woon square .„./Qrfti 13 KRITIEK OP NATIONALE POLITIE Commissaris van de Koning Leen Verbeek (63) van Flevoland deed onderzoek naar de ervaringen van zijn collega-commissarissen met het functioneren van de Nationale Politie. Dat leverde een kritisch rapport op. „Met ons rapport willen we de politie niet afvallen; iedereen bij de politie werkt keihard om goed werk te leveren. Onze intentie is om te benoemen wat goed gaat, maar ook scherp te benoemen wat niet goed gaat en beter moet. Met als doel dat het in de toe komst beter wordt. Dit rapport is zoals we er als commissarissen van de Koning tegenaan kijken. We hebben ons rapport overhan digd aan Wim Kuijken, voorzitter van de commissie die het functio neren van de Nationale Politie evalueert." „Sinds de oprichting van de Natio nale Politie een paar jaar terug wordt de politie erg nationaal aan gestuurd. Landelijk worden de prioriteiten gesteld, terwijl dat niet de bedoeling is. We zien dat burgemeesters hierdoor in het ge drang komen. Zij zijn verantwoor delijk voor de openbare veiligheid in hun gemeente en moeten daar over verantwoording afleggen aan hun gemeenteraad. In de praktijk zien we dat zij weinig invloed hebben op de prioriteiten van de politie, omdat die van hogerhand worden opgelegd." „Te weinig en het is bovendien erg afhankelijk van de assertiviteit van Een burger op het platteland heeft dezelfde rechten als die in een grote stad een burgemeester. Als die gemak kelijk in contact staat met de een heidsleiding en hard met de vuist op tafel slaat, wil hij nog weieens wat voor elkaar krijgen. Maar als burgemeester van een kleine ge meente sta je verder op afstand en dan is het moeilijk om je wensen- lijstje ingewilligd te krijgen. Dat zou niet zo moeten werken." „De georganiseerde misdaad ver schuift de afgelopen jaren in snel tempo naar het platteland. Tegen die groei is het landelijk gebied nu niet opgewassen; er zijn veel te weinig agenten beschikbaar. Het toezicht op het platteland schiet tekort en er is vaak sprake van lange aanrijtijden, die niet realis tisch zijn. Als een burger bij de overheid een beroep doet op be scherming, moet hij dat krijgen. Dan kan de politie niet verkopen dat ze er over een uur pas kan zijn. Dat zien we nu steeds vaker ge beuren. Vooral in de provincies in het oosten en noorden. Dat kan niet. Een burger op het platteland heeft dezelfde rechten als die in een grote stad." „Daar ga ik niet van uit. We mer ken dat ons verhaal breed gedra gen wordt. Vanmorgen kreeg ik nog een mail van Pieter van Vol lenhoven, oud-voorzitter van de Onderzoeksraad voor Veiligheid. Hij schreef dat hij ons rapport vol ledig onderstreept. Ook Wim Kuijken, voorzitter van de evalua tiecommissie van de Nationale Po litie, heeft aangegeven dat hij onze conclusies zwaar laat meewegen in zijn uiteindelijke advies aan het kabinet. Dus ja, ik ga er vanuit dat onze kritiek ter harte wordt geno men." 0 2+Hoek+2 Calabria 1^99^ Nu 899/ O Woonlandschap Verona 1>4997~ Nu 799/ 1. Elegante relaxbank in Cat. 1 Leder. Leverbaar in diverse kleuren en bekledingen. Met 2 Relaxsystemen per bank. 2. Complete hoekopstelling in Supreme inclusief alle getoonde kussens. Leverbaar in diverse kleuren, stoffen en opstellingen. Als 2+Hoek+2+Longchair: Normaal Nu 1199,-. 3. Strakke zitcombinatie in Supreme inclusief 4 sierkussens. Leverbaar in een groot aantal bekledingen en kleuren. 4. Lounge zithoek in Stofcategorie 1. Keuze uit diverse opstellingen, bekledingen en kleuren. il STÏÏïïTTjTiïïffil Da's thuiskomen! www.woonsquare.nl vertellen® dinsdag 13 juni 2017 GO 'Dat de politie er pas na een uur is, kun je niet aan de burger verkopen' Paolo Laconi Lelystad Is het daadwerkelijk zo slecht gesteld met het functioneren van de Nationale Politie? Wat is de belangrijkste kritiek? Burgemeesters hebben toch wel invloed op de lokale politie? —Leen Verbeek Jullie waarschuwen voor een politieloos platteland waar cri minelen ongestoord hun gang kunnen gaan. Is het zo erg? En nu belandt jullie kritische rapport ergens in een la en horen we er nooit meer iets van? gratis voor de deur III in alle vestigingen Bergen op Zoom Wassenaarstraat 45 - Centrum stad Eindhoven Heerlen Middelburg Nieuwegein Oosterhout Oss Maandag W. van Konijnenburglaan 1d - Woonboulevard De Kade woensdag In de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen Mortiereboulevard 12 - Woonboulevard De Mortiere De Liesbosch 70 - Industrieterrein Liesbosch Beneluxweg 3 - A27 afslag 17, naast McDonalds Frankenweg 31 - Woonboulevard Oss-Oost Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 9.30-21.00 uur Koopavond 9.30-21.00 uur Koopavond 9.30-21.00 uur Koopavond 9.30-21.00 uur Koopavond 9.30-21.00 uur Koopavond 9.30-17.00 uur ALTIJD GESLOTEN DEZE WEEK EXTRA KOOPAVONDEN TOT 21.00 UUR! <r CBW-erkend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13