TWEAKERS .NET WAT MEER BLIJE VADERS DOOR V GEREEDSCHAP IN DE PRICEWATCH m LEES HET OP(u tweakers J Badmintonclub de Astroïden viert jubileum met jong en oud mwr 11 ledereen is welkom bij de Souburgse club. „Zo lang je knieën en enkels heel blijven, speelt leeftijd geen rol. We hebben hier zelfs nog wel eens iemand met één arm gehad. -ZV Sporthal De Belt in Oost-Souburg is goed gevuld tijdens de jubileum festiviteiten op deze zaterdag. Op zeven velden wordt er fanatiek te gen de shuttle geslagen door jong en oud. Aan de zijkant wordt gezel lig gedold en gepraat door de aan wezige deelnemers die een rondje rust hebben. De organisatie hoopte op vijftig deelnemers en die kregen ze ook. „Het zijn grotendeels onze huidige leden, maar er lopen ook een stuk of tien oud-leden rond, die aan onze oproep gehoor hebben ge geven", vertelt bestuurslid Erwin Kort. De oorsprong van BC de Astroï den ligt in 1966 in de gymzaal aan de Van Ginkelstraat in Oost-Sou burg. Op 7 januari 1967 werd de ver eniging officieel opgericht met tien leden. „Oorspronkelijk zou de ver eniging De Asteroïden gaan heten, maar bij de officiële opgave bij de bond is de 'e' ergens verdwenen en dus gaan we sindsdien door het le ven als De Astroïden", weet erelid Eli Klaassen (69), die al vijftig jaar lid is van de vereniging. „Het mooie is dat je deze sport van jong tot oud met elkaar kunt spelen", vervolgt Klaassen, die zes tien jaar lang penningmeester van de club was. De routinier beweegt zich tijdens het jubileumtoernooi moeiteloos tussen de jeugd. „Zo lang je knieën en enkels heel blij ven speelt leeftijd geen rol. We hebben hier zelfs nog wel eens ie mand met één arm gehad", weet Klaassen. Ook verwijst hij naar het oudste verenigingslid, 'Oom' Piet Tuasuun. „Die is 94 en nog altijd twee keer per week actief op het badmintonveld." Met enige weemoed kijkt Klaas sen terug op de hoogtijdagen van t98o tot 1993. „Op haar hoogtepunt telde de vereniging 2to leden, van wie 50 jeugdleden. We hadden ze ventien teams, waarvan vijf jeugd- teams en we organiseerden zelf di verse toernooien. Ik herinner me vooral de gezellige feestavonden met mosselmaaltijden. Dan was je tot drie uur aan het feesten en moest je om zeven uur weer op de bouw staan." Mooie herinneringen bewaart Klaassen ook aan de internationale uitwisselingen met Engeland, Bel gië en Duitsland. „Daar heb ik mooie contacten aan overgehou den. Zo stond er jaren later nog eens een Duitser bij me op de stoep, die hier toevallig in de buurt was." Vandaag de dag zijn er nog zo'n honderd Astroïden actief in Sou burg. Met vijf seniorenteams en twee jeugd teams heeft de club niet te klagen. „Het is een goede zaak dat ongeveer een kwart van onze leden uit jeugd bestaat. Wij hebben één van de actiefste jeugdafdelin gen in de regio. Ook vandaag is Op haar hoogtepunt telde de vereniging 210 leden, van wie 50 jeugdleden weer een groot deel van onze jeugdleden aanwezig", vertelt Kort, die zelf competitie speelt met het eerste team van De Astroïden. Daarmee werd hij dit jaar kampi oen en dus mag het Souburgse vlaggenschip komend seizoen lan delijk competitie gaan spelen. „Dat is wel gaaf, maar het betekent ook iets verder reizen voor wedstrijden, naar Rotterdam en omstreken." Volgens Kort is BC De Astroïden vooral een heel toegankelijke ver eniging voor iedereen. „Het be langrijkste is dat onze leden plezier hebben in de sport. Op andere ver enigingen gaat het er nog wel eens iets té fanatiek aan toe, bij ons staat plezier voorop", zegt Kort. „Ieder een is hier welkom om kennis te maken met de sport en met onze vereniging. Op dinsdag- en vrij dagavond spelen we in De Belt. De jeugd speelt vrijdagavond en op vrijdagochtend is er een groep ac tief met vooral senioren. Van acht tot tachtig-plus, iedereen is wel kom." W Jni maandag 12 juni 2017 De e in de naam is verdwenen, maar de club bestaat al 50 jaar Eli Klaassen is erelid bij BC de Astroïden. Hij is vanaf de oprichting lid van de Souburgse vereniging, waar hij zestien jaar lang penning meester WaS. FOTO RUBEN OREEL Menno Kole Oost-Souburg - Eli Klaassen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76