Voor herhaling vatbaar Drie extra plakborden in Hulst komen er niet Vrouwtje 20 Z 6013 mensen hebben vrijdag, zaterdag en zondag de Delta Ride for the Roses gefietst. In totaal reden ze 150.808 euro bij elkaar voor KWF kankerbestrijding. Meer dan vorig jaar. Ester Bruynooge 31) uit Wemeldinge, 25 kilometer DELTA RIDE FOR THE ROSES SUCCES Commentaar Dat Zeeland een fietsprovincie is bleek afgelopen weekend maar weer eens tijdens de Delta Ride for the Roses. Ruim 6ooo mensen reden 25,50,80 of 120 kilometer door midden- Zeeland of Zeeuws-Vlaanderen om geld bijeen te brengen voor KWF kankerbestrijding. Bijzonder aan de negende editie van het fietsevenement was dat voor het eerst routes in Zeeuws-Vlaanderen waren uitgezet. Toen dat vorig jaar bekend werd gemaakt, zeiden al veel mensen voor Terneuzen te gaan kiezen en eens een keer niet voor Goes. En dat is afgelopen weekend ook gebeurd. Zaterdagochtend stonden er zichtbaar minder fietsers op het parkeerterrein van de Zeelandhal len dan vorig jaar. De Markt in Terneuzen daarentegen stond prop vol. Meer dan de 2500 ingeschreven deelnemers werden vanwege veiligheidsredenen ook niet toegelaten. De organisatie moet zich vooral niets aantrekken van deze 'ver schuiving' van deelnemers. Uiteindelijk hebben meer mensen dan vorig jaar meegedaan: 6013 tegen 4274. Maar nog veel belangrijker: de opbrengst voor KWF kankerbestrijding is ook beduidend hoger; 150.808 euro tegen 115.276 euro. En dat is waar het bij de Delta Ride for the Roses om gaat. Hoe meer geld voor KWF kankerbestrijding beschikbaar komt, hoe meer onderzoek kan worden verricht en - uiteindelijk - hoe meer mensen kunnen worden geholpen. De editie Zeeuws-Vlaan deren blijkt dan ook een meer dan welkome aanvulling op het grote Zeeuwse fietsevenement. Door het evenement aan beide kanten van de Westerschelde te organiseren, maakt het ook aantrekkelijker om eens aan 'de overkant' te fietsen. Meer dan genoeg redenen om te concluderen dat een editie Zeeuws-Vlaanderen van de Ride for the Roses voor herhaling vatbaar is. Deze editie van de Ride for the Roses maakt het aantrekkelijker eens aan 'de overkant' te fietsen Het voorstel van de SP en onafhan kelijk raadslid Jos van Eek tot het plaatsen van die borden, is daarom tijdens een gemeenteraadsvergade ring in de prullenbak gegooid. Ze wilden dat de bepaling zou worden opgenomen in de Algemeen Plaat selijke Verordening (APV). Alleen Progressief Hulst en Groot Honte- nisse zagen er iets in. „Wat is de toegevoegde waarde?", vroeg PvdA'er Joris Weemaes zich af. „Het is 2017", aldus Karei Marti net van het CDA. „Er zijn tegen woordig genoeg andere manieren om een mening te verkondigen. Straks hangen die borden binnen de kortste keren vol met posters van, ik zal de naam van de partij niet noemen, rode tomaten. Dat Er zijn tegenwoordig genoeg andere manieren om een mening te verkondigen ken ik al." Burgemeester Jan-Frans Mulder: „Vrijheid van meningsui ting is zeer belangrijk, maar waar ligt de grens? Wanneer is iets bij voorbeeld racistisch, of politiek ge bonden reclame? Bovendien is het moeilijk te handhaven." ALMANAK De emancipatie is nog niet overal doorgedrongen. Dat Vlis- singse echtpaar stapte voor een nieuw aanrechtblad de blin kende showroom van de keu- kenboer in. Al gauw gleed een verkoper nader en er ontspon zich een gesprek. Over offertes ging het. „Best lastig", vond de Vlissinger. „Je wilt niet te veel vragen natuurlijk." Waarop de verkoper onnadenkend ant woordde: „Maar ook niet te wei nig, want het vrouwtje moet ook eten hè?" De Vlissingse reageer de pinnig: „Dat vrouwtje ver dient haar eigen boterham wel." De korting op het blad was riant. Man ernstig gewond bij ruzie Automobilist botst tegen boom Mannen roven wietkwekerij leeg VLISSINGEN Man met mes bedreigt tweetal Pa, Marieke, opa, Jan en Judith. Het zijn zomaar wat namen die deelne mers van de Delta Ride for the Ro ses op hun startnummer hebben geschreven. Namen van mensen die kanker hebben of eraan zijn overleden. Ze dragen hen tijdens de fietstochten mee in hoofd en hart. Dat is zondag in Terneuzen niet anders dan de dag ervoor in Goes. Niet dat het evenement er loodzwaar van wordt. Integendeel. Want op de fiets is het bere-gezel- lig. En het weer kan nauwelijks mooier. Ook daar geen verschil. En of je