Snel en betrouwbaar internet voor buitengebied Kattendijke Allerlei evenementen in Goes )LEN 23 THEMAJAAR GOES-AZIË Het themajaar Goes-Azië staat bol van de activiteiten. Een van de opvallendste onderdelen is een Aziatisch sprookje, waarvoor hard wordt geoefend. DE GOEDKOOPSTE IS GRATIS E-Njen is het parade paardje van het thema jaar Goes-Azië. Het openluchtspektakel is pas eind augustus, maar de voorbereidingen zijn in volle gang. In de docentenkamer van het Goese Lyceum aan de Oranjeweg gaat het zondag niet over schei kunde of Frans. De ruimte heeft meer weg van een vrouwenkleed kamer in het theater. Op de ene ta fel liggen allerlei elastiekjes en schuifspeldjes, op een andere tafel staan een schminkset en spiegel te wachten tot iemand hen nodig heeft. Achter de koffiecorner is het een drukte van jewelste. Daar heeft kostuumontwerpster Gerda Knuivers een soort inloopkast ge maakt waar spelers hun outfit kunnen passen. Wat er hangt, is slechts een selectie van de ruim vierhonderd kostuums die Gerda, haar collega Eva Arends en een team van tien vrijwilligers maken. Terwijl de 15-jarige Jayadeshi Godakanda een kimono aantrekt voor haar rol als priesteres, onder gaat medespeler Olga de Jonge ge duldig een kapseltransformatie. Tientallen schuifspeldjes en een halve bus haarlak verder is visa- giste Desiree Bakker tevreden en waggelt Olga als witte draak rich ting de gymzaal. Daar is de repetitie voor E-Njen in volle gang. Muziek klinkt, met daar bovenuit de stem van theater regisseur Koen Schyvens. Hij stuurt de zangers en dansers aan om het Aziatische sprookje zo goed mogelijk te vertellen. Het spektakelstuk speelt zich afin het verzonnen keizerrijk Kerajaan Angsa. Keizer Lo Yang stuurt zes gezanten de wijde wereld in om op zoek te gaan naar drie poesaka's (erfstukken, red.). In tweetallen gaan ze op pad om de cirkel, het schild en de gans terug te halen. Hun reis verloopt niet vlekkeloos en het is nog maar de vraag of ze terug zijn vóór de eerste dag van Shensheng de E-Njen, het heilige jaar van de gans. Er is nog een hoop werk aan de winkel, maar met nog ruim twee maanden te gaan tot de eerste van negen voorstellingen mag dat ook. „We zijn nog niet toe aan het zet ten van puntjes op de i", zegt Koen tijdens de pauze. „We zijn de let ter i nog aan het schrijven. De puntjes erop zetten komt pas in de laatste weken, als we op de locatie gaan oefenen." Die locatie is deze keer stadsre- creatiepark De Hollandsche Hoeve. Tussen 23 en 27 augustus wordt E-Njen daar zeven keer op gevoerd. Elke voorstelling biedt plaats aan zo'n negenhonderd mensen. Aan het spektakelstuk vol muziek, dans, zang, theater en acrobatiek werken ruim driehon derd mensen mee: tweehonderd op het toneel en ruim honderd achter de schermen. De grootste uitdaging voor het artistiek team is om al die verschillende kunstdis ciplines samen te brengen tot één mooi geheel. Koen is er van over tuigd dat dat gaat lukken. „Het is ook precies waar de Goese thema jaren om draaien: het verbinden van inwoners en organisaties." Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl SPECIAALZAAK Kattendijke is het eerste dorp waarvan in een gedeelte van het buitengebied een goede internet verbinding beschikbaar komt. In tegenstelling tot veel andere plek ken, is het in een gedeelte van Kat tendijke mogelijk kabelinternet aan te leggen. Het initiatief hier voor is genomen door drie inwo ners, onder wie Reinier de Waal. „Ik heb een kantoor aan huis en ondervind dagelijks pro blemen omdat we geen toegang hebben tot snel internet. Samen met mijn buurman heb ik geïnventariseerd wie behoefte heeft aan sneller internet. Het heeft een tijdje geduurd, maar na onze lobby was Delta bereid de ka bels aan te leggen. Ondanks de in vestering per huishouden zijn wij erg blij dat er uiteindelijk een op lossing is gevonden." De afgelopen periode hebben de ondernemersorganisaties uit de gemeenten Kapelle, Goes, Noord- Beveland en Reimerswaal samen de mogelijkheden onderzocht om een goed netwerk te realiseren voor alle inwoners en onderne mers in het buitengebied. Voor de andere adressen buiten de be bouwde kom waar geen snel inter net beschikbaar is, ligt de oplos sing in een vast-draadloos net werk. Dat is een draadloze verbin ding tussen twee vaste punten. In woners die hier voor in aanmer king komen, worden binnenkort geïnformeerd. Ook voor de vast- draadloze verbinding in het bui tengebied verstrekt de gemeente Goes een aansluitsubsidie van 200 euro. maandag 12 juni 2017 Spektakel in Goes verbindt mensen regiseur Koen Schyvens. fotos johan van der heijden Het haar van "De Witte Draak", Olga de Jonge, wordt in opgemaakt door Kapster Desiree Bakker en kleedster Gerda Knuivers. Repetitie van het spektakel met Ellen Jobse Goes Het theaterspekta kel is misschien wel de bekendste, maar zeker niet de enige activiteit tijdens het themajaar Goes- Azië. Tentoonstellingen, workshops en an dere evenementen brengen Goes een jaar lang in Aziati sche sferen. Zo ook de foto-ex positie Eddy Goes Tokio, die sinds gis teren te zien is in het oude Manhuis aan de Zusterstraat. De tentoonstelling bevat beelden van fotograaf Eddy Westveer, die vorig jaar twee weken in Tokio verbleef om het vijftiende Tokyo Jazz Festival bij te wonen. Het was niet zijn eerste bezoek aan de Japanse hoofd stad. Zijn band met Tokio ontstond in 1990, toen hij in Bar celona een porte- monneetje van een Japanse toeriste vond. Eddy Goes Tokyo werd gistermiddag geopend met allerlei Japanse activiteiten, variërend van mu- ziekoptredens tot een demonstratie Japanse krijgs kunde. De foto-expositie is nog tot 30 juni te zien. 2 1 s/°s& Enkel geldig voor individuele verpakkingen. Geldig van 15-6 tot 2-7-2017 ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl Bewoners van het buitengebied van Kattendijke zijn als het goed is deze maand af van getob met traag internet. Een gedeelte krijgt snel en be trouwbaar internet. Luc Oggel Kattendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67