NYNKE DE JONG MIVD wist van deals corrupte ambtenaar 8 dagen Middellandse Zee clinrAiTAn nl °f bel ons 088 - 70 70 óOOTcfip 6 Per MS Sovereign Column Annie Schreijer-Pierik gaat voortaan toch haar onkos- tenbonnetjes naar de ac countant brengen. Na lang gehak ketak over de inzage in de beste ding van de onkostenvergoeding voor Europarlementariërs, is ze nu toch zuchtend overstag gegaan. Elk lid van het Europees parle ment krijgt per maand 4.300 euro algemene onkostenvergoeding, bovenop hun normale salaris. Veel partijen hebben al een sys teem waardoor die onkos ten goed gemonitord worden, en gecheckt door een accountant. Het CDA heeft dat nog niet, en mevrouw Schreijer was ook niet van plan om daar open heid in te geven. Veel te veel gedoe, met die bonnetjes. Een storm aan kritiek stak op, aange zien dit toch echt van onze belastingcenten is, het om een aanzienlijk bedrag gaat, en wij allemaal óók op de bonnetjes moeten letten. Ondernemers kun nen de Belastingdienst ook niet af schepen met een bonnetjesloze btw-aangifte omdat ze geen zin hebben in gedoe. Na al het gemor en de ingezon den brieven is Annie toch overstag gegaan, en vanaf nu zal ze ons la ten weten wat ze met die 4.300 euro per maand doet. Vanaf nu, want alle oude bonne tjes heeft ze vorige week wegge gooid. „Zo zat was ik heel het gedoe", zei ze tegen Tubantia. onkosten niet openbaar te maken. Niet omdat ze inziet dat al die kwaaie mensen een punt hebben. Niet om- V dat ze snapt dat politiek baat heeft bij transparantie, om zo aan de burger uit te leggen wat men doet en waarom. Niet omdat ze snapt dat ze het vertrouwen in de politiek schaadt door zo schimmig te doen. Nee, omdat ze het gedoe zat is. In mijn fantasie zie ik Annie Schreijer-Pierik voor een vol bord andijviestamppot zitten. Driftig prakt ze haar bonnetjes erdoor heen, om vervolgens alles naar binnen te schrokken. Daar gaan ze, al haar bonnetjes van gekochte tankstation-gehakt- staven, nieuwe panty's en afhaal- nasi. Annie eet het op, zodat nie mand er ooit meer achter komt wat ze maandelijks met haar 4.300 euro deed. Of ik deze fantasie kan verifië ren? Nee natuurlijk niet. Maar An nie kan toch ook niets meer bewij zen, dus waarom zou ik dat wel moeten? Annie is overstag. Vanaf nu zal ze ons laten weten wat ze met die4.300 euro doet Dat de MIVD op de hoogte was van het imago van H., maar niets deed, is verbazingwekkend, vindt advocaat Michael Ruperti, die een van de andere verdachten bijstaat. „Wat heeft de MIVD ervan weer houden om iets aan deze situatie te doen? Waarom hebben zij de minister niet geïnformeerd? Dan hadden medewerkers kunnen worden beschermd tegen dealers waar defensie zaken mee doet." Al een paar jaar eerder deden medewerkers van het Bureau In tegriteit onderzoek naar H. omdat hij in een auto reed die ver boven zijn stand was. De Peugot 607 was toen een zogenoemde generaals- auto, terwijl hij helemaal geen ge neraal is. Ook voerde de wagen een schaduwkenteken van de MIVD. Dat was vreemd, maar de geheime dienst bevestigde dat het met hun medeweten was. H. kreeg toen het voordeel van de twijfel. Ook bij zijn volgende auto in 2007, een Audi A5, is er geen fi nancieel onderzoek geweest 'ge zien de relatie met de MIVD'. La ter zou blijken dat die auto veel te goedkoop werd gereden. Zo zou wagenparkbeheerder H. een Audi A5 hebben gereden voor 700 euro per maand terwijl daar normaal gesproken tot meer dan het dubbele voor moet worden neergeteld. Ook zou hij op kosten van autobedrijven voor duizen- W Dat de MIVD wist van het imago van H. maar niets deed is verbazingwekkend den euro's gratis benzine hebben getankt, kreeg hij een goedkope lening van 56.000 euro en maakte hij vele reisjes op kosten van de dealers. Met het aannemen van de cadeautjes kochten de autobe drijven invloed om nieuwe auto's te kunnen leveren, vindt het OM. Dat ging om een deal van hon derden miljoenen euro's. Alleen al bij de politie moesten 13.000 auto's worden vervangen. Bij De fensie ging het om 1.600 auto's. BOEK VOOR 20 JUNI Exclusief bij Stip Reizen! v.a Incl. vliegreis en 20 kg bagage 8-daagse cruise o.b.v All Inclusive O.a Barcelona, Naps en Rome Vertrek vanuit Amsterdam en Eindhoven Binnenhut Buitenhut I I IJ I X frj I 1(11 (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) V reizen »nl maandag 12 juni 2017 @Nynke Bonnet es Dus niet omdat ze zélf inzag dat het vrij achterlijk is om je Vervolg van voorpagina De Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) wist al jaren dat ze zaken deed met een mogelijk corrupte ambtenaar. De dienst is er meerdere keren voor gewaar schuwd. De man regelde supergeheime auto's en be heerde een nep verhuurbedrijf voor de MIVD. Raymond Boere Den Haag Villefranche-sur-Merl Het juweel ipgjiAiijji Livorno Inclusive Cruise Villefranche-sur- Civitavecchia Barcelona Juni Juli Augustus September Oktober v.a. 674 v.a. 701 v.a. 809 v.a. 719 v.a. 665 v.a. 737 v.a. 764 v.a. 899 v.a. 782 v.a. 728 Optioneel bij te boeken: transfer vliegveld - schip en v.v. voor €25 p.p. Vertrek vanaf Amsterdam: Vertrek vanaf Eindhoven: zie stipreizen.nl/crpsob 3 zie stipreizen.nl/crpseb Civitavecchia - Rome Barcelona De tweede^tad van Spanje ;!te U vaart met het heerlijke 4-sterren cruiseschip MS Sovereign dat onderdeel is van de rederij Pullmantur Cruises. Het schip biedt ruimte aan ca. 2700 passagiers en beschikt over verschillende faciliteiten zoals 2 zwembaden, 7 bars, verschillende restaurants, een Wellness Center, theater, casino en discotheek. U verblijft aan boord op basis van All Inclusive. Stip prijsdoorbraak zomer 2017! Een volledig verzorgde 8-daagse 4* cruise op de Middellandse Zee, met vertrek van juni t/m oktober. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1098: nu bij ons v.a. slechts €665! U vaart een volle week op basis van All Inclusive naar vrijwel alle hoogtepunten van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. De cruise wordt uitgevoerd met het MS Sovereign De reissom is absurd voordelig, want deze is inclusief vliegreis naar/van Barcelona, bagage bij de vliegreis en een week lang cruisen op het MS Sovereign op basis van All Inclusive (d.w.z. inclusief maaltijden en drankjes)! Zo'n drankenpakket kost elders ca. €225 per persoon en is bij ons dus standaard inbegrepen. Boek de reis tijdelijk met 10% korting en geniet deze zomer van een onvergetelijke cruise! Kijk voor nog méér cruises op onze website! J w w w ww Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamifeitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen a zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Op de cruises met vertrek op 8/7, 22/7,12/8,19/8 en 16/9 wordt de prachtige badplaats Cannes aangedaan i.p.v. Villefranche. De 10% korting is reeds in bovenstaande prijzen verwerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6