nu op bij de Goese Zeelandhal len luistert naar zangeres Patricia Foort of naar MusicaHall op de Markt in Terneuzen, The Rose van Bette Midler laat de emoties in beide steden hoog oplopen. Zelfs donkere zonne- en fietsbrillen kunnen niet verhullen dat mensen een traantje wegpinken. Kippenvel-momenten. Menig een staart ongemakkelijk naar de grond of de lucht. Vechtend tegen een jankbui. Iedereen is in gedachte bij 'hun' pa, Jan, Judith of wie dan ook. Mensen die kanker hebben of er aan zijn overleden. Voor hen trappen ze 120,80,50 of 25 kilome ter weg. Niet om zo snel mogelijk weer terug te zijn. Wel om hun steentje bij te dragen aan de strijd tegen die vreselijke ziekte. Is er dan wel een verschil? Jaze ker. Want in de negen jaar dat de Delta Ride for the Roses is verre den, is het dit jaar voor het eerst dat routes in Zeeuws-Vlaanderen zijn uitgezet. Al is daar zondagochtend niets van te merken. Ja, er passen duidelijk minder fietsers op de Markt in Terneuzen dan op het par keerterrein van de Zeelandhallen. Maar het loopt beide dagen ge smeerd. En wie je zondagmiddag ook aanschiet, ieder complimen teert de organisatie. Natuurlijk, de acht jaar ervaring in Goes spat er van af. Maar dan nog. Het moet wel even gebeuren. Er is nog een ver schil. In Goes staan er zaterdag zichtbaar minder deelnemers dan vorig jaar. Of dat erg is? Nee, zegt voorzitter Eddy Bogaert van de Delta Ride for the Roses. „Veel mensen hebben gekozen om nu in Zeeuws-Vlaanderen te rijden. Maar het totaal aantal deelnemers is gro ter, net als de opbrengst." Bij elkaar fietsten de 6013 deelne mers 150.808 euro bij elkaar. Ter vergelijking: vorig jaar reden 4274 mensen mee en werd 115.276 euro bijeengebracht. „Zeeuws-Vlaande ren moest de kers op de taart wor den. Nou, doe er maar een dot slag room bij." Voor herhaling vatbaar? „Als het aan de voorzitter ligt wel." Je ziet heel veel race-, tour- en stadsfietsen. Maar bakfietsen? „Heerlijk om mee te rijden, leuker dan een zitje achterop en heel praktisch", vertelt Ester Bruyn ooge (31) uit Wemeldinge. „Want beide kinderen kunnen mee. En zal ik wat verklappen? Zie je die accu? Deze is elektrisch." Ester fietste met 25 kilometer met schoonzus Judith in gedachten. „Die strijdt op dit moment tegen borstkanker. Ja, een aangrijpende dag, die zeker binnenkomt als The Rose wordt gezongen. Judith kwam zelf met het idee om mee te fietsen. Direct zeiden we: dat doen we. Het was een heerlijke dag." maandag 12 juni 2017 li De meerderheid van de Hulster gemeenteraad ziet niets in het plaatsen van drie extra plakbor den, waarop burgers en poli tieke partijen hun mening kun nen verkondigen. Het is simpel weg niet van deze tijd en oogt niet fraai. Bob Maes Hulst -Karei Martinet, CDA Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN In een flat aan de Her man Heijermanstraat in Terneuzen is zaterdag rond 21.30 uur een man ernstig gewond geraakt toen hij een raam kapot sloeg bij een ruzie. Hij is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De politie rukte voor het inci dent uit met ten minste acht politievoertuigen en meerdere bike-teams. Over de aanleiding en de omvang van de ruzie is nog niks bekend. THOLEN Op de Oud Vossemeer- sedijk (N286) in Tholen is zaterdagmiddag een per sonenauto tegen een boom gebotst. Bij het on geval raakte een persoon gewond. Hij is met spoed naar het ziekenhuis ver voerd. Hoe het ongeluk kon ge beuren, is nog niet be kend. Wel heeft de bot sing tot veel schade ge leid. De weg is enige tijd afgesloten geweest voor het overige verkeer. TERNEUZEN Twee inbrekers zijn op heterdaad betrapt bij het leegroven van een hen nepkwekerij aan de Da Costastraat in Terneuzen. De politie werd zaterdag nacht getipt dat er een inbraak gaande zou zijn. Een 29-jarige man uit Amersfoort en een 39-ja- rige man uit Spijkenisse zijn aangehouden. In de woning werd de hennep kwekerij aangetroffen, leeg. De politie is een on derzoek gestart. In een woning aan de Zeemanserve in Vlissin- gen is vrijdagavond een 57-jarige Vlissinger aan gehouden nadat hij met een mes, een man en een vrouw had be dreigd. De verdachte is overgebracht naar het politiebureau. Een eer der conflict met de vrouw lag ten grondslag aan de zaak. 'Zeeuws-V Jeffrey Kutterink Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69