Geflanst 20 MEE ANGELA Floortje wint met 'Syrië' Vaak schreeuwt de tv in deze periode om een smalend stukje dat de zomerva kantie duidelijk alweer begonnen is in Hilversum, terwijl de gewone sterveling nog weken moet wachten tot hij de caravan achter de auto mag haken. Maar dit jaar is alles an ders, het dendert maar door op de buis. Zo zeer zelfs, dat ik nog amper heb gemerkt dat DWDD is gestopt. En dan moet in juli de piek nog komen: een onvervalste strijd om de kijker tussen de pu blieke omroep, RTL en SBS op de latere avond met live-tv. De Avondetappe, Tour du jour, Ji- nek, een zomerse versie van RTL Late Night met Beau van Erven Dorens, een tweede edi- SOAP tie van Boulevard en natuurlijk good old Hart van Nederland en Shownieuws. Kayak, Nederlands eerste symfonische rockformatie, peddelt nog altijd voort. De cd-box Journey through time, die vrijdag verschijnt, geeft een compleet overzicht van het werk van de groep, waarvan toetsenspeler Ton Scherpenzeel de constante vormt. GTST wordt tijdschrift Ik had dus niet gedacht dat ik het woord 'komkommertijd' deze zomer snel zou ge bruiken. Maar ik ontkom er niet aan. Want bij De Kleine Lettertjes, de nieuwe zaterdagavond show van Jörgen Raymann op NPO1, knip pert de term nog net niet in neonkleuren in beeld. Dit is zo'n voorbeeld van te haastig in elkaar geflanst amusement, dat ik tegenwoordig he laas vaker tegenkom bij de publieke omroep. Het programma wekt de indruk dat het niet te veel mocht kosten en half af op het scherm is gekwakt in de veronderstelling dat er toch niemand kijkt. Wat feitelijk klopt, maar dat komt toch echt door de geboden kwaliteit. Terwijl het uitgangspunt best aardig is: het is een soort Dit Was Het Nieuws, met twee vaste cabaretiers en twee gasten, alleen hebben nieuwsgebeurtenissen en krantenkoppen plaatsgemaakt voor juridische vraagstukken. Heel publiek verantwoord, want daar steken de kijkers wat van op. Alleen schort het jam merlijk aan de uitwerking. De kwesties zijn vaak te dun om een dis cussie op gang te brengen. Waarom mag een massagesalon geen happy ending aanbie den? Tja, wat kun je dan verzinnen? Omdat ze daar een vergunning voor nodig hebben mis schien? Ja hoor, dat is het goede antwoord, al dus de ingevlogen rechter. In een poging er nog iets van te maken, pro beren de aanwezigen elkaar krampachtig af te troeven met geestige opmerkingen. Alleen, écht grappig is het al weken niet. Dan ga ik toch spontaan verlangen naar de zo veelste herhaling van Ik Vertrek. Quote van de dag 'Ik wil natuurlijk niet afgaan voor een stel 11-jarige snotneuzen' Youp van 't Hek, componeerde hij filmmuziek en schreef hij muziek voor talloze jeugdtheatergezelschap pen. „Ik word binnenkort 65, maar voel me allesbehalve AOW'er. Het idee dat je iets kunt maken dat er nog niet is, heeft me vanaf mijn jeugd ge fascineerd. Dat is mijn drijfveer als musicus en componist. Zolang ik die inspiratie houd, blijf ik muzikant." Kayak werd opgericht in 1972 en kwam voort uit een scholierenband van Scherpenzeel en Koopman. „Onze vaders werkten bij de omroep. Die van Pim was slagwerker bij het Radio Filharmonisch Orkest, de mijne journalist bij de Wereldomroep." De 15-jarigen ontmoetten elkaar in de gymzaal van de volleybalvereniging van de omroep en oefenden thuis in een schuurtje. „Vooral werk van Jimi Hendrix. Pas later raakten we geïnspi reerd door werk van symfonische an de 22 hoesjes in de lij vige box met het werk van Kayak, is er één leeg. „Dat is voor ons nieuwe album dat 17 oktober verschij nt", zegt Ton Scherpenzeel (64). Waarmee de toetsenist maar wil aangeven dat Kayak nog immer bestaat. Van de oorspronkelijke symfoni sche formatie - groot geworden in de jaren 70 met hits als Mammoth, Star light Dancer en Ruthless Queen - is al leen Scherpenzeel nog over. Hij was met medeoprichter en drummer Pim Koopman (1953-2009) verantwoorde lijk voor de uiterst melodieuze en har monieuze pop van de band. Daarnaast is hij toetsenspeler bij de Britse groep Camel, maakte hij deel uit van Earth Fire, nam hij drie so loplaten op, is hij vaste componist van De symfonische rockformatie Kayak werd in de jaren 70 groot met hits als Mammoth, Starlight Dancer en Ruthless Queen, foto anp kippa TV Floortje Dessing heeft een Roo kie Award ge wonnen voor haar pro gramma Floortje Terug Naar Syrië. Het pro gramma werd gisteravond be kroond op het prestigieuze BANFF World Media Festival in Canada. Floortje laat weten 'over the moonü!' te zijn. Halve eeuw Kayak: oeuvre om in te i sten dinsdag 13 juni 2017 De RTL-soap GTST krijgt vanaf 7 juli een eigen magazine. Het blad ver schijnt vier keer om kijkers door de zomerstop heen te helpen. Everon Jackson Hooi (Bing) is hoofdredacteur, Babette van Veen (Linda) schrijft columns. 3FM-dj Frank van der Lende (28) is uitgenodigd om samen met een groep 7 uit Haarlem af te zwemmen voor zijn C-diploma. Reageren? angela@persgroep.nl Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23