'De pijp Q 12 Louter zeges voor BSZ-teams Vier van de vijf penaltynemers van Hontenisse stonden vast in het beslissingsduel met BSC. Alleen achter de laatste strafschop stond nog een vraagteken. Invaller Ties Kerckhaert (17) bood zich aan en stelde zijn ploeg niet teleur. NACOMPETITIE DERDE KLASSEA De teams van Beach Soccer Zeeland waren in de competi tieronde in Almere succesvol. De vrouwen wonnen hun derde en vierde competitie- treffen en handhaafden als nieuwkomer in de eredivisie de ongeslagen status. De man nen wonnen de eerste twee confrontaties bij het heroptre den in de Nederlandse compe titie. Beach Soccer Zeeland Ladies zette de zegereeks na twee overwinningen in het eerste weekend voort. De Zeeuwse formatie won in het derde competitieduel met 8-4 van regerend landskampioen Viod uit het Friese Driesum. Daarna werd met 7-2 gewonnen van het Dordtse Volwerk Girls, dat vorig seizoen lang in de natio nale titelrace verwikkeld was. De mannenploeg van Beach Soccer Zeeland was in zijn eer ste wedstrijd van de eerste di visie met 13-2 veel te sterk voor BSC De Waal. Het tweede duel tegen het Apel- doornse SV Orderbos werd met 9-3 gewonnen. Len Eversdijk naar Walcheren Len Eversdijk speelt komend seizoen niet meer bij Terneu- zense Boys. De aanvallende middenvelder heeft besloten de zaterdag-tweedeklasser te verruilen voor het één klasse lager acterende Walcheren. Die club wist eerder ook al Etienne Mallie (Vlissingen) en Maarten van Rosevelt (Goes) te strikken. Het was Mallie die Eversdijk bena derde om volgend seizoen bij de Vlissingse club te komen spelen. KOZAKKEN BOYS WINT LUCKY AJAX Apollo'69 in zijn sas Overstap naar Lierse SP Goes kampioen Hontenisse dwong gisteren op het veld van Clinge in een slopende voetbalthriller tegen BSC promotie af naar de derde klasse van het zon dagvoetbal. De zeventienjarige Ties Kerckhaert werd de held van de ploeg uit Kloosterzande door de be slissende strafschop feilloos te be nutten. De verdediger, die voor rust in viel, bleef ontzettend koel. „Ik ken geen zenuwen. Bij mijn ploeg in de B-jeugd neem ik ook altijd de straf schoppen. Dit was wel het eerste elftal, maar ik heb geen druk ge voeld." Het duel in de herkansing van de nacompetitie, dat met vijfhonderd toeschouwers druk bezocht werd, eindigde na negentig minuten in 2- 2. Omdat er in de twee keer vijftien minuten verlenging niet meer werd gescoord, moesten straf schoppen de beslissing brengen. Trainer Marco van Vlierberghe had alle vertrouwen in de vier straf schopnemers Michel Colpaart, Tom Rijk, Thomas de Waal en Kris van Meele. „Zij zijn een zekerheid. Dat hebben ze eerder bewezen tegen Terneuzen, die we uitschakelden in het bekertoernooi. Ik had nog een vijfde strafschopnemer nodig, maar wie? Ties bood zich aan om de laat ste strafschop te nemen." Zo geschiedde. De jeugdspeler maakte het helemaal waar. In na volging van zijn vier teamgenoten, die ook overtuigend vanaf de elf- meterstip raak hadden geschoten. De tegenstander uit Roosendaal miste een van de vijf strafschoppen. Doelman Pim de Bakker ranselde de eerste strafschop van BSC-ver- dediger Mark Deijkers uit de rech terbenedenhoek. Met Deijkers had hij nog een eke- ning te vereffenen, want hij was de maker van het eerste doelpunt. Zijn zwabberschot had de Hontenisse- doelman verrast. „Ik stond vast, waardoor ik niet meer kon reage ren. Het is gelukkig goed gekomen. Dit is een mooi afscheid. Ik doe een stapje terug", zei De Bakker, terwijl hij zijn