wedstrijden zijn zoveel intenser en frequenter. Maar daar heeft hij wel de mentaliteit voor. Bovendien: ei genlijk is dat het makkelijkste van zo'n enorme stap. Kijk, als je het tactisch of technisch niet redt, houdt het gewoon op. Je lichaam sterker maken is een mentale kwes- dinsdag 13 juni 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Iran heeft zich maandag als tweede land, na Brazilië, geplaatst voor het eindtoernooi om de wereldtitel volgend jaar in Rusland. De ploeg van bondscoach Carlos Queiroz was in Teheran met 2-0 te sterk voor Oezbeki stan. De Spaanse verdediger Jesüs Vallejo (20) heeft afscheid genomen bij Eintracht Frank furt. De Duitse club laat hem met pijn in het hart terug naar Real Madrid gaan. Hij werkte op huurbasis een sterk seizoen af bij Ein tracht. Hij krijgt bij Real een kans, ook om het vertrek van routinier Pepe op te vangen. GO De Zuid-Kore- aanse presi dent Moon Jae-in wil samen met Noord-Korea en andere lan den in de regio het WK voetbal van 2030 or ganiseren. Moon deed de belofte meer toenadering te zoeken tot Noord-Korea. Wijnaldum als Dion Malone (foto) zet zijn loopbaan mo gelijk voort in Israël. De 28- jarige midden velder kan te kenen bij Ironi Kiryat Shmona, dat eerder al Excelsior-spe- ler Hasselbaink aantrok. II Joe van der Sar slaat zijn vleugels uit. De zoon van oud doelman Edwin van der Sar verhuist van de jeugd van Ajax, waar hij weg moest, naar ADO Den Haag. - Roger Federer ziet Nadal als inspirator na zijn tiende zege op 'RG'. Het inspireert de Zwitser op weg naar Wimbledon. O a <0 Over ruim een maand begint het EK voor vrouwen. In eigen land nog wel wacht een schone taak voor de Oranjevrouwen. Los van de titel staat ook reputatie en acceptatie op het spel. Daniël Dwarswaard Zeist Daniël Dwarswaard Amsterdam Toen Davy Klaassen als 11-jarig jon getje in 2004 jeugdspeler van Ajax werd, was Ronald Koeman hoofdtrainer in Amsterdam van het eerste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25