II Bekerwinnaar na 48 strafschoppen was gewoon leeg' Groene Ster kiest voor Samir Yaqoobi 13 Onze keeper Kenneth Boogerd is een echte penaltykiller De junioren uit Nieuwerkerk be naderden met de marathonserie het wereldrecord. Dat staat sinds vorig jaar juni op naam van de Tsjechische clubs SK Batov 1930 en FC Frystak. Flun duel werd na 52 strafschoppen beslist. In Zeeland won Terneuzen in 2001 de halve fi nale van de districtsbeker tegen Dosko na 30 strafschoppen. „Ik ben al een tijdje trainer", ver telde Brouwer na afloop. „Maar dit.Dit is niet goed voor iemand van tegen de 50. Toen de 48ste strafschop erin ging en we won nen, kon ik niet meer reageren. De emoties bleven zo lang gaande, dat ik niet meer normaal kon reageren. Ik stond gewoon te huilen." Na een o-o-eindstand moesten strafschoppen de beslissing bren gen tegen Flalsteren JO19-3. Flet gevoel daaraan voorafgaand bij SKNWK was goed, want in de halve finale hadden ze ook Yerseke vanaf de stip verslagen. „Onze kee per Kenneth Boogerd is een echte penaltykiller." Maar het duurde eventjes voor dat hij beslissend was. De ene na de andere strafschop werd immers benut. Na de reguliere vijf straf schoppen was de stand 5-5. „Twee minuten voor tijd had ik nog een speler gewisseld die pertinent geen strafschop wilde nemen. Ik had het gevoel dat het wel 's lang kon duren." Na de 5-5 moesten de straf schoppen om en om genomen worden. Het werd 6-6,7-7, 8-8 en 9-9. Maar toen SKNWK bij deze stand miste, lag Boogerd vervol gens in de weg bij Halsteren. Toen ook de keepers allebei hadden ge scoord, moest de eerste spelers voor de tweede keer aanleggen. Ook in die reeks bleef de stand maar gelijk opgaan. Tot 16-16. Brouwer: „En geloof het of niet, maar dezelfde spelers die misten in de eerste reeks, misten nu alle bei opnieuw! Dat kan toch nooit eerder gebeurd zijn?" Dus ging de reeks verder. Bij 21-21 scoorde SKNWK, waarna Boogerd zijn re putatie waarmaakte. Na 48 strafschoppen (43 raak, 5 mis) won SKNWK de beker. „De hele reeks heeft voor mijn gevoel wel een minuut of 25 geduurd. Er was nog een pauze van een paar minuten, want op het veld naast ons was ook een bekerfinale bezig en toen die klaar was, werd er alle maal vuurwerk afgestoken. De scheidsrechters legden onze reeks toen even stil." SKNWK liet zich zaterdag ech ter nergens door afleiden. Niet door het feit dat de finale nota bene op het veld van tegenstander Halsteren moest worden gespeeld (Brouwer: „Een administratieve blunder van heb ik jou daar"). Niet door de spanning van zo'n lange reeks, niet door de supporters ach ter het doel, niet door vuurwerk, nergens door. Op het veld werd de bekerzege uitgebreid gevierd met de tiental len supporters die meegereisd wa ren, in de bus was het 'één grote bende' en thuis op sportpark Het Springer in Nieuwerkerk werd het feest nog 's dunnetjes overgedaan. Brouwer: „Dit is toch uniek voor zo'n dorp?" DISTRICTSBEKER Een aantal keren was de Zeeuws- Vlaamse formatie dicht bij een treffer, voordat het wel raak was. Van Meele miste een kans, De Waal trof vervolgens de paal, maar hij was even later wél succesvol. De 2- 1 gaf de ploeg nog meer vleugels. Vlak voor tijd bracht Van Meele zijn ploeg verdiend langszij: 2-2. Pim van Jole speelde op halve kracht (kuitbeenblessure) de wed strijd uit. Beide ploegen raakten so wieso met de minuut vermoeider. In de verlenging gebeurde er daarom ook niet veel meer. De beslissing viel daardoor na strafschoppen. Met als absolute held een B-junior van Hontenisse. Ties Kerckhaert is de naam. KARAKTERISTIEK te promoveren, omdat derdeklasser DIA zich terugtrok voor komend seizoen. Daardoor was de voorbe reiding niet ideaal, erkende trainer Johan Sulkers. „Je doet wat je