26 ZEELAND VERKIEZING MOOISTE GEBOUW VAN ZEELAND Hofhuis, Westkapelle Jachthavenpaviljoen en jachthaven in Cadzand De rode Draad in Kindcentrum Aventurijn en Na tuur Reliëf in Beweging in samenwerkingsschool De Stroming Seniorenvilla in Domburg Wat is het mooiste moderne gebouw van Zeeland? Wordt het een villa? Of een autogarage? Of een clubgebouw? Of een jachthavenpaviljoen? Of een restaurant annex bierbrouwerij? U mag kiezen! Maak uw keuze op pzc.nl/mooistegebouw Clubhuis van hockeyclub GMHC en rugbyclub Tovaal Kustlab in project Waterdunen Villa Blontrok Interieurprojecten Noord-Beveland, Oostkapelle en Yerseke wmmh' Strandstudio's op de Oesterdam Duurzame woning in de wijk Mannee in Goes Slot Oostende in Goes maandag 12 juni 2017 ZV, IHet paviljoen, opgebouwd uit twee krachtige witte platen, biedt plaats aan een grand café restaurant en onthaalaccommoda- tie met badkamers en kantoren voor de jachthaven. 2Elk onderdeel van de woning is apart ontworpen. Zoals de ver diepte, in het metselwerk terug lig gende hemelwaterafvoeren. De verholen goten rondom zorgen mede voor de strakke uitstraling. 3Het ontwerp gaat uit van twee bouwmassa's, een vrijwel ge heel van glas uitgevoerde show room in wit/glas en een groten deels gesloten volume voor de werkplaats in antraciet. 4en multifunctionele accommo datie voor twee basisscholen, een kinderopvang, een bibliotheek en organisaties met een zorgfunc- tie. De horizontale geleding verwijs naar het Zeeuwse landschap. 5Het uitgangspunt van de villa was een gelijkvloerse, lichte woonomgeving waar verbonden heid centraal staat. De indeling van de villa is gericht op de eventuele verandering van levensloop. 6Rugbyclub Tovaal en hockey club GMHC sloegen de handen ineen voor het ontwerp en de bouw van een clubhuis op een nieuwe lokatie op sportpark 't Schenge in Goes. De middellijn van de hoofdvelden komt uit op het midden van de kantine 7Het Kustlab-gebouw in het na tuur- en recreatieproject Water- dunen bij Breskens is op de plaats gekomen van een vervallen schuur, op dezelfde plek en met hetzelfde dakoppervlak. Zonnepanelen maken het gebouw meer dan ener gieneutraal. 8De 'rode draad', getekend door kinderen in de leeftijd van 1 t/m 10 jaar, slingert door het Middel burgse kindcentrum. 'Natuur reliëf in Beweging' is door het hele schoolgebouw te zien. 9Gemeentehuis Noord-Beve land: baliemedewerkers kunnen de bezoekers zittend en op oog hoogte welkom heten. Duinvilla Oostkapelle: binnen en buiten lopen letterlijk in elkaar over. Beau tify Luxeryspa in Yerseke: rust en luxe uitstraling. "1 ^\De studio's hebben de vorm I ^/van een 'huisje'. De voorge vel benadrukt met een dikke lijst deze vorm en heeft een invulling van houtenlamellen om het zonlicht te breken op de veranda. 4 4 In Villa Blontrok in de omge- Iving van Oostburg staat de beleving van licht en landschap vanuit de woning centraal. Het lage profiel en het lessenaarsdak zor gen ervoor dat de villa aan de straatzijde bescheiden oogt. 4 ^De woning is zo gelegen dat er een maximale hoeveelheid aan privacy is ten opzichte van de buurman en de straat. De positie ten opzichte van de zon is belang rijk voor de energie-zuinigheid. Combinatie van restauratie, reconstructie, consolidatie en nieuwbouw. De entree met de bieropslagtanks is een onderdeel van de nieuwbouw. De kelder en de ridderzaal zijn gerestaureerd. Er kan tot donderdag 15 juni (12.00 uur) worden gestemd. De winnaar wordt een dag later be kend gemaakt tijdens de Dag van de Architectuur. Kies het allermooiste gebouw van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73