Kevin de Rooij kiest NK boven Portugese vakantie Joey de Kok behaalt hattrick bij jeugd-NK Van Raemdonck voelt zich als vis in het water 14 Dubbelslag voor Olympia Darters RCT naar play-off De mannen van Olympia deden daar nauwelijks voor onder. Dat team versloeg Berlicum met 3-1. In dezelfde vierde klasse moest Ra pide buigen voor het hooggeklas- seerde Zevenbergen. Vrouwen. Derde klasse. Voorne- Rapide 3-0: Ruim 55 minuten was Rapide, met een zeer degelijk spe lende Ayra Lambert in de gelede ren, gelijkwaardig aan de hoger ge klasseerde thuisploeg. Voorne kwam in die 55ste minuut wel op 1- 0, maar een veerkrachtig Rapide scoorde negen minuten later via Teddie van Remortele de gelijkma ker. Die treffer werd tot grote teleur stelling van Rapide afgekeurd. De geïrriteerde bezoekers waren daar door zo aangeslagen, dat het niet meer terug in de wedstrijd kon ko men en nog twee tegentreffers moest incasseren. Vierde klasse. Olympia-Teteringen 4-0: Het sterke verdedigingsblok Maartje Boerbooms en Dominique Goossens gaf niets weg. De aanval was bovendien op haar beurt vrij effectief. De grote druk die de thuisploeg ontwikkelde, leverde in de eerste helft twee treffers op. Claire de Dobbelaere opende de score en de achttienjarige Lieke de Heus scoorde op haar verjaardag de 2-0. Ook na de rust was Olympia de TERNEUZEN De darters van Racketcentrum Terneuzen moe ten zich via de play-off zien te handhaven in de overgangs klasse van de Superleague. De Terneuzenaren verloren hun laatste competitieduel met 7-3 van subtopper Flora Boys. In Bovenkarspel keek RCT al snel tegen een achterstand aan. Hoewel de round-robin nipt werd verloren (9-8), scoorde daarna in de singles alleen Fabian de Lange een punt voor de Zeeuws-Vlamingen. De achter stand liep verder op door verlies- partijen in de koppels. Wesley van Hoeijen pakte nog een punt (4-3) in de slotpartij. bovenliggende partij en liep het uit naar 4-0, door goals van opnieuw De Dobbelaere en een treffer van jeugdspeelster Lynn de Ritter. Mannen. Vierde klasse. Olympia- Berlicum 3-1: Een veel beter Olym pia won dik verdiend. Het forceerde al in de eerste helft de beslissing. Paco Vingerhoets opende de score uit een strafbal, waarna Lucas Huis man 2-0 liet noteren. Voor die tweede treffer liet Olympia reeds legio kansen liggen om nog ruimer afstand te nemen. Toch kwam het geen moment in de problemen. Nadat Rinke Wijffels voor 3-0 had gezorgd, duurde het tot de voorlaatste minuut voordat Berlicum 3-1 liet noteren. Dat was tevens de eindstand. Rapide-Zevenbergen 1-3: Zeven bergen was technisch de meest vaardige ploeg. Dat resulteerde in meer balbezit en een aantal straf- corners. Afgaande op dat spelbeeld was de 0-2 bij de rust niet geheel onterecht. Toch kreeg Rapide de beste kan sen via counters. Die bleven echter onbenut. Net na de pauze maakte Teun van Doeselaar de aanslui tingstreffer. Ruim halverwege die tweede helft werd het r-3 en was strijd beslist. Rapide nam in dit duel op gepaste wijze afscheid van steun en toeverlaat Wouter Smet. Maar niet met een zege. Wouter Smet speelde zijn laatste wedstrijd voor Rapide. Hij kon geen afscheid nemen met een zege Na een zinderende finale en een al even onwaarschijnlijk eindschot greep Joey de Kok uit Lewedorp gisteren zijn derde nationale titel op de matchtafel bij de jeugd on der 21 jaar. Een Zeeuwse finale zat er niet in nadat De Kok en Michael Vink uit Groede elkaar in de kruisfinale al troffen. De strijd tussen de aarts rivalen eindigde in een glorietocht voor De Kok en een debacle voor Vink. Na 11 beurten stond het 3-20 voor De Kok en was Vink volledig lamgeslagen. Een serietje van drie Door de 6-r 6-4-zege van de 28-ja- rige De Rooij werd het na de enkel spelen 3-1 voor Animo, waarmee het pleit was beslecht. Ruud Mar tens (22) en de 26-jarige invaller Björn Klaassen wonnen hun partij solide in twee sets van respectieve lijk Gerard ter Woorst (6-2 6-1) en Jordy Vredevoort (6-3 6-1). „Ik kon hem goed diep houden, waarna hij uiteindelijk de fouten maakte", zei Koewachtenaar Martens. Alleen Jeroen Alliët (27) verloor in drie sets van Benjamin Reek: 