feestje temidden van zijn ploeggenoten vierde op het veld. „Dit is een droom. De bekroning van een zwaar, maar schitterend seizoen", meende Van Vlierberghe. Ik ken geen zenuwen. Bij mijn ploeg in de B- jeugd neem ik ook de strafschoppen „Het was verdiend. De tweede helft waren we sterker",vond Van Meele, die vlak voor tijd de belangrijke ge lijkmaker scoorde door attent te reageren op een schot van Hubert- Jan Roelans. De spits vond boven dien dat hij een strafschop had moeten krijgen. „Maar het doet er nu niet meer toe." BSC kwam in de eerste helft op een 2-0-voorsprong door treffers van Deijkers en Angelo Bogers. Hontenisse kreeg kansjes via Den- nis Malcontent, die net als Jeroen Verschuren (niet fit) en Sebastian de Rijke voor rust geblesseerd uit viel. Wissels Daardoor moesten de jeugdspelers Jef Kerckhaert (19), Raimy van den Abeele (17) en Ties Kerckhaert (17) noodgedwongen aan de bak. Maar ze pasten zich snel aan het niveau van de hoofdmacht aan. Hontenisse nam na rust het ini tiatief tegen een angstige tegen stander. Bovendien werden er wat tactische wijzigingen doorgevoerd. Thomas de Waal ging aanvallender spelen, waardoor Rijk meer steun kreeg op het middenveld. De ploeg uit Sint-Maartensdijk hoorde pas erg laat dat het als beste vierdeklasser uit de nacompetitie - die eer deelde het met Schelluinen, dat precies dezelfde cijfers kon overleggen - nóg een kans kreeg om maandag 12 juni 2017 BEACHSOCCER Over drie dagen ver strijkt de deadline voor de overschrijvin gen in het amateur voetbal. Op www.pzc.nl/sport staat een uitgebreid overzicht van de mu taties die al bekend zijn. VOETBAL Justin Schaalje en Pascal Korsuize scoorden zaterdag voor Apollo'69 in het jubileumduel met Lucky Ajax. Hun ploeg verloor in 's-Gravenpolder toch met 6-2 van Sjaak Swart (foto), Simon Tahamata en consorten. Apollo'69 deed zichzelf deze wed strijd cadeau van wege het 50-jarig bestaan van de ver eniging. BOUSANTOU Sofyan Bousantouh verruilt JVOZ 019 deze zomer voor de beloften van het Belgische Lierse SK. Die club speelt op het hoogste ni veau in België. Eer der speelde hij al bij NAC Breda. POOLBILJART De poolbiljarters van Sportpub Goes zijn gisteren lands kampioen gewor den. Op de laatste speeldag moest Sportcentrum Utrecht worden verslagen en dat lukte. Het werd 7-0. Tim de Ruyter en Ivo Aarts wonnen twee keer. Ook wonnen de Belgen Christoph Marien en Cliff Castelein en werd de dubbel gepakt. B-junior met lef is Aector Doorns Clinge - Ties Kerckhaert Het is gelukt! Hontenisse verslaat waar het duel werd gespeeld. Door zondag voetbal, foto peter nicolai Verslagenheid bij spelers van Smerdiek. De onverwachte, nieuwe promotiekans mondde uit in een deceptie. In Zevenber gen werd met 8-0 verloren van Schelluinen. foto gino van outheusden Smerdiek speelt ook volgend seizoen in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg mocht verrassend genoeg in een beslissingsduel met Schel luinen nog één keer proberen te promoveren, nadat Kogelvan gers in de nacompetitie te steek bleek, maar slaagde daar niet in. Het werd liefst 0-8. Daniel Vervelde Zevenbergen Klaassen Notarissen Dylan Adelaar (links) in actie namens het Schouws elftal onder 23 jaar tegen JVOZ 019. De teams namen in Zierikzee deel aan het jaarlijkse onder 23-toernooi. Kozakken Boys onder 23 uit Werkendam won het toernooi, vóór het Schouws elftal, Reimerswaal, JVOZ, Flakkee en het puntloze Hermes DVS.foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77