Formatie wéér geklapt II Migratie blijft het struikelblok Minderheidskabinet nu toch in beeld Snoeiharde kritiek van cdk's Het platteland is een luilekkerland voor criminelen' waar agenten niet of nauwelijks komen. Als zij hun neus al laten zien, duurt het vaak lang voor ze ter plaatse zijn. Walcheren Glashandel MELIESTE In snoeiharde bewoordingen file ren twaalf commissarissen van de koning (cdk's) in een rapport de prioriteiten van de nationale po litie, die in 2013 werd gevormd. Terwijl de politie haar blik richt op steden in de Randstad, heeft de rest van Nederland het nakij ken. Zo ontstaat het 'politieloze platteland', waar blauw op straat ontbreekt, net als voldoende re cherchecapaciteit en een functio nerende waterpolitie. Criminelen kunnen zo vrijwel ongestoord hun gang gaan. Als voorbeeld noemt het rap port de vierhonderd vakantiepar ken in Gelderland. In sommige Als je als crimineel carrière wilt maken, ga je naareen landelijk gebied parken hebben criminelen vrij spel. De commissarissen spreken van sociale problematiek, illegale prostitutie en uitbuiting. „Als je als crimineel carrière wil maken, doe je er verstandig aan naar lan delijke gebieden te gaan, daar is nauwelijks politie", schrijven ze. Plattelandsregio's zien hoe 'hun' agenten worden ingezet bij landelijke activiteiten, zoals de inzet van de ME. Dat gaat dankzij de vorming van de nationale po litie zo gemakkelijk, dat activitei ten in wijken soms geruisloos worden geschrapt of lopende on derzoeken stilgelegd. Als agenten al in de platte landsregio's gezien worden, is het met zwaailichten. „Was toezicht vroeger normaal, nu is er iets als de politie langs komt." Snel zijn agenten er lang niet altijd. Doordat platte landsgemeenten vaak meerdere dorpskernen hebben, kan de aan- rijtijd in ongunstige gevallen op lopen tot een halfuur. De politie streeft ernaar in vijftien minuten ter plaatse te zijn. De waterpolitie is zo krap be mand, dat er geen enkel zicht is op georganiseerde criminaliteit in jachthavens, concluderen de commissarissen. Rotterdam heeft als enige zeehaven een eigen ha venpolitie. Terwijl de misdaad zijn weg ook naar andere havens heeft gevonden. De politie zegt binnenkort met de commissarissen van de koning te gaan praten. Het ministerie van Veiligheid en Justitie gaat niet in op de 'mening' van de commissa rissen. Het rapport kan worden meegenomen als de nationale po litie wordt geëvalueerd, laat een woordvoerder weten. 21°C Nieuwsmedia FOTO ANP/JERRY LAMPEN r* 'i<Ji>qoqei Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom Politie laat platteland iinks liggen FOTO DIRK-JAN GJELTEMA www.meliesteglas.nl Paolo Laconi Carla van der Wal Den Haag/Arnhem —Commissarissen van de koning »P13 dinsdag 13 juni 2017 Oplopende temperatuur pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1