m It Takes 2-winnares Bibi neemt single op TJT 99,-JJ) STEDENTRIPS :pM "V 1 ALTIDD INCLUSIEF N^wwWV j Effeweg.nl/summer of bel 0529 - A6 96 67 21 VANAF 4 DAAGSE 1 ■Ml illMi rockgroepen als Yes." De symfonische rock werd het handelsmerk van Kayak. Het zou zich later uiten in complete rockopera's. „We traden zeker in Nederland bui ten de gebaande paden. In het begin waren we vooral verbaasd dat onze platenmaatschappij en manager Frits Hirschland zoveel in ons zagen. We werden in glitterpakken gestoken, moesten naar Groot-Brittannië en de VS. We zouden groot worden, zoveel was zeker. „Wij waren in onszelf gekeerde mu zikanten, hier waren we nooit mee bezig geweest. Ook jaren later, in 1979, toen ons album Phantom of the Night platina werd, was ik oprecht verrast. Ik vind het heerlijk om mu ziek te schrijven en te spelen, de rest interesseert me weinig. Al vind ik het fantastisch dat platenmaatschappij Universal het initiatief heeft geno men om ons oeuvre uit te brengen." Kayak ging tot ongenoegen van Scherpenzeel, die een diepgewor telde vliegangst kent, trans-Atlan tisch. „We vlogen een keer terug uit Los Angeles toen ik besloot dat ik nooit meer in een toestel zou stap pen. Vliegen: ik was er twee weken tevoren en twee weken daarna mee bezig. Slopend." In 1992 zou hij met Earth Fire af reizen naar Ghana. „Ik hoopte vurig dat het niet zou doorgaan. Dat ging het ook niet, al was de reden ver schrikkelijk. Twee dagen voor ons vertrek voltrok zich de Bijlmerramp. Omdat veel in ons land wonende Ghanezen omkwamen, werd het op treden afgelast. Het was mijn geluk bij een afschuwelijk ongeluk." In zijn lange carrière (inmiddels 50 jaar) heeft Scherpenzeel alle clichés in de popmuziek aan den lijve onder vonden: een manager die het niet zo nauw nam met de boekhouding, conflicten binnen de band (zanger en drummer Max Werner begon een so locarrière en scoorde met Rain in May een wel erg op Phil Collins In the Air Tonight gelijkende hit), grote succes sen en perioden van vergetelheid. Scherpenzeel, getrouwd met tekst schrijfster en zangeres Irene Linders, is vader van twee volwassen dochters en grootvader van drie kleinkinde ren. „Familieleven is heerlijk en ik ge niet ervan, maar er gaat niks boven het componeren en uitvoeren van muziek. Dat laatste is er niet gemak kelijker op geworden: als je niet in de stal van Joop van den Ende of andere grote impresariaten zit, is de spoeling voor theatrale producties dun. Maar we zijn met Kayak altijd stug doorge gaan. Voor onze rockopera's leenden we decorstukken en kleding van theatergezelschappen waarvoor ik schreef. Dan stond onze tourmanager vlak voor aanvang nog te timmeren. Dat had toch ook iets heel moois." Familieleven is belangrijk en ik geniet ervan, maar er gaat niets boven muziek Voor de realityster, bekend gewor den door Oh Oh Cherso maar inmid dels een van de bekendste vlogsters van Nederland (178.000 volgers), breken er drukke tijden aan. „Vol gende week zit ik om tafel met RTL om te praten over een nummer dat ik wil uitbrengen. RTL gaat me daarbij helpen. Zij kunnen dat dan gebruiken voor tunes voor hun pro gramma's." De single is een van de uitvloeisel van It Takes 2. Bibi staat al onder contract bij RTL voor het online- platform Concentrate Velvet en heeft een eigen YouTube-kanaal, maar wil door als zangeres. „Dit is een nieuw begin." Zingen deed Bibi Breijman altijd al en in 2014 deed ze mee aan de au dities van The Voice Of Holland. Geen van de stoelen draaide en dat hakte erin. „Dat is ook de reden dat ik 'ja' heb gezegd tegen It Takes 2. Het was een kwestie van durven en mijn zelf vertrouwen overwinnen. Dat is gelukt. Dit is mijn revanche op The Voice." Ze dankt haar coach Waylon die bij The Voice ook al een winnares (Pleun) afleverde en met wie ze contact blijft houden. „Ik heb veel geleerd van hem en hij heeft me aangeboden om te helpen met nummers schrijven." Afhankelijk Het grote moeten is eraf. Bibi wil haar muziek op haar eigen popu laire YouTubekanaal uploaden. „Daar kan iedereen gewoon mijn nummers beluisteren. Ik wil niet afhankelijk zijn van mensen die mijn plaatje moeten draaien", aldus de Haagse. „Vorige week kwam ik Nick en Simon tegen bij RTL Late Night. Zij zijn ook een eigen kanaal begonnen. We spraken ook over eventueel samen iets doen. Dat is geweldig. Door It Takes 2 kwam ik ook in contact met het boekings kantoor van Nielson en Waylon. Daar heb ik binnenkort een gesprek. Optreden lijkt me echt te gek, maar ik zie wel wat er op me afkomt." - 3 hotelovernachtingen - 3 maal ontbijt - Begeleiding door uw chauffeur/reisleider - Vervoer per luxe touringcar Opstapplaatsen in heel Nederland! Stedentrip Praag va. €99,- A daagse stedentrip Stedentrip Luxemburg va. €129,- A daagse stedentrip |9fc Stedentrip Parijs va. €139,- A daagse stedentrip Stedentrip Berlijn va. €149,- A daagse stedentrip H L,fe' ft -i i .J.U *-• -> g in f l i v»» Stedentrip Londen va. €179,- A daagse stedentrip Stedentrip Kopenhagen va. €179,- A daagse stedentrip dinsdag 13 juni 2017 —Ton Scherpenzeel FOTO CONSTANCE ZWERUS Bibi Breijman had zich verslapen, de ochtend na de overwinning in It Takes 2, waarin zij in de finale Tooske Ragas had verslagen. „We hebben een klein feestje gevierd", verex- cuseert de Haagse glimla chend. „Mijn moeder had champagne gehaald en het is laat geworden." Dennis Jansen VERTREK: 16, 19, 22, 25, 28, 31 jul, 3, 9, 1 2, 18, 21, 24 aug VERTREK: 14, 22, 28 jul, 11, 18 aug ij V VERTREK: 1, 7, 10, 1 3, 1 9, 25, 28, 31 jul, 3, 9, 12, 18, 21, 24 aug VERTREK: 1, 7, 10,13, 19, 22, 28, 31 jul, 3, 9,12, 18, 21, 24 aug VERTREK: 1, 7, 10,13, 22, 25, 28, 31 jul, 3, 9,12, 18, 21, 24aug 1 VERTREK: 1, 7, 13, 19, 25, 31 jul, 3, 9, 12, 18 aug Alle fouten voorbehouden. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. (j?>)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24