kunt. We hebben afgelopen week nog wel getraind, maar het was anders dan anders." Toch gebruikte de oefenmeester dat niet als excuus voor de grote nederlaag. „Zij waren twee maten te groot", concludeerde hij. „Schel- luinen is de laatste jaren wat afge zakt, maar is nu weer in opbouw. En dat doen ze goed, ze zijn ge woon verder dan wij." Bij rust stond het nog maar 0-2 op het veld van Seolto in Zevenber gen, dat als toneel voor het treffen diende. En in de eerste helft had ook Smerdiek wat kansjes gehad. Maar in de tweede helft ging het mis. „De pijp was leeg bij ons. Na de 0-3 zakte ook al het vertrouwen weg", zag Sulkers. Rillandia „Maar ik weet ook niet of deze jonge groep al toe is aan de derde klasse", voegde de oefenmeester, die volgend seizoen aan het roer staat bij Rillandia en zelf dus wel naar de derde klasse gaat, toe. „Smerdiek heeft zich wel geweldig ontwikkeld. Als de ploeg en de club dit kunnen doorzetten en blijven groeien, weet ik zeker dat ze vol gend seizoen weer mee zullen doen om promotie. En dat gun ik iedereen ook van harte." VLISSINGEN Samir Yaqoobi is de nieuwe trainer van zaalvoet balclub Groene Ster Vlissingen. Hij volgt bij de eredivisionist Hi cham Benhammou op. Yaqoobi komt over van GZV/Watergras uit Gouda, dat de afgelopen seizoenen ook uitkwam in de eredivisie. Dit seizoen kon Groene Ster niet winnen van Wa tergras. In Gouda werd het 5-0, in Vlissingen 4-4. De 39-jarige Ya qoobi is oud-speler van Malabata en Hovocubo. Benhammou vertrok enkele wedstrijden voor het einde van de competitie naar Indonesië, waar hij met Vamos Mataram lands kampioen werd. Komend seizoen staat hij aan het roer bij landskam pioen 't Knooppunt. Het tweede team van Groene Ster Vlissingen speelt volgend sei zoen in de eerste divisie. In Ber- kel-Enschot wonnen de reserves vrijdagavond de herkansingsfi nale in de nacompetitie met 6-3 van Kawin. De ploeg van trainer Azdine Boufrahi is volgend sei zoen het hoogst spelende reserve team van Nederland. Man of the match was Hicham Azzanagui, die vier keer scoorde en de assists leverde bij de goals van Romeo Goelaman en Mo hammed El Hajaji. maandag 12 juni 2017 grote held - Jakkoo Brouwer, trainer De junioren van SKNWK met de beker, fotosknwk De voetballers van SKNWK J019 veroverden zaterdagmid dag de districtsbeker op een bi zarre manier. In en tegen Halste ren moest de finale door straf schoppen worden beslist. Na 48 strafschoppen viel pas de be slissing. „On-ge-lo-fe-lijk", sta melde trainer Jakkoo Brouwer. Rudy Boogert Halsteren Acht Zeeuwse jeugdteams kunnen pronken met winst in de districtsbeker. J019, groep 5: FC Axel-Meto 2-2 (FC Axel wns) J019, groep 6: SKNWK-Hal- steren 3 0-0 (SKNWK wns) J017, groep 5: Luctor'88/Heinkenszand- Steen 2-1 M015, groep 2: Bevelanders- TSC 2-2 (Bevelanders wns) J013, groep 5: Vlissingen-Vir- tus 4-2 J011,9x9: Kloetinge-UNA 1-1 (Kloetinge wns) J09, groep 2: Bevelanders- BSC 2 2-2 (Bevelanders wns) J09, groep 3: Smerdiek-DSE 3 4-1 BSC na strafschoppen. Het feest kon daardoor losbarste in Clinge, de zege speelt Hontenisse volgend seizoen in de derde klasse van het BSC-Hontenisse 2-2 (2-0, 2-2), Hontenisse wint na strafschoppen (5-4). Mark Deijkers 1-0, 26. Angelo Bo- gers 2-0, 70. Thomas de Waal 2-1, 87. Kris van Meele 2-2. Scheidsrechter: P. L. Martens (Koudekerke). Gele kaart: Erik Antens, Bart Wouda, Mujib Yaqoubi, Davy Matthijsse, Stefan Joosen (allen BSC), Jaimi de Blok (Hontenisse). Aantal toe schouwers: 500. Na 32 officiële wedstrijden eindigde het seizoen van Smer diek zaterdag. In de competitie speelde de club 26 wedstrij den, in de nacompetitie speelde het er drie en ook in de districtsbeker drie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78