m Vader en zoon komen om bij klimongeluk Man (45) zit vast om op te helderen wat er precies is gebeurd 12 UITSLUITEND: DINSDAG 13 JUNI T/M ZATERDAG 17 JUNI EXTRA KOOPAVONDEN 3/2 zits Bruce 1&99/ Nu 999,- De automobilist zit nog vast. Vol gens woordvoerder Marijke Stor van de politie in Amsterdam werkt hij goed mee met het onderzoek. „We proberen er samen met deze meneer achter te komen wat er pre cies is voorgevallen. Hoe hij onwel is geworden, wat er is voorafgegaan aan het incident. Daarom moet hij nog even vastzitten." Uit het onderzoek blijkt dat agen ten zaterdagavond met de man in gesprek waren gegaan omdat hij op een plek stond waar hij niet mocht staan. Agenten controleerden zijn identiteitsbewijs en schreven een boete uit. Daarna verzochten ze hem stapvoets door te rijden over de trambaan. Volgens agenten ter plaatse reed de man in eerste in stantie 'heel rustig en stapvoets' weg. Daarna versnelde hij echter en raakte hij de slachtoffers in een voetgangersgebied. Getuigen kwamen na het inci dent met een ander verhaal. Zij zeg gen dat de automobilist 'geïrriteerd' was, zijn rijbewijs uit de handen van een agent rukte en wel degelijk snel wegreed. „Wat wij weten is wat onze collega's ter plaatse heb ben gezegd", reageert politie woordvoerder Stor. „Zij zeggen dat deze meneer rustig was en daar gaan wij vanuit. Dat getuigen iets anders verklaren is lastig, maar dit is wat wij weten van de collega's. Zij zeggen dat hij rustig was. Pas toen hij wegreed, ging het gas er op." Het onderzoek van de politie richt zich nu onder meer op de ver warde staat van de automobilist vóór het ongeluk. „Hij geeft zelf aan dat hij niet meer helemaal weet hoe hij nou in de binnenstad van Am sterdam terecht is gekomen, dus dat zegt wel iets over zijn staat van ver warring." Omdat de politie niet meer denkt aan kwade bedoelingen is de zaak door de recherche overgedragen aan de afdeling ernstige aanrijdin gen. Acht voetgangers raakten ge wond bij de aanrijding. Twee slachtoffers liggen nog in een zie kenhuis. Zij hebben botbreuken, maar zijn buiten levensgevaar. Jan Cees Breek, vaatchirurg in het Martini Ziekenhuis in Groningen, zijn zoon Boris en hun Italiaanse gids maakten afgelopen vrijdag op de Becca die Monciair een val van zo'n driehonderd meter. Reddingsdiensten waren snel ter plaatse, maar konden niets doen. Een reddingswerker laat weten dat door gebrek aan getuigen de oor zaak moeilijk is te achterhalen. „Waarschijnlijk is een van de drie gestruikeld en heeft de andere twee meegetrokken." Volgens bestuursvoorzitter Hans Feenstra heerst er grote verslagen heid in het ziekenhuis. Ook bij he rendispuut Yunophiat, waarbij Bo- ris zat, is het verdriet groot. „Dit komt keihard binnen", zegt preses Meivin Angelovski. „Boris was echt een gangmaker." Compleet interieur Newport (old while/day top) 2999> Nu 1999,- dinsdag 13 juni 2017 GO Crash-chauffeur CS weet niets meer van aanrijding De Amsterdammer (45) die za terdagavond bij Amsterdam Centraal Station acht voetgan gers aanreed, weet zelf niet meer hoe hij de stad is ingere den. Vermoedelijk werd hij door zijn suikerziekte onwel. Chris Klomp Amsterdam -im Hulpverleners verzorgen een gewonde bij het Centraal Station in Amsterdam waar een automobilist inreed op voetgangers, fotoepa Een 57-jarige man uit Paters- wolde en zijn 20-jarige zoon zijn verongelukt tijdens een berg tocht in de Italiaanse Alpen. Hun familie, vrienden en collega's rouwen. Simone van Zwienen Herman Haverkate Enschede/Groningen relax systeem relax systeem relax systeem relax systeem MEUBEL VERKOOP TV/Audio/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel 3+2 zits/hoekbankstel Ook los leverbaar en in verschillende maten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12