6- bleek zijn laatste stuiptrekking. In de finale tegen Sam van Etten uit Hoorn trok De Kok aanvanke lijk de lijn van de halve finale door en leidde al snel met 15-3. Maar toen kwam er zand in de machine en liep Van Etten in en nam zelfs de leiding. Bij 23-28 gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van De Kok. De spanning sloeg echter ook bij van Etten toe en De Kok kwam terug tot 27-29, waarna hij met twee magistrale ballen en een loepzuivere losbander de zege alsnog naar zich toetrok. „Ik dacht op het einde: je weet het nooit. Hij kan ook missen en dat gebeurde gelukkig voor mij." 22-61-6. „Maar daar kan ik niet om malen, want we hebben de halve finale bereikt. Ik had vanaf de tweede set geen energie meer", al dus aanvoerder Alliët. „Ik ging steeds meer variëren om hem fy siek zoveel mogelijk te belasten", zei tennisleraar Reek. Door het voordeel in sets voor Animo konden de Eindhovenaren In 2013 en 2015 lagen we er telkens in de eerste ronde uit bij 3-1 niet meer als eindwinnaar uit de bus komen. Daarop werd be sloten om de dubbelpartijen niet meer te spelen. „Ik ben erg blij met het bereiken van de halve finale. Ook in 2013 en 2015 werden we kampioen van Zeeland, maar toen lagen we er telkens in de eerste De Belgische wielrenner Kevin van Raemdonck begint de Zeeuws- Vlaamse straten en wegen op den duur goed te kennen. Donderdag was hij al de snelste in Zaamslag en zaterdag deed de coureur uit Nieuwkerken dat nog eens dunne tjes over tijdens de Dijkfeesten in Westdorpe. In de Bernhardstraat klopte hij het hele stel. Voor Van Raemdonck lijkt het een gewoonte te worden om te winnen, niet alleen in de Neder landse maar ook in de Belgische wedstrijden van met name de ronde uit", vertelde Kevin de Rooij die vaster was dan zijn Eindho- vense opponent. „Ik sloeg zoveel mogelijk op zijn backhand. Daar kon ik hem het meeste pijn doen." De Rooij zou komende vrijdag met een groep vrienden op vakan tie gaan naar Lissabon, maar moet zaterdag aantreden in Santpoort- Noord, voor de eindronde. „Als we zaterdag verliezen, vlieg ik een dag later naar Portugal. Mochten we winnen, dan staan we zondag in de finale. In dat geval is het de moeite niet meer om naar Lissabon te gaan, want de terugreis is op dins dag", aldus De Rooij. De goede prestaties van het vlag genschip van Animo vallen gelijk met het roo-jarig bestaan. „Het is fantastisch voor de club en voor het team, dat het hele jaar hard heeft gewerkt om de eindronde te bereiken", aldus een trotse Animo- voorzitter Frank van de Vrede. Animo treft zaterdag in de halve finale LTV Vianen, waar oud-Ter- neuzenaar Thorsten Sollie (tg) meespeelt. Waod. „Winnen is altijd plezierig. Daarbij heb ik een sterke spurt en waardoor ik een wedstrijd naar mijn hand kan zetten", aldus Van Raemdonck na zijn zoveelste over winning bij de Waod. In Westdorpe was er een puike prestatie weggelegd voor Danny Nachtegael. De renner uit Sint- Jansteen behaalde in de eindsprint de derde plaats en was meer dan te vreden over die prestatie. Met name in de A-categorie viel de animo voor Waod-begrippen tegen. Over de verschillende categorieën waren er 81 vertrekkers. Naast Nachtegael stonden er nog meerdere Neder landse renners in de top ro. maandag 12 juni 2017 Afgekeurde goal breekt Rapide op Animo-captain Jeroen Alliët was alleen de eerste set op dreef tegen Benjamin Reek. foto peter nicolai De hockeysters van Rapide leden dit weekeinde een nederlaag te gen Voorne. De Zeeuws-Vlaamse derdeklasser ging met 3-0 on deruit. Een klasse lager was Olympia duidelijk te sterk voor het bezoekende Teteringen: 4-0. Peter Snelders Vlissingen Joop van den Oudenhoven Sluiskil De frêle Kevin de Rooij van TC Animo slaakte een kreet van op luchting toen de breedgeschou derde Pim van Deuveringen van ELTV uit Eindhoven op match point in de fout ging. Mede daar door plaatste het tennisteam uit Terneuzen zich in de eigen thuis haven voor de halve finale van de nationale titelstrijd voor re giokampioenen. Henk van de Voorde Terneuzen - Kevin de Rooij, speler Animo Wim de Vos Westdorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79